Днес празнуват първата си година-АВГУСТинчетата .....тема №20

  • 27 535
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ДНЕШНИТЕ РОЖДЕННИЦИ! ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ, ВЕСЕЛИ И ЗАСМЯНИ, ДА РАДВАТ МНОГО МАМА И ТАТИ!



Много болни дечица, да оздравяват всички бързо! Praynig

# 691
  • Варна
  • Мнения: 98
Честит рожден ден на Теди, Ема и Димитър!  bouquet Да са здрави и палави и щастливо детство им пожелавам!  bouquet Майчета, честит празник и на вас!  bouquet


Благодаря на всички за отговорите. Hug

Дани, аз я имам раничката още преди да родя. Ще ходя във Военна болница да ми я горят.

Мъчи ме нещо, откакто разбрах за раничката. Мислехме да си направим още едно бебче сега. Мен ме спираше единствено финансовата причина, но откакто разбрах че ако родя, докато Дарито стане на 2 години ще получавам същото майчинство се решихме и сега с тази раничка трябва да го отложим. Ако забременявам трябва да стане най-късно до края на октомври, а сега едва ли ще е възможно. Много ми е тъпо, че по финансови причини не можем да имаме още едно бебче сега. Мислих и вариант да не си лекувам раничката сега и да забременея, но тя явно е поне от 3-4 години и ме е страх да не стане нещо сериозно, а и да не навредя на плода и се отказах. Нищо де, явно така е трябвало да стане, живот и здраве след 2-3 години пак ще се пробваме.

# 692
  • Мнения: 72
Ганушка-признавам че не съм спец по тези ранички, но аз имам такава от години,доста преди да забременея, и на 6 месеца правя цитонамазка да видим в каква фаза е. Доктора ми каза че ако стане в по-горна фаза тогава ще дейставме иначе така си стои, така че забременях с нея, износих Али и още си е там. Ако не си говорила с твоя гинеколог за това го направи, защото може да се окаже че раничката изобщо не е пречка и тогава ще стискаме палци за братче на Дари Wink

Отиваме малко навън докато не е станало жега

# 693
  • Мнения: 331
Здравейте сладурки...
Благодаря на вси4ки ви  Hug Ради е добре ве4е.Той само в неделя беше с Т и от тогава не е вдигал.Давам му по 1/2 осилококциум на ден и някакви хомеопати4ни лекарства.За сега е добре,но мисля тия дни да го заведа все пак на лекар.

Да ви питам сега и аз, има ли и други деца ,които са поотслабнали.В4ера го измерих и май е отслабнал с 200-300 гр.Дали е нормално? newsm78

# 694
  • Мнения: 735
Здравейте, мили мами!
Честит празник на всички бебчета, които днес порастват и стават на годинка!

Аз тъкмо приспах малкия и ще бързам да посвърша нещо.
Аси, ние малкия не сме го теглили още.Мисля към 10 да отидем и за това не мога да ти кажа дали сме свалили ил икачили, но според мен в тия жеги децата ядат по-малко, пият повече течности и е нормално малко да е свалил...Освен това да питам на един и същ кантар ли го теглите?Защото те и кантарите дават разлика както знаеш...

# 695
  • Мнения: 1 800
Честито и на Ема, Теди и Митко - да са живи и здрави, усмихнати и игриви! Само радост да носят на мама и татко! Hug  bouquet


Ние сме още зле - поддържа температура, има разстройство и повръщане. Като капак на всичко и аз се разболях със същите симптоми - явно наистина е вирус - аз поне съм на пост и молитва и симптомите изчезнаха - сега не смея нищо да хапна да не се появат отново, че незнам как щесе гледаме! Sad Майка ми дойде да ми помага, но малката си иска мен - нормално като е болничка! Sad Ходихме при още една педиатърка - много ми хареса прегледа много внимателна и според мен й постави точно диагноза, но пък ни предписа егати и лечението - 7 различни неща и то всичките не са пригодени за малки бебета, ами да стривам хапчетата й да й ги давам така - пък те са ужасно горчиви и Александра ги повръща моментално - тя и водата я повръща де - ща, не ща върнах се на лечението на моята педи - поне само 2 лекарства й давам! Не ми се навлиза в детайли, че супер сложна ни е системата, но е голямо мъчение - даваме водичка и глюкоза на лъжичка, свещички за температура и повръщане - абе на всеки 30 мин нещо й се прави на горкото дете. Пък после я нося изправена, да не се свива много, много да не повърне допълнително.
Чета, че има още дечица като нас - дано бързо минат  на всички болежките, че много мъчно ми става като си помисля - жега, а малките болни вкъщи! Sad

