Днес празнуват първата си година-АВГУСТинчетата .....тема №20

  • 27 551
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 339
Благодаря на вси4ки отново  Hug Много ви оби4ам
Лиде ,браво на Макси.Ще свикне той...те децата бързо свикват,ама ние родителите......Аз направо незнам как ще го давам Ради на ясла или градина, при положение ,4е сега не го оставям на никой да гледа.Слу4вало се е на мъжа ми 2-3 пъти за по 2 4аса/докато съм на козметик и т.н./ и и няколко пъти за 1-2 4аса на нашите, докато беше още бебе.И винаги излизам или като се е наял наобяд и трябва да спи...или като е заспал.Знам,4е трябва по-4есто да го оставям,ама като немога....Тя и майка ми само вика, ти ни нямаш доверие, не смееш за 1 4ас да ни го оставиш.....
Трейси, взеха си ни парите като стой та гледай...и то за нищо.Ососбено тия първите с 10 лв само за едно мерене на Т и то с обикновен термометър, поне да беше от тези моменталните в ухото или 4елото...Ама карай, няма да се ядосвам.
Ян4е, нямам идея за теглото...Бях 4ела някъде, ама изобщо нямам спомен.За водата, аз му давам изворна на Девин и не мисля скоро да му предлагам 4ешмяна изобщо.То и аз само изворна или минерална пия.Чешмяна вода не съм опитвала може би от 10 години, ако не са и пове4е ве4е....
Хар4е , 4естити ви колани....Голяма веселба е било в парка,ама сега кой е умореният.... Hug
Ганушке  Hug Стискам палци вси4ко да е наред.Нямам представа за раничката дали е болезнено, ама аз толкова съм страхлива,4е....И аз одавна трябваше да ида на генеколог да ме цепнат малко, защото нали некъдърниците в Шейново така хубаво са ме зашили,4е.... Ама все отлагам.Пролетта като си бяхме в София се разбрах с моя доктор да го отложим за есента, ама ето на...то наближава, а мен ме е шубе, та знае ли се.....

Я сега кажете, каъв е режима на вашите деца. Кога и какво им давате да ядът?Знам ,4е 100 пъти сме го писали това, но нали все пак нещата се променят

# 706
  • Варна
  • Мнения: 98
Аси, нашият режим е следният:

9-9.30 - попара или кус-кус
13-13.30 - пюре, аз не спазвам един ден зеленчуково, един месно, повече с месце давам. Grinning
17-17.30 - овесени ядки с плод или кисел или само банан
21-21.30 - 240мл АМ

Понякога ако съм дала само банан за следобед към 19.00 часа пак и давам банан. Вече трябва да и вкарам и вечеря и да пробвам да махна АМ, въпреки че идея нямам как ще стане, тя си го търси като наследство.

# 707
  • Мнения: 339
Ганушке,при нас режима е горе-долу същия...с разликата ,4е той не иска АМто, а го пие насила около 1 4ас.Аз се 4удя как да го мъ4а с млякото, а ти пък искаш да го махаш....
Ама нали трябва да пият мляко, как ще го махнеш.Кога ще и даваш?
Режима ни е:
9,30-10 -попара или кус кус
13-13,30 -супа
18-18,30 -каша
21,30-22,00- АМ /около 230 мл/

Следобяд яде понякога плод, ако не спи.Ве4ер м/у кашата и АМто обикновено яде и кашкавал, някоя и друга солетка.....
На мен ми се струва ,4е е малко млякото за деня, нали трябва да приемат определено коли4ество. newsm78

# 708
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Аси, нашият режим:
9.30-10 ч. попара с чай и сухар, кус-кус или качамак
13.30-14 ч. месна или зеленчукова супа със сухар, като ги редувам на два дни
17.30-18 ч. кисел, кис. мляко с бисквити, нишестено кремче, грис с плод или ядки с плод, каша
22ч. 210мл АМ
Вечер докато ние вечеряме тя си хапва кашкавал, или хляб, малко плод.
Сутрин преди обяд й давам 100-120мл айран или сок през останалото време вода.

