Отговори
# 2 085
  • Мнения: 813
Утре ще ме гледа пак друга Доцентка в МД преди да се каже окончателно становище , но нещата отиват натам. Груба малформация , страшна аномалия.
След прегледа , яко се потвърди ще ме приемат в Майчин дом и ще ме предизвикат.

Ева направиха ли генетични изследвания на плода? Къде прави аборта и разбра ли се причината

# 2 086
  • Мнения: 410
Стискам палци второто мнение да е позитивно и да се окаже грешка. Добре че поне още утре ще знаеш.. при мен чакането между тестовете ме съсипа.
За нас нямаше нужда от още изследвания, тъй като три теста показаха Даун. Беше в чужбина аборта, така че няма да ти е много от помощ. Знам че някои момичета тук са били при Щерев за процедурата. Прочети малко назад във форума - май обсъждахме че е добре да настояваш и за кюретаж след раждането, за да си сигурна че всичко е почистено.
На мен не ми дадоха антибиотици, но май в България дават след това.

# 2 087
  • София
  • Мнения: 5 544
Ужасно съжалявам за случващото се при теб infinity7 .
Както са ти казали момичетата,психически е по-страшното.Физически минава и заминава,аз бях с епидурална упойка и параван си поисках,за да не знам какво става.
Ще имаш детенце,здравичко,тези,които сме от по-отдавна в темата и успокояваме хората,всички сме с поне едно и сме минали през това,през което минаваш и ти и други жени.

# 2 088
  • Мнения: 813
Дали да ходя за 2ро мнение по частнихе болници , надеждй , вита , щерев , но ако се окаже че е така как се случва приемй повторно в майчин дом .
Много ме засилиха от днес за утре , дя постъпвам за аборт и просто нз какво да разсъждавам и какво да направя .. моля ви отчаяно за съвет

# 2 089
  • Мнения: 266
infinity7 и мен така ме засили доц. Димитрова в Майчин дом в коридора пред опашка от бременни жени с думите “Оуу махай го Т’ВА, ти си млада ще си направиш ново... ето ти тия документи и слизай долу на втория етаж на опашката за аборти!”😱 Дори не пожела да ми обясни какво е видяла и защо да го махам??! Питах я за генетичен тест, тя ми каза че нямало смисъл и че тя виждала на ехографа че има проблем... Момичетата от опашката с големите кореми дойдоха да ни свестяват и мен и мъжа ми...
Тръгнах си по най-бързия начин от там, обадих се в Щерев, обясних че имам проблем с бебето и че държа Чавеева да ме  прегледа и ме приеха веднага (нищо че при  нея часове се записват месец по-рано), тя ме прегледа, усъмни се за Даун и ми препоръча хорионбиопсия, прегледа ме после и Стратиева и тя ми направи хорионбиопсията, прегледа ме и Маринов (в Надежда) и той каза че едната камера на сърцето е по-голяма от другата - което е признак за Даун. Излезнаха резултатите, те потвърдиха Даун и прекъснах в Щерев... за 200лв по-малко и то в толкова тежък момент не исках да си причинявам онова унижение и отношение в майчин дом, а и като съм чувала как за да спестят ги мъчат с контракциите без упойка... Не мерси! Смея да кажа че аборта ми в Щерев беше най-безболезненото преживяване от целия този ужас!!! Не ти рекламирам никоя болница, не искам да звуча така, просто задължително виж и друго мнение в друга болница, ако отново ти потвърдят проблема направи си теста който искаш за твоя сигурност и реши какво и къде ще правиш. Утре след прегледа в майчин дом  ще ти дадат документи за аборт и ще ти кажат къде да отидеш пък ти дали ще отидеш... лесно можеш да отидеш на второ-трето мнение и ако се потвърди и решиш да прекъсваш в майчин дом с документите които ще ти дадат утре ще постъпиш там. Аз за един ден обиколих трима фетални морфолози.
Ако избереш майчин дом, само задължително си искай упойка! Доплаща се допълнително!
А ако питаш мен за аборт (дано не ти се наложи и всичко да е наред утре) бих препоръчала с две ръце Д-р Иван Димитров в Надежда!

# 2 090
  • София
  • Мнения: 5 544
Писала съм на предната страница че и моя аборт в 21 седмица е правен при Иван Димитров,сега е в Надежда,преди беше в Щерев.В Надежда си имам още един златен лекар д-р Любомир Христов,на него също може много да се разчита.
А относно феталната,мисля че на когото и да се спреш,в такъв момент няма да ти откажат консултация и да ти кажат да чакаш.За Надежда знам че Михова е добър вариант,Панайотова също.