Набързо само видях, че Янчето пита за Македония - аз съм ходила преди години и малко съм позабравила детайлите - ако искаш виж някоя организирана екскурзия - там май минават през почти всичко интересно - така ще се ориентираш най-добре! Само помня, че Охрид е приказно място - много ми хареса атмосферата и града. Езерото и манастира също. Отидете и до Струга - от другата страна на езерото -там реката, която минава през езерото излиза от него и е много красиво. Скопие не ми хареса - нищо, че е столица - може би само гроба на Гоце Делчев е място, което трябва да се посети и крепоста там - Калето май се казваше. Моя съвет е да не ходите до Битоля - там няма нищо интересно - само някаква стара слава има този град, а в момента е дива цигания. И това е от Македония - само Охрид ми хареса истински и пак бих отишла!

За раничката на Ганушка - аз имам нещо подобно - ох, тези ранички са голяма философия - моята гинеколожка е много добра - в момента си е купила някаква апаратура, с която като се прави колпоскопия(ох така ли се пишеше newsm78) всичко се вижда на един екран - много голям - така й аз можах да видя какво точно имам, дори структурата се вижда - какви точно са клетките може да се определи. По принцип масово гинеколозите определят всяко зачервяване като раничка, а то не е така - някои са само хормонални - просто разрастване на тъканта на матката навън и изобщо нямат нужда да се пипат. Други са проблемнни, но пък не растат и като е добра цитонамазката нищо не им се прави. Така, че моя съвет е да прибегнеш към тази процедура само ако много вярваш на доктора, че наистина е необходима. Много мои познати са си правили точно с ток и казват, че не е страшно. Иначе на мен не ми е правена - сега може би ще ми предстои, но не е сигурно пак - още неща трябва да преценим с лекарката - тя ми препоръчва обаче да си я направя по някаква нова технология с ултразвук - уж най-безболезнена и я нямало неприятната миризма. Може да питаш дали при вас правят такова нещо и дали е подходящо в твоя случай! Дано мине леко каквото й да решите! Hug

Аси - нормално е - той дори може да не е отслабнал, а просто предишния път да е бил нахранен и неизакан, а сега обратното и от там да идва тази разлика! Simple Smile Между другото - много се кефим на вашия подарък - болна, с Т и пак подскача като чуе една от музиките - май ще е техно манячка - много й харесва един такъв ритъм и много смешно танцува. Хем ми е смешна, хем ме натъжава - като я гледам така болничака, но много ни помага подаръка сега де - залисваме се с него!

# 696
  • Мнения: 331
Славен4е, на един и същи кантар.Вкъщи си го меря на електронен.
Ссииллввии , милата Алекс.Бързо да се оправя  Hug и ти също.Такъв е сега вируса-температура, кашлица, повръщане...
Радвам се, 4е ви харесва подаръка...и най-ве4е ,4е се забавлява с него  Hug

# 697
  • Мнения: 521
Аси, Дани е отслабнал със 100тина грама от преди месец и половина. Той всъщност от април нищо не е качил, все 8500 си седи. Сега преди 4 дена го теглих - 8400. Педи кза - нищо страшно, от боледуването е. Ради вече ходи и мносо се движи, затова не качва. Спокойно. Четох вчера за докторските ти премеждия, странно, че са ви взели пари в спешното, на нас във Варна  нищо не ни взеха за прегледа  newsm78
Силви, миличките, дано се оправите по-бързичко. И ние минахме по този път, много е неприятно.
Ганушче, дано не е нещо сериозно, аз бих отишла за второ мнение. И дано стане това с второто бебче.

