Отговори
# 2 070
  • Мнения: 410
galq_j82 съжалявам за резултата ❤ Аз също прекъснах заради Даун при Д-р Иван Димитров (който беше в Щерев, а сега е в Надежда) и бих ти препоръчала него! След аборта ходих при още 3ма лекари на контролни прегледи и всичките казаха че кюретажа е направен перфектно и можех още на следващия месец да забременея, само изчаках 3 цикъла за регулиране на хормоните и пак! ❤🤰👼🏻  Най-вероятно ще ти обяснят в болницата, но наистина изследването на абортивен материал малко се обезмисля след доказан Даун от хорионбиопсия...
Направете си вие двамата с мъжа ти по един кариотип и дано всичко да е наред! ❤

Да,и ние с моя мъж така сме решили.Аз имам един аборт в МД, затова пак там ще е,понеже бях доволна от това, което бяха свършили предния път.
Много съжалявам. Моят аборт беше в 13та седмица и беше с предизвикано раждане, също заради Даун (в Германия). Коснултирах се и с Щерев и той каза че в България от 13г.с се препоръчва това.
Обмислях и кюретаж, но предвид консултациите решихме да изтърпим по-дългата процедура (казаха ми че е по-щадяща за матката).

# 2 071
  • Мнения: 266
galq_j82 съжалявам за резултата ❤ Аз също прекъснах заради Даун при Д-р Иван Димитров (който беше в Щерев, а сега е в Надежда) и бих ти препоръчала него! След аборта ходих при още 3ма лекари на контролни прегледи и всичките казаха че кюретажа е направен перфектно и можех още на следващия месец да забременея, само изчаках 3 цикъла за регулиране на хормоните и пак! ❤🤰👼🏻  Най-вероятно ще ти обяснят в болницата, но наистина изследването на абортивен материал малко се обезмисля след доказан Даун от хорионбиопсия...
Направете си вие двамата с мъжа ти по един кариотип и дано всичко да е наред! ❤

Да,и ние с моя мъж така сме решили.Аз имам един аборт в МД, затова пак там ще е,понеже бях доволна от това, което бяха свършили предния път.
Много съжалявам. Моят аборт беше в 13та седмица и беше с предизвикано раждане, също заради Даун (в Германия). Коснултирах се и с Щерев и той каза че в България от 13г.с се препоръчва това.
Обмислях и кюретаж, но предвид консултациите решихме да изтърпим по-дългата процедура (казаха ми че е по-щадяща за матката).

Да и при мен беше предизвикано раждане в 14 г.с. но винаги след това задължително се прави отново кюретаж 💐 Поне в България де... и в Щерев също. 💐

# 2 072
  • Мнения: 410
galq_j82 съжалявам за резултата ❤ Аз също прекъснах заради Даун при Д-р Иван Димитров (който беше в Щерев, а сега е в Надежда) и бих ти препоръчала него! След аборта ходих при още 3ма лекари на контролни прегледи и всичките казаха че кюретажа е направен перфектно и можех още на следващия месец да забременея, само изчаках 3 цикъла за регулиране на хормоните и пак! ❤🤰👼🏻  Най-вероятно ще ти обяснят в болницата, но наистина изследването на абортивен материал малко се обезмисля след доказан Даун от хорионбиопсия...
Направете си вие двамата с мъжа ти по един кариотип и дано всичко да е наред! ❤

Да,и ние с моя мъж така сме решили.Аз имам един аборт в МД, затова пак там ще е,понеже бях доволна от това, което бяха свършили предния път.
Много съжалявам. Моят аборт беше в 13та седмица и беше с предизвикано раждане, също заради Даун (в Германия). Коснултирах се и с Щерев и той каза че в България от 13г.с се препоръчва това.
Обмислях и кюретаж, но предвид консултациите решихме да изтърпим по-дългата процедура (казаха ми че е по-щадяща за матката).

Да и при мен беше предизвикано раждане в 14 г.с. но винаги след това задължително се прави отново кюретаж 💐 Поне в България де... и в Щерев също. 💐
Да, точно така беше - наистина имаше и кюретаж след предизвиканото раждане, супер бързо беше! Казаха ми че имало по-малко за ‘остъргване’ по начина с раждането.

