Предстои ми ИН-ВИТРО/ИКСИ, да поговорим - 37

  • 46 144
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 180
Хайде честита нова темичка дано да е на късмет на всички , а ето и от мен малко прашец  babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7

# 31
  • Мнения: 947
Шанна, да е на късмет новата течимка!
момичета, имам нужда спешно от помощ.
знаете, че вече близо година ходя в Малинов, от пет месеца все уж ще стигна до трансфер и все не ме пускат. на естествен цикъл съм, но си пуснах и документи по фонда- ще чакам отговор за септ-окт.
 този месец ще правим трето ембрионче, другите две са замразени, защото казаха, че нямало смисъл на трансфер с по-малко и т.н.
иначе не ме пускат на трансфер, ч есъм с тънка лигавица- днес я мерихме, 11-ти ден от цикъла ми е около 8 мм. тези, които са били вече ва трансфер, вас при каква дебелина на лигавицата ви пуснаха на трансфер?
искам да имам някакъв аргумент,з ащото шефкетова ни каза, че те не ни съветвали с 8 мм. а лекарство можели да ми дадат за удебеляване на лигавицата в самия месец на трансфера- но авгут не работели, затова да чакаме септември Cry Cry вече просто аман!
а на кой ден от цикъла се ходи на трансфер? тя ми каза, че почвали лекарството от втория ден на цикъла, ама за колко дни? знае ли някой как се пие подобно лекарство за удебеляване и после кога е трансфера при добра дебелина на лигавицата?
благоадаря предварително...

# 32
  • Мнения: 304
etigra, не знам за лекарството, но някой беше писал, че при тънка лигавица влияела много добре акупунктура след трансфера и в Малинов май имат такъв специалист. Може и това да е вариант, знае ли човек...

Аз още си чакам лелището  Twisted Evil Въртя го, сука го гадината и накрая май пак ще трябва да почвам в неделя стимулация, дано поне този път наистина започнем защото имам усещането, че всичко се повтаря едно към едно като миналия месец  Sick

Последна редакция: пт, 02 юли 2010, 16:42 от *Jael*

# 33
  • София
  • Мнения: 6 232
Etigra, аз по спомени, до сега, съм правила трансфер на 12-13 мм-като това е на 3 или 5 ден след пункцията,т.е. след овулацията. 8мм за 11 ден не ми изглежда толкова зле  newsm78

# 34
  • Мнения: 904
Аз да се похваля,успях да се свържа и си записах час за 15:25ч в понеделник, питах дали става за 6 ден защото когато в сряда ходих на преглед вече бях със спукан фоликул, предишният преглед беше в понеделник и всичко си беше на място на доктора не можа със сигурност да каже кога е настъпило спукването, може да е било и в сряда сутрин може и във вторник да е било, ох  Crazy Blushама се оплетох в обяснения, дано ме разбрахте, с две думи не съм 100% сигурна кой ден ми е 5 от спукването.

# 35
  • Мнения: 91
Eticqra, за удебеляване на лигавицата помага много витамин Е, също се приема естрофем, но той все пак е лекарство и трябва да се предпише от лекар, но и двете неща трябва да се приемат по-дълго преди трансфер, за да имат ефект.Едно момиче с което правихме заедно инвитро лигавицата и беше 5 мм на 10 ден, дадоха и да пие витамин е и естрофем, за 3 дни и стана 8, направиха и трансфер, но не се получи, чела съм че трябва да е поне 9!
Дано съм ти била полезна!

# 36
  • София
  • Мнения: 23 197
Etigra , глобули виагра дават за лигавицата, но се слагат някъде от по-предните дни на цикъла доколкото знам. Ти не попита ли какво лекарство имат предвид?
За трансфер знам че чакат да мине овулация, ако няма пункция и спрямо нея е трансфера, май се пие естрофем. Ама тия работи само съм ги чела, не са ми се случвали.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 030
ЕТИГРА, и аз подкрепям за витамин Е. Аз яко го пия по време на опитите и нараства лигавицата, няма съмнение. А за теб са имали предвид може би да ти направят от глобулите с Виагра - поне такава практика съм чела във вашата клиника. Много помагали! Но явно не се изработват предварително?
За дебелината ти - на мен са ми правени 3 трансфера при лигавица 9 мм и са ми казвали, че и близнаци могат да се закрепят на нея и да не се притеснявам.- но тогава бях на лимитиран цикъл и пиех хапчета, които я изтъняват. Четвъртия път ми беше по-голяма, защото бях с Гонал и по дълъг протокол, имах и имплантация, макар и за кратко. Преди замразения трасфер ми даваха да пия Естрофем преди това.
Чела съм като ориентир, че дебелината й върви горе долу заедно с деня - напр. 8 мм на 8 ден, но това е ориентировъчно.
Важно е и каква е структурата й.
Та с две думи - гризкай си витамин Е и се не бой! Всичко ще е наред! Wink

# 38
  • Мнения: 6 280
Eticqra аз правих шест акупунктури по време на стимулация и две след трансвера  също така док.Стаменов ми изписа някакви глобули виагра вагинално който се приготвят в аптеката на Малинов слагах си ги до пункцията ефекта беше голям незнам кое точно помогна но от лигавица 5стигнах до9м ,но при теб нещата са различни ти си пред трансфер знам ли...по-добре говори с док newsm78
успех

# 39
  • София
  • Мнения: 6 302
Етигра, ако вече си много изнервена и не искаш да чакаш до септември, моят съвет е да настояваш за трансфер този месец. Лигавицата ти не е толкова лоша, но все пак нали не са само сантиметрите, а се гледа и колко слоя има, и още един показател май измерват. На мен са ми изписвали Естрофем и след пункцията. А за витамин Е мисля, че няма да навреди със сигурност.

# 40
  • Мнения: 1 095
Стискайте палци в неделя ще ми е пункцията и да видим колко яйчица ще излязат Simple Smile
Дано всичко ми е успешно като първия път  Peace Пожелавам го и на всички вас  Hug
Аз съм в клиника Щерев , сигурно с някои от вас сме се засичали в лобито Simple Smile

# 41
  • Мнения: 799
Аз с малко закъснение, но да се запиша в новата ни темичка.
Дано ни донесе, много положителни тестчета и емоции  Hug Hug Hug Hug силно ви прегръщам всички мили ми борбени дами и бъдещи мами bouquet

# 42
  • Мнения: 317
Момичета пожелавам ви успех на всички ,през много труден път минавате,станали сте почти лекари и вие,дано радоста ви да е по- голяма от мъките ви.Аз ще ви чета само понеже съвети не мога да давам,ние засега сме на регулон(заради високите и хормони)
Tea - fea и ние сме в Щерев при д-р Тимева
УСПЕХ НА ВСИЧКИ  bouquet preggo fingerscrossed

# 43
  • Мнения: 106
Успех на всички момичета, и дано лятото да донесе на всички много усмивки и сбъднати мечти за бебче!

# 44
  • Мнения: 396
Здравейте момичета, не пиша често но редовно чета темите. След първия ми опит ми казаха че яйцеклетките не били с много добро качество и тогава при разговор с Д-р Стаменов го попитах дали да пия антиоксиданти вкл. вит Е за подобряване на качеството. Той ми отговори, че според него така се повишава качеството на яйцеклетките, но се влошава имплантацията, така че аз така или иначе не пия нищо освен това което са ми назначили от клиниката

Общи условия

Активация на акаунт