# 698
  • Мнения: 72
Честит първи рожден ден на ТЕДИ, ЕМА И МИТКО -малки сладурчета да сте живи и здрави за радост на всички,много весели,щастливи и игриви  bouquet newsm59  bouquet

Честит празник и на гордите мами Алегория, Джоли и Мо newsm51

Моето мишле продължава да кашля, какво ще кажете да я заведа ли пак на лекар или е нормално след като пие мукоплант така да кашля, да й се кърти кашлицата както се казва newsm78.Носа й долу-горе се пооправи,пак тече но не като преди и температура не ми е вдигала? Замислям се че може и от зъбите да е така,видях че е почнал да се белее венеца до горните предни зъби, почти се вижда зъбче.

# 699
  • Мнения: 0
Много сте болни4ките  Hug Оправяйте се бързо  Praynig
Ние сме кукнали в 5 тази сутрин, заради ново долно зъб4е, но нямаше как и заминахме на детската градина в 7:30. Много ми беше притеснено дали ще хапне там без мен, но аз му дадох моята си каши4ка и стоях отвън скрита докато я изяде - нямаше проблем. После заспал на земята докато си играе и го преместили в легалце, а на вси4кото отгоре е ял обяда, който са приготвили за вси4ки деца и то не по неговия си режим, ами явно като гледа, 4е вси4ки ядат и той е ял (макарони с бекон и тикви4ки). Аз не съм му давала свинско, но им каза вегетарианския вариант да му дадат, та незнам дали е ял обяда с бекона или без него, но важното е, 4е е ял. Аз му давам от в4ера грис с прясно мляко и му сготвих прясно и му занесох, за да минем няколко поредни дена с тази храна. Доста се притеснявам, но няма как ще трябва да свиква  Rolling Eyes
Лек и спокоен ден на всик4и, а празнуващите да си изкарат прекрасен празник   bouquet

# 700
  • Мнения: 37
Чистит Рожден Ден на Митко,Теди и Ема!

# 701
  • Мнения: 1 569
Лелеее забравих, че днес и едно от най-сладките момченца във форума - Митко също порасва! Да е жив и здрав и все така очарователен! Маме Мони и ти да си жива и здрава да му се радваш всеки ден!!! Леле как изключих че днес е рожденик, а не както мислех в събота. Ама нали тогава сме канени на р.д.-то и се пообърках, прости ми!  Hug  bouquet (Пиша ти го тук, че в скайпа те няма - разбирамо  Laughing )

Ганушке: мила не разбрах последно парите или раничката са по-големият проблем. Защото ако е раничката не мисля, че трябва да бързаш да се отказваш. Както и други са ти написали има разнички и ранички. Не гадай, не си поставяй сама диагнози колко си зле и т.н., а се посъветвай с добър гинеколог, който да ти каже на кава фаза е и кога и какво можеш да правиш. Мисля, че ако сега я изгориш май не трябва да правиш секс примерно месец два някъде, но не виждам защо да не можеш и забременееш след това.  Shocked А казваш до октомври най-късно трябвало да забременееш, има ли причина за това?? в смисъл защот точно дотогава и не малко по-натам? newsm78

Аси, не се тревожи. Поотслабването на този етап според мен е супер нормално, защото са станали истински шавливи. Не забравяй, че Ради проходи точно през месеца в който е отслабнал - ето откъде идва Wink  Hug

Силви, много мерси за инфото.   bouquet Аз гледах някакви клипчета в ютюба и в Битоля ми се стори, че има сладко старинно центърче, но баща ми категорично ме разубеждава да не ходим там, че както каза и ти - имало смисъл в приказката 'какво си се спретнал като битолски циганин'  Joy За Струга също ми се стори, че има какво да се види. Има и къща на братя Миладинови, това за реката и аз го четох, макар на приказки да не ми звучи като койййй знае какво, но сигурно е красиво. Така и така е много близо със сигурност ще отскочим. Малката да се оправя вече!!!  Hug

Жижин, забравих да ти напиша - радвам се, че хотелът и всичко там ви е харесало. Нали и аз имам заслуга и за това се радвам, че сте останали доволни Simple Smile

Трейси, аа не се притеснявам, единствено се дразня като лекарката ми прави намеци (а тя всеки път все за нещо ги прави), но тя си е такава. Хич не й се връзвам.

