Отговори
# 2 055
  • Мнения: 410
Здравейте.Да споделя и аз в тази тема.Преди 2 години трябваше в 18 г.с. да направя аборт поради сърдечна малформация на бебето.Април тази година стана чудо,пак забременях,но уви - за кратко беше радостта.На пренатален тест в НГЛ получих положителен резултат за Синдром на Даун и сега предстои хорионбиопсия.Тръпна от ужас,понеже знам какво ме чака,но уви,трябвало да се случи...
Съжалявам за случилото се. Надявам се все пак да е грешка и хорионбиопсията ти да излезе добра.
Моята първа бременност (с близнаци) завърши преди месец. И двете бебета бяха с Даун. Стискам палци на всички да не се повтарят тези преживявания и да гушкате здрави бебоци.

# 2 056
  • Мнения: X
Галя, пиши как си!

# 2 057
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
За момента чакам резултатите и после ще видим какво ще става.Иначе взеха някаква проба,дано изследването излезе читаво,че иначе много неща се объркват.

Последна редакция: нд, 05 юли 2020, 12:57 от galq_j82

# 2 058
  • Мнения: 153
Здравейте,
Минах през доста теми във форума и накрая стигнах до тук.Аз съм една изстрадала като всички тук жена.На 27години съм ,но изживях толкова много.За една година изгубих две бебчета в 18г.с и 26г.с като от втората ми загуба минаха 30дни. Просто искам да върна времето,тази болка ме смачква.Просто съществувам ден за ден.Постоянно пред очите ми изкачат всички ужасяващи моменти.Измъчвам се и искам да блъскам и викам.Проблемът ми е цервикална недостатъчност и въпреки направен серклаж на горещо ми изтекоха водите.До последно отказвах дами го вземат,но нямах никакви води.Как се взима това решение 😭 Плача всеки ден...толкова ми липсват.Защо не ми позволиха да се сбогуваме с момиченцето ни.Тази вина ме убива.Убива ме вината ,че я погребаха служебно,а дори незнам дали наистина е там на гробището... Нямам сили дори да отида и да проверя.  Боли ме...много. Искам само да пожелая на всяка жена да е щастлива и да не изпитва тази болка.Нека Господ да е с нас!

# 2 059
  • Мнения: X
СЪЖАЛЯВАМ, Под!
В Надежда консултация с Христов правила ли си?
Съветвам те там да ходиш на фетална!

# 2 060
  • Мнения: 153
Не не съм.Аз съм от Бургас,но следващата бременност живот и здраве мисля да се доверя на д-рХристов.
Вярвам и ще се боря за живо и здраво детенце.

# 2 061
  • Мнения: X
Още щом чуеш сърце записвай час за ранна фетална в Надежда, там са едни от най-добрите в страната, защото часовете вървят с месец напред най-малко.
Фетален и серклажа на Христов може да направят чудеса.
Бабълчето може да те посъветва нещо, не сте еднотипни, но и Бамби и тя.
При тях заради възпалителен процес се пукаха водите и се раждаше преждевременно. Много се бориха и успяваха.
Шийката може да не задържа и заради вътрешен възпалителен процес, него го лекуваха по време на МЦ, когато се сменя епитела.
Уре-микоплазми виж, а също така и гадните хламидии, те също предизвикват подобни проблеми.
Не се самообвинявай, действай към сбъдване на мечтата.

# 2 062
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Излязоха резултатите от хорионбиопсията,потвърди се Синдром на Даун.В четвъртък ще постъпвам в МД за аборт.Някой знае ли как го правят там в 13 г.с.+2? А кога се заявява желание за генетично изследване на плода или резултата го покрива?

# 2 063
  • София
  • Мнения: 5 477
Pod23 ,много съжалявам за случилото се.
Както и Герда ти е казала,преживяла съм го веднъж в 21 седмица.
Аз имах много контракции,които отваряха шийката.Инфекция не се откри,но сега бих си пуснала един Фертилити тест и ако има нещо вътрешно да се лекува.Правила съм и хистероскопия,оглеждали са матката отвътре,коригираха лек септум,но отговор за загубата не откриха,лигавицата не изглеждала възпалена.
Втората бременност пак мина в контракции,но със серклаж и много антибиотици и Индометацин стигнах до хубава седмица.
galq ,много съжалявам за резултата.
Ако имаш възможност,препоръчвам да избереш д-р Иван Димитров от мбал Надежда,аз прекъсвах при него в 21 седмица.Човешко отношение и загриженост видях от него,запази ме физически и психически.Угоди ми за всичко,само и само да мина през това нещо по-леко.

# 2 064
  • София
  • Мнения: 2 327
При д-р Иван Димитров , само че в Щерев , беше и моя аборт. Препоръчвам го и аз.

# 2 065
  • Мнения: X
Галя, питай предварително в МД имат ли капацитет да изпратят или изследват генетично плода, ако нямат говори с централата на Геника, на Ами Буе, да ти кажат, как искат да се вземе материала и имай готовност някой да го занесе там.
Аз така направих.
В твоите седмици в държавна болница могат само аборт с абразио да направят, питай ги.
Длъжни са всичко да ти разяснят.
Пиши тук как си.

# 2 066
  • София
  • Мнения: 5 477
При д-р Иван Димитров , само че в Щерев , беше и моя аборт. Препоръчвам го и аз.
И моят беше в Щерев,но докторът от около месец е в Надежда

# 2 067
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Писах на лабораторията в МД,няма смисъл от генетично изследване,понеже имам от Хорионбиопсията,но да съм отидела на консултация.После ще си направим ние,за да знаем на какво сме носители и да видим има ли смисъл да продължаваме с бебеправене.

# 2 068
  • Мнения: 266
galq_j82 съжалявам за резултата ❤ Аз също прекъснах заради Даун при Д-р Иван Димитров (който беше в Щерев, а сега е в Надежда) и бих ти препоръчала него! След аборта ходих при още 3ма лекари на контролни прегледи и всичките казаха че кюретажа е направен перфектно и можех още на следващия месец да забременея, само изчаках 3 цикъла за регулиране на хормоните и пак! ❤🤰👼🏻  Най-вероятно ще ти обяснят в болницата, но наистина изследването на абортивен материал малко се обезмисля след доказан Даун от хорионбиопсия...
Направете си вие двамата с мъжа ти по един кариотип и дано всичко да е наред! ❤

# 2 069
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
galq_j82 съжалявам за резултата ❤ Аз също прекъснах заради Даун при Д-р Иван Димитров (който беше в Щерев, а сега е в Надежда) и бих ти препоръчала него! След аборта ходих при още 3ма лекари на контролни прегледи и всичките казаха че кюретажа е направен перфектно и можех още на следващия месец да забременея, само изчаках 3 цикъла за регулиране на хормоните и пак! ❤🤰👼🏻  Най-вероятно ще ти обяснят в болницата, но наистина изследването на абортивен материал малко се обезмисля след доказан Даун от хорионбиопсия...
Направете си вие двамата с мъжа ти по един кариотип и дано всичко да е наред! ❤

Да,и ние с моя мъж така сме решили.Аз имам един аборт в МД, затова пак там ще е,понеже бях доволна от това, което бяха свършили предния път.

Общи условия

Активация на акаунт