Гануше, защо ще махаш АМ, нали трябва повече мляко да пият децата. Мисля че на по-късен етап трябва да се махне, ако бъркам ме поправете.  newsm78

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 341
Гануша, преди да забременея с Деси имах раничка. Носех си я с години де. Още след първото раждане бях ходила на гинеколог, който ми каза ако смятам да раждам втори път няма да я горим изобщо. Така и стана. Втория път докато се чудех дали да я горя и няма ли да навреди на бебето и взех че забременях Simple Smile
Даже като дойде време да раждам казах на моята лекарка, че ако раничката е причина да родя секцио, зад ане навреди нещо на бебето съм готова да го направя  Peace тя ме убеди че няма смисъл от секцио и ей ни на - бебка си е жива и здрава а аз още си нося раничката  Rolling Eyes

Нашия режим:
5-6ч. - 180 мл. АМ /последния път нямаше НАН3 и и взех Нестле Дйуниър за след 1 годинка, харесва и /
9ч. - 9.30 - попара, кус-кус или каша.
около 14 часа - обядва супата от кухнята с един сухар
18 ч - кремчето от кухнята + някакъв плод си гризка
20.30 - 21 - манджата от кухнята
Ако не изяде цялата манджа не я насилвам а преди да заспи и давам 90 - 120мл. АМ.

# 710
  • Варна
  • Мнения: 98
Ами, незнам аз защо си мислех, че като се въведе вечеря и се маха АМ Blush, явно аз съм в грешка.

# 711
  • София
  • Мнения: 22
Честит рожден ден на Теди, Ема и Митко newsm59
Бъдете здрави и щастливи. Желаем ви прекрасно детство !



Ганушке, много хубаво, че и вие искате да си имате още едно детенце толкова скоро. Дано всичко е наред с изследванията ти и да станат нещата както си ги мислиш  Hug

Бърби, и на мен  ми е останало нещо, че на 1 годинка теглото трябва да се утрои  Peace

Аси, нашия режим е следния:
6.00-7.00 мляко
9.00-9.30 кус-кус, грис, овесени ядки
13.00-13.30 пюре
17.00-17.30- кисел, каша, десертите от кухнята
20.00-20.30 супа

От време на време цока мляко преди заспиване. Като количество много малко 90-100 гр. За заспиване. Но трябва да го махаме.

И аз да ви задам въпросче:
Като гледам вашите режими- първото ядене ви е към 9-10. Не се ли будят малките сладури по- рано. Алекс се буди към 6.30-7.00,7.30 и плаче. Няма как тогава да му дам закуска. Първо не мога толкова бързо да направя и второ ако закусва толкова рано трябва да обядва в 11  newsm78


Алекс днес е по- добре. Дадоха ни едни прахчета. Явно помогнаха. Но пак не иска да яде. Едва сега изяде почти цяла купичка оризова каша.
Малко е кисел и все иска да се гушкаме, но доста по- добре от вчера.
 Нашия татко също е взел колани и сега като се прибере ще ги изпробваме. В крайна сметка се решихме да купим Simple Smile

Последна редакция: ср, 04 авг 2010, 18:04 от mariellka

# 712
  • Мнения: 1 569
Хариела, за коланите, ами не съм й ги стегнала напълно, защото не искам да й убиват още повече (само да кажа, че разбира се и аз слагам блузки с късо ръкавче, но въпреки това май не й е много комфортно, особено по жегите с това триене). И Анди много напред се навежда и да ти  кажа май това е причината да не ги използвам в крайна сметка Sad Много ме е яд, но аз ги взех уж за да си облекча кръста и гърба, а с каишките се получи държане на същото ниво като с ръцете, само дето още повече май се натоварвам именно заради това облягане напред (което май не е много добре за походката. И Биби беше писала, че така по-късно се изправяли да проходят  Rolling Eyes )

Ганушке, ами чакайте резултатите от Цитото и тогава мисли. Не знаех, че ако родиш до изтичане на втората година от майчинството получаваш същото. Хич не съм запозната с тези неща да си призная. Много добре звъчи и дано успеете нещата да се случат точно както ги искаш!  Hug Наистина всеки случай с тези ранички е абсолютно индивидуален.  Peace

С мъжо също говорихме, че можем още сега да си направим още едно бебче, но на мен пък тотално ми е забранено заради секциото. Трябва да минат 2 години до повторно забременяване Sad Но то е всяко зло за добро и не се ядосвам, даже така по-добре ще стане, тъй като по принцип си имаме друг план за второто.

Мариелче, а какво го правиш малкия като плачка, защото е гладничък?  newsm78 Поне АМ не му ли даваш, колкото да се засити?