Лилия вземи ме отрази пак дееее  Hug Абе кои са Дианна и Яна от днешните рожденици???  newsm78

Все пак да попитам пак, понеже никой не ми отговори - на каква въздраст всъщност трябва да се утрои рожденото тегло - на 10м или на 1 г???  newsm78

И още едно въпросче: кога мислите да започнете да давате на децата вода, която не е преварена или изворна - минерална, чешмяна??? Аз май след 1-2 месеца мисля да спра да се втелясвам, трябва лека поледа да започва да свиква с всякаква вода.

Последна редакция: ср, 04 авг 2010, 15:04 от Бърборанка

# 702
  • Мнения: 37
Янче отразявам те бе,ама изтрих снимките,че имам наложено вето от dolls!Аз съм първата,за килограмите-на годинката трябвало да се утрои,което при нас няма как да стане!

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Честит 1-ви рожден ден на Ема и Митко!   bouquet  Hug   bouquet Да растат здрави и добри дечица, да имат безгрижно детство и да се радвата на любовта на мама и тати!  Hug  Hug  Hug Честит празник, мили мами!   bouquet   bouquet   bouquet

Ганушка, може би наистина трябва да поговориш с гинеколога си и ако ти даде зелена светлина, защо пък да се отказвате от второ бебче сега?! Толкова е хубаво ...!  Hug

Силвввиии, дано Александра бързо да се оправя! Милата душица  Hug

Аси, Ради ходи, изразходва повече енергия, така че е нормално да отслабне! Не се притеснявай!  Peace

Бърборанке, теглото на бебето трябва да се утрои на 1г. До 2г. ще давам изворна вода със сигурност, после ще премина на другите.
Нали ти беше взела колани на Baby first? И ние взехме такива, но да те питам, като ги закопчаеш, прилягат ли й на Анди плътно по телцето? На Софи не й прилепват, а стоят някак по-широки и така ли трябва да бъде? Стегнати са до крайност. И като ходи с коланите много се накалня напред, докато свикна как да я водя ... Ама ще се научим де. Ти казваше, че на Анди тези колани й убиват. Софи не я убиват, но като е с тях й слагам блузка с късо ръкавче, да не е презрамка, т.е. с голо рамо, защото тогава няма начин да не я убиват.  

Ние днес такава игра му ударихме в парка, то не беше разхождане, ходене, люлеене, обикаляне, аз направо без крака останах. А все така ще бъде ... Simple Smile

# 704
  • Варна
  • Мнения: 98
Аз си направих цитонамазка и сега чакам резултатите, но точно преди да забременя с Дария пак си правих и се оказа, че е IIIА група, което не е добре, щяха да ме мажат с някакво лекарство, защото не бях раждала, но забременях и нямаше как, слагах си някакви глобули и после беше вече II група, което е малко по-добре. Сега ще видим коя група ще бъда и как ще действаме. А трябва да забременея най-късно до октомври, за да мога да родя преди датата на която е родена Дария, защото тогава ще получавам 900лв., иначе ще получавам само 240лв, а няма как да изкараме само със заплатата на мъжа ми с две деца, кредит и т.н. Абе доста е сложно, ще видя какво ще правим.

Янче, на годинката трябва да си утроят теглото. За водата, аз мисля да давам Девин изворна само, с чешмяна няма да я пробвам поне още годинка.

Jijin, Дарито беше така преди две седмици, в смисъл гърдите и гърлото бяха чисти, сополи да текат също нямаше, но явно е имала някаква  задна хрема, от която кашляше като пушачка точно, нищо не съм и давала, мина си от самосебе си, и аз мисля че беше от зъбче, но за всеки случай заведи Али на доктор, аз водех Дария през 3 дни да я слушат.

Хари, писали сме заедно, аз говорих с гинеколога, каза че трябва да изчакаме да видим какви са резултатите  от цитонамазката, но го видях че не е много склонен да чакаме още две години(защото толкова ще минат ако евентуално забременея и после 1 година след раждането да мине).

Последна редакция: ср, 04 авг 2010, 15:38 от Гануша

Общи условия

Активация на акаунт