Галя - Пиши ми ако мога да помогна!
На мен Ntmasdom ми беше толкова полезна като ми обясни какво да очаквам. Иначе докторите много си спестяват обясненията

# 2 073
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Някой може ли да каже мнение за д-р Мазнейкова? И коя е по-добра на фетална морфология тя или Чавеева?

# 2 074
  • Мнения: 180
Ако не ви направят кюртаж си искайте задължително,защото в Света София за малко не ме изпуснаха заради това че не ми направиха кюртаж оставиха ме със задържани плацентарни и други части в следствие на което получих масивен кръвоизлив и изпаднах в хеморагичен шок.
След кюртаж по спешност и  2 банки кръвопреливане едва ме спасиха!
Момичета успех и горе главата колкото и да е трудно!

# 2 075
  • Мнения: X
Няколко момичета от Св. София писаха за проблеми след медикаментозен аборт, явно нещо им куца там.
 РЕВИЗИЯТА, "абразиото" може да се направи, както се прави биопсията преди инвитро, много е щадящо.
Ако няма ревизия, се гледа на ехограф при изписването. До 45-я ден чхг  пада, ако ли не има плацента останала, ама защо ние да го казваме на докторите. След това изписват и протевозачатъчни.
Искайте задължително ехогряфски преглед преди изписването.

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 23:34 от Анонимен

# 2 076
  • Мнения: 346
galq_j82 съжалявам за резултата ❤ Аз също прекъснах заради Даун при Д-р Иван Димитров (който беше в Щерев, а сега е в Надежда) и бих ти препоръчала него! След аборта ходих при още 3ма лекари на контролни прегледи и всичките казаха че кюретажа е направен перфектно и можех още на следващия месец да забременея, само изчаках 3 цикъла за регулиране на хормоните и пак! ❤🤰👼🏻  Най-вероятно ще ти обяснят в болницата, но наистина изследването на абортивен материал малко се обезмисля след доказан Даун от хорионбиопсия...
Направете си вие двамата с мъжа ти по един кариотип и дано всичко да е наред! ❤

Да,и ние с моя мъж така сме решили.Аз имам един аборт в МД, затова пак там ще е,понеже бях доволна от това, което бяха свършили предния път.
Съжалявам за това през което преминавате, аз преминах през същото миналата година февруари. Знам колко е голяма болката ви!! И моето момченце имаше даун потвърден след хорионбиопсия правена в Румъния. Бремнноста прекъснах в България в 15 гестационна седмица направиха ми кюретаж.. Тогава изпратих резултата си от хореонбиопсията на Професор Кременски правих и цитогеничен анализ. Той тогава на мен ми каза че няма смисъл да правим кариотип. След 4 месеца възстановяване ни беше дадена зелена светлина. Забременях на втория месец. Тоест 5 месеца след аборта. Направих веднага в 9 седмица генетичен днк тест и за моя радост излезе отрицателен. Тази година март месец се роди моето щастие!!Може да се свържете с професор Кременски аз му писах на електронната му поща отговори ми почти веднага!Кураж силни прегръдки!!

# 2 077
  • Мнения: X
Момичета, пишете как се развиват нещата при вас, не сте сами.

# 2 078
  • Мнения: 266
Да, аз направих аборта миналата година на 3 ноември и веднага след това се свързах с Проф. Кременски. Той ни посъветва да направим кариотип и на двама ни, направихме го през януари, всичко беше наред и в края на февруари забременях отново ❤ Бях всеки месец на прегледи след аборта и в момента в който ни дадоха зелена светлина нямахме търпение. Е разбира се когато разбрахме, че отново съм бременна толкова ни хвана страх да не се повтори всичко... но ходя на прегледи при различни специалисти в София (за повече мнения) правих БХС, фетални морфологии, фетални ехокардиографии, след 10 дни влизам в 6 месец и според всички този път чакаме напълно здрав мъж. 💙 Така и не направих пренатален тест, но и Чавеева и Маринов и Димитрова ме разубедиха и казаха че няма смисъл и че според тях всичко е наред.
Моля се всички да имаме здрави дечица! 👏🏻👼🏻❤

# 2 079
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Утре предстои аборт в Щерев в 13 г.с.

# 2 080
  • Мнения: 126
Здр момичета искам да споделя и за моя случай просто не съм на себеси от 7 г.чакане тази год.март месец забременях чрез процедура икси но за съжаление завърши с аборт бях в 20 г.с страшно много ме боли това ми беше първото дете и незнам изтекаха водите вкъщи и докато отида до бол.бебо вече е бил с краката навън не съм изобщо на себеси ни жива ни умряла бях с прележаща плацента но не ми казаха точно от какво е  казаха ми че можеби и било от инфекция незнам нямам думи.... искам също да споделя чуствам се много виновна в събота общувахме с моя после в неделя имах разтройство в понеделник имах леки болки и във вторник родих...може ли да е от това много ме е срам чудтвам се толкова виновна ужас няма как да го обесня мн ме боли душата има ли вероятност да забремения по нормлния начин моля някой да сподели
Благодаря предварително

# 2 081
  • Мнения: 1 038
Здравейте, бременна съм в 21 г.с. и окриха мн редки генетични мутации в плода и се налага аборт. Искаме да се изследва ембриона след аборта, за да се установи каква точно е тази мутация и дали е наследима. От Варна сме. Къде правят такова изследване?
здравейте , съжалявам за случилото се . С какво ги установиха мутациите ?кой ви е гинекологът ? Не може ли да ви съдейства ?

# 2 082
  • Мнения: 472
С ехограф. В Надежда потвърдиха. Сега чакаме резултатите от изследването.


Здравейте, бременна съм в 21 г.с. и окриха мн редки генетични мутации в плода и се налага аборт. Искаме да се изследва ембриона след аборта, за да се установи каква точно е тази мутация и дали е наследима. От Варна сме. Къде правят такова изследване?
здравейте , съжалявам за случилото се . С какво ги установиха мутациите ?кой ви е гинекологът ? Не може ли да ви съдейства ?

# 2 083
  • Мнения: 811
Здравейте , с мъка пиша тук. Днес на феталната ми установиха тежки костни аномалии, липса почти на лява китка и къси и криви кости на крачетата . Насочиха ме за аборт утре в МД. В 19г.с съм и умирам от страх., не знам как стоят нещата , какво ще ми правят и т.н.
Минавало се през комисия за 2ри преглед от друг лекар и после прием в болницата .
Не знам защо стана така и за напред как ще е . Мисля да настоявам за генетично изследване на плода. Дайте ми съвети

# 2 084
  • Мнения: 410
Здравейте , с мъка пиша тук. Днес на феталната ми установиха тежки костни аномалии, липса почти на лява китка и къси и криви кости на крачетата . Насочиха ме за аборт утре в МД. В 19г.с съм и умирам от страх., не знам как стоят нещата , какво ще ми правят и т.н.
Минавало се през комисия за 2ри преглед от друг лекар и после прием в болницата .
Не знам защо стана така и за напред как ще е . Мисля да настоявам за генетично изследване на плода. Дайте ми съвети
Много съжалявам!! Момичетата ще ти дадат още съвети, но от моя страна - аз имах предизвикан аборт на близнаци с малформации. Както за всички, за мен беше тотален шок и не знаех къде съм. Беше на базата на пренатест и хориобиопсия. Утре ли ще търсиш второ мнение? На мен двама лекари ми потвърдиха.

Бяха в по-ранна седмица от твоята, но мисля че аборта протича много подобно: дават ти хапчета първоначално, които бавно (24-36ч) предизвикват контракции, които водят до раждане (бързо минава). На мен ми дадоха леки обезболяващи, болката не беше нищо особено. После имаше бърз кюретаж под пълна упойка, с който изчистиха остатъчен материал.
Самият аборт не беше страшен.. емоционалното възстановяване, стрес и шок са много по-тежки.

Общи условия

Активация на акаунт