Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Има ли смисъл да посещавате толкова скъпи университети, като има други с по-ниски такси, където образованието може да е подобно?
Какви са изискванията за влизане в престижни университети като Харвард, Оксфорд и Кеймбридж?
Какви са разликите в таксите за обучение в престижните университети?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Има ли смисъл да посещавате толкова скъпи университети, като има други с по-ниски такси, където образованието може да е подобно?
Има смисъл да посещавате престижни университети, но това зависи от индивидуалните цели и възможности. В престижните университети като Харвард, Оксфорд, Кеймбридж и други изискванията са високи, но дипломите им отварят много врати. Таксите са високи, но се предлагат стипендии и заеми. Важно е да изберете университет, който отговаря на интересите и целите на студента.
-
Какви са изискванията за влизане в престижни университети като Харвард, Оксфорд и Кеймбридж?
За да влезете в престижни университети като Харвард, Оксфорд и Кеймбридж, трябва да имате отлични оценки, да участвате и да се представяте добре в международни състезания, да владеете чужди езици и да покажете постижения в различни области като математика, компютърни науки и други. Интервюто и приемните изпити също са част от процеса на кандидатстване.
-
Какви са разликите в таксите за обучение в престижните университети?
-
Какви са възможностите за стипендии и финансиране в престижните университети?
-
Какви са изискванията за влизане в Лондонското училище по икономика (LSE)?
Ама то МНООООООГО иииииинидиректно станало бе г-жа, каква е тази свръх сензитивност ? Аз мислех че сте мъж, а то се оказа жена, освен това откъде да знам че имате и деца, а то не само деца ами деца желаещи да кандидастват в чужбина...въобще много сложно стана за предвиждане. 

Върнете се и прочетете сам, няма нужда да Ви цитирам.. 
Нито един от тях не работи за българска фирма или институция. Менеджментът в България и подборът на кадри е много по-различен от западния
такива неща като женитба с цел оставане ми се вижда...тъпо разрешение на проблема