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 11:54 от *Bubble*

# 2 091
  • Мнения: X
Не е коректно да плюете болници и да плашите жена, на която предстои аборт по мед. Причини б, за да се изтъкне лекар или болница! Аз лично не харесвам посочената лекарка от частна клиника, защото постави грешна диагноза на бебето на моя  близка и тя твървеше, че имало натиск за аборт.
Лутането в такъв момент, в който не знаеш къде се намираш е "убийствено".
Ако не можете да я успокоите, няма смисъл да пишете просто за да се изтъквате колто ужасни неща сте чули.
Сам по себе си аборт по медицински причини е достатъчно тежко събитие, за да пишете каквото ви хрумне.
 Извинявам се, ако съм ви обидила, ако на мен ми предстои аборт и някой ми каже такова нещо - направо бих скочила от някъде.

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 16:06 от Анонимен

# 2 092
  • София
  • Мнения: 5 544
gerda,права си,аз изтрих част от поста си,просто понякога човек реагира прекалено емоционално и не преценява ситуацията.
Аз от доцент Димитрова съм доволна между впрочем.И с двете ми бременности съм се срещала с нея.Беше загрижена и внимателна.

# 2 093
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Не е коректно да плюете болници и да плашите жена, на която предстои аборт по мед. Причини б, за да се изтъкне лекар или болница! Аз лично не харесвам посочената лекарка, защото постави грешна диагноза на бебето на моя  близка и тя твървеше, че имало натиск за аборт.
Лутането в такъв момент, в който не знаеш къде се намираш е "убийствено".
Ако не можете да я успокоите, няма смисъл да пишете просто за да се изтъквате колто ужасни неща сте чули.
Сам по себе си аборт по медицински причини е достатъчно тежко събитие, за да пишете каквото ви хрумне.
 Извинявам се, ако съм ви обидила, ако на мен ми предстои аборт и някой ми каже такова нещо - направо бих скочила от някъде.

Определено си права,но аз например като преминала през 2 аборта - единия в МД и сега в Щерев,мога да кажа,че отношението към пациента на двете места не може да бъде сравнено.Лично аз в МД се чувствах като някое куче,а в Щерев ми оказаха нужното внимание и човечност!

# 2 094
  • Мнения: X
В МД също има добри специалисти. Там поправят фаловете от другите клиники.
И май е по-евтино.
Не всеки има възможност за аборт в частна клиника, ето защо съветвам потребителките да са по-внимателни в изказите.

# 2 095
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
В МД също има добри специалисти. Там поправят фаловете от другите клиники.
И май е по-евтино.
Не всеки има възможност за аборт в частна клиника, ето защо съветвам потребителките да са по-внимателни в изказите.


Хубаво обаче би било да коригират отношението!

# 2 096
  • София
  • Мнения: 3 054
Аз бих отишла на второ мнение при д-р Стратиева, приема в МЦ Св. Петка и в Тина Киркова.
При мен доц. Димитрова се държа ужасно, дори не искаше да ме прегледа, каза ми, че се доверява на колегите си и да влизам за аборт.
Отидох ревяща при д-р Стратиева,  защото д-р Сигридов почиваше тогава, тя ми направи хорионбиопсия и се доказа, че е Даун в 14 г.с. Абортът направих в Тина Киркова.
Задължително изследване, поне да сте сигурни. Кураж желая!

# 2 097
  • Мнения: 408
Здравейте, момичета! В болница съм за късен аборт (17та седмица). За сега съм пила 3 хапчета Мифегин, които трябвало уж да изгладят шийката и тази вечер да изпия 1 хапче Топогин за предизвикване на контракции. Някоя да е вдигала температура по време на процеса, сега съм с 37,4,но имам чувството, че ще вдигна още. Изобщо какво да очаквам? За всичко ми казват, че е нормално... Трябваше и балон катетър да ми сложат преди хапчето за контракции, но доктора ми още го няма...

# 2 098
  • Мнения: 410
Да, точно от последното хапче вдигнах доста темепратура. Сестрите казаха че е напълно нормално. Тресеше ме ужасно към 1час, бяха ме завили с няколко одеала, точно когато бяха най-силни контракциите.
После всичко приключи и темепратура спадна Simple Smile

# 2 099
  • Мнения: 408
Всичко приключи, болки и температура си заминаха с бебето...

Общи условия

Активация на акаунт