Бъдещи Осмокласници......епизод 21

  • 46 997
  • 739
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 911
Ако някой вече е споделил ,моля да ме извините : в 91 НЕГ на второ класиране влизат 7 момичета и 2 момчета

# 376
  • Мнения: 1 879
Благодаря за изчерпателния отговор.Моето дете ходи на уроци по математика и там изкара по- ниска оценка , та това пак е относително...

Край!


Сандалка помоли, който иска да се включи в статистиката, да й пише на лични. Идеята на статистиката е точно да не пълнят страници във форума с тези подробности:

Здравейте!

Ако искате, за да не става обърквация, мога аз да поема отговорностите за нанасяне на инфото във файла.
Така ще избегнем качването на неколцина различни файла и объркването на новите седмокласни мами.

Който желае да си запише данните в тази статистика, може да ми изпраща на лични инфото, а аз няколко дни ще нанасям, а после ще предадем вече по-запълнен файл. Истинска статистика  Peace

# 377
  • Мнения: 4
Малко ще дублирам, пуснах и такава тема, уж за да привлека внимание.

Отчаяни сме с детето - в Механотехникум Пловдив има все още свободни места за специалност "Компютърна графика с АЕ". Явно малко деца са знаели, че я има, защото в МГ се е напълнила от раз, а в това училище само 9 деца. Вероятността да няма паралелка е голяма, което е направо тъжно.

Молбата ми към Вас е - Ако познавате някого, който е държал изпит и по рисуване и го е издържал, но към момента не е приет никъде другаде, уведомете детето и родителите, че има свободни места за тази специалност.

Дано да имаме късмет! Успешен ден желая на всички!
                         

# 378
  • София
  • Мнения: 802
Много благодаря за информацията, която ми изпращате  Hug

Вкарала съм и мамите, които са постнали във форума, както и тези, които писаха на лични.
Да знаете, че файлът завидно се увеличава - благодарение на вашата отзивчивост  Hug

# 379
  • Мнения: 13
Относно пловдивските деца - наистина повечето се готвят при частни учители, защото/поне по мои проучвания миналата година/ в града няма утвърдени школи с доказана успеваемост на учениците, които се обучават, или няма достатъчна реклама. За сметка на това има много частни учители, които работят индивидуално, а не в групи с децата, а нашата учителка по Мат. идваше в къщи, без това да се заплаща, а това си е голямо удобство. Може някоя Пловдивска мама да е на друго мнение, но аз споделям моя миналогодишен опит.

# 380
  • Пловдив
  • Мнения: 1 788
Малко ще дублирам, пуснах и такава тема, уж за да привлека внимание.

Отчаяни сме с детето - в Механотехникум Пловдив има все още свободни места за специалност "Компютърна графика с АЕ". Явно малко деца са знаели, че я има, защото в МГ се е напълнила от раз, а в това училище само 9 деца. Вероятността да няма паралелка е голяма, което е направо тъжно.

Молбата ми към Вас е - Ако познавате някого, който е държал изпит и по рисуване и го е издържал, но към момента не е приет никъде другаде, уведомете детето и родителите, че има свободни места за тази специалност.

Дано да имаме късмет! Успешен ден желая на всички!
                        

Тук нещо ми се вижда гнило, в сайта им са изложили класиране и има две деца с бал 36,00 - как става това? В информацията от РИО макс. бал е 31.054
Аз специалностите ги видях, хубаво звучат, както и описаната програма, но е важна не толкова програмата колкото преподавателите, затова изобщо не ги вписахме като желания...

Да, в Пловдив няма утвърдени школи, аз имам добри отзиви само за "Академия 21 век", но по лични съображения избрахме по БЕЛ да ходим на уроци. По математика - самоподготовка.

P.S. Сега като подробно разгледах сайта на Механотехникума, явно класирането е за 8ми клас, но предвид факта, че никъде не е написано, а малко над него се говори за 7 клас...

Последна редакция: ср, 07 юли 2010, 14:03 от *Дорис*

# 381
  • Мнения: 4
Важно е и желанието на детето, много повече от преподавателите. Мога да ви кажа, че преподавателите, когато виждат хъс у децата се раздават многократно повече, отколкото при апатия, тогава и на тях им става апатично Имаше деца с висок бал, които не са посочили Математическата за тази специалност - първото прието дете в това училище, тази специалност е с по-висок бал от последното прието в МГ-Пловдив за същата специалност.  Simple Smile 

# 382
  • Пловдив
  • Мнения: 1 788
Важно е и желанието на детето, много повече от преподавателите. Мога да ви кажа, че преподавателите, когато виждат хъс у децата се раздават многократно повече, отколкото при апатия, тогава и на тях им става апатично Имаше деца с висок бал, които не са посочили Математическата за тази специалност - първото прието дете в това училище, тази специалност е с по-висок бал от последното прието в МГ-Пловдив за същата специалност.  Simple Smile 
Мда, безспорно много е важно детето да има желание! Hug Без това и най-добрия преподавател не може да постигне нищо. Аз не посмях да пиша това училище в желанията, но желая успех на всички деца, които са го избрали!

# 383
  • Мнения: 10 470
Един от моите ученици много искаше компютърна специалност и подаде и в механотехниума за компютърни системи и технологии, но не му стигна. Реши да рискува на 3-то класиране и съм сигурна, че ако може в тази паралелка с компютърна графика, би се записал. Обаче не е държал изпит по  рисуване  Sad Иначе не съм настроена много оптимистично към пераспективата да се учи в това училище, мноооого слаби ученици, а също и преподаватели . Кой ще ги научи да работят, това е сложна материя. Изобщо програмите им може да изглеждат много добри, но едва ли някъде има добър преподавател. Кой ще стане учител като може да изкарва несравнимо повече като програмист? Като прибавим факта, че всичко читаво от тази професия се изнася масово навън, тук кой ли остана вече.... Sad

# 384
  • Пловдив
  • Мнения: 1 788
Един от моите ученици много искаше компютърна специалност и подаде и в механотехниума за компютърни системи и технологии, но не му стигна. Реши да рискува на 3-то класиране и съм сигурна, че ако може в тази паралелка с компютърна графика, би се записал. Обаче не е държал изпит по  рисуване  Sad Иначе не съм настроена много оптимистично към пераспективата да се учи в това училище, мноооого слаби ученици, а също и преподаватели . Кой ще ги научи да работят, това е сложна материя. Изобщо програмите им може да изглеждат много добри, но едва ли някъде има добър преподавател. Кой ще стане учител като може да изкарва несравнимо повече като програмист? Като прибавим факта, че всичко читаво от тази професия се изнася масово навън, тук кой ли остана вече.... Sad

Simple Smile Доста вярно... учители по друго с кратък курс се преквалифицират...
Тук останаха, ама и те работят за чужди фирми в София...

# 385
  • Мнения: 349
Приети сме newsm44,приети сме newsm44в НГДЕК.

# 386
  • Мнения: 1 252
Приети сме newsm44,приети сме newsm44в НГДЕК.

Честитоооооооо! Hug

# 387
  • София
  • Мнения: 4 803
Страхотно! Поздравления!
Прекрасен избор!

# 388
  • Мнения: 349
Мерси Hug.Малката е на осмото небе от радост.Толкова много учи Heart Eyes.Усилията са възнаградени newsm44.Следва заслужена почивка  newsm41 newsm41 family

# 389
  • Мнения: 8 568
Приети сме newsm44,приети сме newsm44в НГДЕК.
Честитоо!
Много успехи на детето!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт