Лош шев от секцио

  • 1 475
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
ЗА първи път бях на лекар след секциото и се оказа, че се вижда празно пространство около него, където се събира течност. Според док не би трябвало изобщо да има такова нещо, обясни, че не е напаснат разреза или нещо такова. Аз нямам оплаквания и вероятно няма да имам проблеми. САмо при бъдеща бременност не е напълно ясен изхода. На някой да му се е случвало подобно нещо?

# 1
  • Мнения: 2 980
Имаш ли възможност да отидеш при втори лекар за всеки случай? Нямам опит с такава ситуация, но е малко странно според мен да има проблем, а ти да не усещаш нищо.  newsm78 Не че е невъзможно, разбира се, но аз бих отишла да ме погледне и втори, че и трети специалист. Не е шега работа въпросът със зарастването на шевовете, при нова бременност може големи поразии да станат.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Утре ще ходя при доктора, който направи секциото. Ясно видях на УЗ черното петно, няма начин да е недоглеждане.
Дано все пак нещата да не са толкова лоши, въпреки че засега не планирам бременност и някак си този въпрос много не ме плаши.

# 3
  • Мнения: 2 980
Не е задължително да е недоглеждане - може да има проблем с апаратурата и черното петно да е всъщност сянка, да е неправилно тълкуванието и така нататък. Въпросът не е само в бъдещите бременности, по принцип да се събира течност около вътрешен шев не е хубаво - може да се получи инфекция. Задължително трябва да се разбере какво точно става, мисля аз.  Peace

# 4
  • Мнения: 118
Не разбрах колко време е минало от секциото? Да не би да ти изкача някой конец? Аз бях така-изхрърлих бая вътрешни конци. Оказа се, че организмът ми не може да ги абсорбира. При мен течяха всякакви гадости, ходих сл епенка около месец и след като изскочи и последния раната се затвори от само себе си. След шест месеца нещата се повториха. Също не ме е боляло.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Мислех, че личи по лентичката ми, колко време е минало- година и  2 месеца. Не става вапрос за външния шев, а за този на матката. Отивам на док, стискайте палци.

# 6
  • Мнения: 2 980
Стискаме палци, кажи после какво е станало  Hug

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Мтакаа, док потвърди диагнозата "дехисценция на цикатрикса" с други думи не е заздравял шева както трябва. Причина -или самата ми матка е особена и тъканта не е слепнала или се е скъсал конец. ЗАбрани забременяване. Ако планирам такова ще ми се направи кратка и несложна операция, за да се зашият нещата както трябва и 6 месеца след това може да се планира бременност. Засега нямам такива планове , но решихме да не отлагаме и сигурно ще е до края на годината операцията.
Док е виждал не повече от 3-4 подобни случая, което ми говори, че не е лекарска грешка. ЗА съжаление няма гаранция 100%, че след операцията всичко ще е наред. Имал е пациентка която е претърпяла интервенция, но нещата не са се подобрили.Това е от мен. Вероятно повече потърпевши няма да се включат, след като е толкова рядко срещано. Peace

Последна редакция: вт, 06 юли 2010, 22:01 от desive78

# 8
  • Мнения: 2 980
Съжалявам да чуя, че има проблем наистина. Мисля, че е добро решение да се направи операция колкото може по-скоро, нищо, че не планирате бременност. Успех и дано следващия път всичко да зарасне както трябва!

Общи условия

Активация на акаунт