Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 102

  • 119 510
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • У дома
  • Мнения: 1 741


Mоята мамуна стана на 6. Така и не стигнах до кучетата, но поне стана шаренка.

# 721
  • София
  • Мнения: 3 611
fotka ,от карамел е да,а цветовете са с боички за яйца на капсули. Явно и те са хубави,защото всяка година боядисвам с тях яйцата и винаги стават хубави и наситени цветове.

# 722
  • Мнения: 1 485
Здравейте момичета!
Имам едно много спишно питане-торта Династия търпи ли захарно покритие???Със сигурност е писано по темата,но нямам време да търся EmbarassedАко намажа отдолу с маслен крем дали ще се получи????
Благодаря!!!  bouquet

# 723
  • Мнения: 255
Здравейте момичета!
Имам едно много спишно питане-торта Династия търпи ли захарно покритие???Със сигурност е писано по темата,но нямам време да търся EmbarassedАко намажа отдолу с маслен крем дали ще се получи????
Благодаря!!!  bouquet

Не съм пробвала, но трябва да става, тъй като съм виждала тук Династия с покритие.

# 724
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Фиорче аз съм покривала няколко пъти Династия - става за покриване стига да е измазана с маслен крем.

Аталанта да ти е жива и здрава "маймунката" и много да те радва и слуша - тортата изглежда чудесно.

Последна редакция: нд, 15 авг 2010, 15:35 от shemet_neveroiaten

# 725
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
И аз съм покривала неколкократно Династия. Последната ми торта за РД на каката е Династия. Като се замаже добре с маслен крем и става.

Аталанта, да ти е жива и здрава порасналата мома, тортата е перфектна!

Лиани, ЧРД и на твоя юнак, за второ торта си е направо разкошна, в теб се крие една чудесна тортоправачка!

Краси, успех със сватбената, чакаме снимки.

Руми, страхотна е тортата за кръщенето, много ме грабна и  достойна за крадене  Wink

# 726
  • Мнения: 1 173
Fior търпи , търпи ...де ще иде да не търпи  Grinning . Измажи си я с маслен крем , ако не искаш да е само масло , сложи малко течен шоколад ( или разтопен шоколад) и така ще ти пасне с вкуса на тортата .

Мислех си аз наскоро ..., в Бг има ли  течни есенции като : ванилия , бадем , лимон , портокал и т.н ? Аз винаги слагам на масления крем , така вкуса се пречупва и не докарва на масло , напротив става доста приятно .
Аталанта да ти е жива и здрава малката сладурана   bouquet - тортата е станала много сладка .

# 727
  • Мнения: 1 485
Много благодаря за отговорите!!!! newsm51
Ще я правя! smile3508

# 728
  • Мнения: 2 000
И аз съм покривала няколко пъти "Династия", като я измазвам с белия крем от рецептата. Той е маслен и не е имало никога проблем с покритието.

Редактирам се, че да попиша малко:
Аталанта, честит рожден ден на детенцето ти. Много цветна и пъстра тортичка си й направила.
patriyani, честито и на твоята пораснала госпожица. Не се ядосвай за тортата й. Важно е все пак нейното желание. Хубаво дупе  Mr. Green

От мен 3 тортички:






За топката специални благодарности на shemet-чето, че по нейните напътствия я направих   bouquet А за страната на петоъгълниците и шестоъгълните намерих една формула по която се изчислява - Обиколката на най-широката част на купата умножена по 2 и полученото число разделено на 30. Съвсем точно ми се получиха. Ама аз как ги наслагвах после и на места се получиха фуги.
Тортата с цветчетата е за майка ми, че е рожденичка днес. Домързя ме да я покривам, а и като цяло в жегата хич не ми се правеше, и само я измазах с бял ганаш, а вътре е вита торта.
Третата трябва да прилича на басейн. Като я гледам много не ми прилича, но може пък и да има такива басейни  Laughing

Последна редакция: нд, 15 авг 2010, 16:20 от Катя (Сливен)

# 729
  • Мнения: 157
4естито на вси4ки празнуващи днес  bouquet
Лиани,4рд на детенцето ти  bouquetмного хубави цветове
Краси,4акам снимки с нетърпение
Руми,да са ти живи и здрави де4ицата.Тортата е страхотна
Аталанта,много щастливо детство пожелавам на малката красавица.Тортата е невероятна
аз да ви се опла4а толкова се гласях да правя торта за моята голяма госпожица(в4ера стана на 13 год).Не искала торта,избра да празнуваме в атракционен парк Sad
ето едно кубинско д...е(за рожденика с кубинските ц..и ,ако някой ги помни Laughing)

# 730
  • Мнения: 634
Честит празник на всички носещи красивото име Мария,а на всички тук в темата ,нека божията майка да ви закриля вас и вашите семейства.Днес е голям християнкки празник
Аз изпуснах доста от темата ,но бях много заета та се надявам да прочета всичо назад.Ето едни шоколадови пасти, които правих за днес ,един тигър и една сватбена торта ,която сглобявах на открито чак в Долна баня.


Превозихме я без проблем ,бях сглобила долният и вторият етаж ,а там на място сложих и най малкият етаж .Колата беше с климатик и да ви кажа почти нямаше конденз.Покрих я с равни части моделираща на Пико и руска мастика.Сега за 21 август имам още една сватбена за 50парчета + още 4 по 20парчета .Всички ще са с орхидеи а съм направила само 30 ще трябва поне още 50 #CrazyКлиентите искат и 3 пити ,а за същият ден имам  още една сватба само с пити 5 на брой.Свят ми се вие повярвайте ,пък ще ходя и по доктори сигурно ще оперират свекърва ми .Все още нямам студентка ,чакаме  последно класиране в Пловдив ,ако е рекъл бог ще стане ако не догодина.Ще започваме и подготовката за нашата сватба ,че то времето си наближава.

# 731
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
6estja, котето ти ми легна на сърце. Много е чаровно!
Тортата с панделката е много нежна, а Маккуин е перфектен!

mlambeva, тортата ти е чудесно загладена!

patriyani емблемата е идеална! Спондж е като излязал от екрана направо  hahaha
Дупето не е толкоз натурално като предната торта  Joy Joy Но и двете не са ми присърце като тематика  Wink

Atalanta, да ти е жива и здрава маймунката! Тортата много шарена и весела! Харесва ми като композиция!

Катя (Сливен) басейна си прилича на басейн, на мен ми харесва!
Тортата за майка ти и без покритие се е получила чудесно! Харесва ми! Лъха много обич и настроение от нея!
Футболната - фен съм на бутболиста   bouquet

Албенказа твоите не знам какво да кажа....Тигърчето сякаш чака из засада да ме лапне Wink
Сватбената е невероятна!
А това което те очаква.....кътровски труд! Поклон  bouquet  bouquet

# 732
  • Мнения: 634
Рая,да при нас има всички тези есенции.вьв фирмата в която работя се използват такива а аз използвам само есенция лимон и то за козуначните пити Peace

# 733
  • Мнения: 622
момичета,страхотни са нещата ,които правите!записвам се да ви следя и да ме вдъхновите и аз да направя нещо такова Peace

# 734
  • Мнения: 3 861
Здравейте сладурки!
Не съм чела назад, имам цяла тема да наваксвам, но бяхме на море, после по планините, а последните няколко дена правих една торта за много близки дечица, на кумовете ни. Тяхната история е много тежка, родиха се много недоносени  в края на 6-я месец, по 800 гр. и оттогава всеки ден благодаря на бог, че ги има и ги запази живи и здрави. Тортата им я направих с много мерак, беше огромна според моите представи за торта. Най-голямата, която съм правила досега, за 60 човека.

Така и не я премерих колко е тежка, но беше достатъчно за да НЕ МОГА да я нося сама. Носиха я двама мъже бях я поставила на една плоскост дървена и я мъкнеха от двете страни. Може би беше поне 15-на килограма, а може и повече, не мога да преценя.

Оцеля въпреки жегата и превозването на 30-на км.
Ето я, извинявам се за лошите снимки, не са ми изпратили хубавите, тези са с моя телефон, но нямах търпение да ви я покажа и да я коментирате защото вашето мнение ми е важно



в самия албум я има разработена отвсякъде

http://www.facebook.com/photo.php?pid=31834667&id=1664382963

Последна редакция: пн, 16 авг 2010, 13:00 от доня КОПРИВА

Общи условия

Активация на акаунт