Аси режимът ни понякога варира, но като цяло сме така:
8-8.30 сукане+ веднага след това попара (със сухари или овесени ядки или кус кус) или филийка с кашкавал/сирене и доматче  Mr. Green понякога преди обяда към 11 й давам плод
12-12.30 месно/зеленчуково пюре (като вече не се занимавам да слагам жълтък в зеленчуковото)
16-16.30 грис с плод, или нишесте с плод или плодова каша на Бебивита ИЛИ плодово пюре с малко АМ
18 - пресен плод
20.00 кис. мляко с бисквити или супа  Peace

Мерси за отговорите за водата, преваряването, теглото, Македония и каквото още съм питала последните дни!  Hug

# 713
  • София
  • Мнения: 22
Бърборанке, давам си му АМ. Не мога да го оставя да плаче. Мисълта ми беше дали другите просто си спинкат до късно, че първото им ядене е чак в 9.00-10.00 или си се будят рано, но просто не са гладни. Защото ние така имаме едно ядене повече с това мляко в 6-7. Но пък няма как да закусва толкова рано. ( май пак малко объркано го обясних  Embarassed )

# 714
  • Мнения: 67
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на ТЕДИ, ЕМА и МИТКО!
Честит празник на техните майки
  bouquet

И аз да се похваля най-накрая се озъбихме. И то с два зъба наведнъж. Смогнахме преди да направи годинка.

Гануша, успех! Дано всичко се нареди.

Аси, нашият режим е .... както дойде

Яна, аз вода от чешмата не пия, няма шанс и на децата да дам. Рожденносто тегло трябва да се удвои на 5-6 месеца, а на година трябва да x2.5 до x3. В Македония не съм ходила, само да не пропуснеш, че и за вас трябват паспорти

# 715
  • Мнения: 37
Нашият режим сигурно е най-странен  Laughing Сутрин към 7 пием мляко,след това в 11 закусваме,към 3 и половина обядваме и към 7 ни е следобедната закуска и в 10 пак пием мляко!Май само ние останахме БЕЗ ЗЪБИ ! Joy

# 716
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Честит първи рожден  ден на малките августинчета Димитър, Ема и Теодор и на техните майки! Да са живи и здрави, весели и усмихнати!

# 717
  • Мнения: 1 569
Мариелче, аз да ти кажа млакото само по себе си не го считам за цяло самостоятелно хранене. То така и някъде беше написано, че май след 8мия месец не е пълноценна храна сама по себе си. Така че спокойно си му давай АМто и после когато там същинската закусчица и се не бой  Laughing

А пък по принцип също пия почти само минерална вода, НО и често си пийвам софийска вода от чешмицата. Не защото съм софиянка, но наистина по-вкусна от софийската вода не съм пила дургаде в бг. За това се чудя дали малко по-натам да не започна и на Анди да й давам от време на време. Все пак вече на са бебета и според мен лично от тук нататък прекаленото втелясване за за преваряване, миене на паднали неща, изваряване и пр, само би им разнежило организма. Но това си е мое виждане. Ето, че ми се пулят като видят как Анди ходи боса и сяда на възмръсната алейка в парка, ама на.  Laughing Аз така разбирам създаване на имунитет срещу 'чистия' живот в БГ.  Joy (което не значи разибра се, че й давам да бърка по кофти или да яде фасофе и разни други такива Mr. Green ) А между другото където и да съм чела пише, че преваряването е задължително до 1г, та явно и според науката след това не е задължително, но естествено то си е въпрос на личен избор и разбирания. Оф пак много се разфилософствах.  ooooh!

# 718
  • София
  • Мнения: 22
Бърборанке, нашата педиатърка така ми беше казала. Че след 10-тия месец млякото не се счита за самостоятелно хранене. Но пък Алекс последния месец беше качил 750 гр. и се замислих дали не му е в повече храната Simple Smile Не, че той отказва де  Joy

За преварявянето- то май наистина се обезмисля, при положения, че мъниците вече лазят, сядат по земята и тн. Аз мисля да го правя до една година, т.е още седмица и да спирам. То и сега е повече по навик Simple Smile

Аз също слагам Алекс да седи по пейките, както и спрях да мия толкова често играчките. Прекалената хигиена със сигурност би имала обратен ефект.

За водата- все още преварявам, но мисля и това да правя до годинката. После сигурно ще минем на изворна. Не съм решила още  Peace Аз самата пия чешмяна вода. Минерална само навън.

# 719
  • Мнения: 781
Честит рожден ден на  Митко,Теди и Ема.Да са здравички,послушнички и едно прекрасно детство им пожелавам.  Hug  bouquet

Нали си капарирахме една квартира в Благоевград.И сега се опитват да ни прецакат.Бяхме се разбрали тази сутрин да се срещнем с човека та да му дадем останалата сума,но той сутринта взе,че си изключи телефона и още не го е включил.Поне да се срещенем да ни върне парите.Така или иначе мъжо намери нова квартира като хората.Бабките пред блока казаха,че бил много несериозен този.Дано ни върне парите  Praynig Praynig

Рени честити зъбчета на Венцислава  Hug На мен много ми хареса чешмяната вода при ваз  Wink

Аз отдавна не преварявам

Навън почти винаги ходи бос.След като го изкъпя водата е черна направо  ooooh!

Ето го и нашият режим:
9:30 АМ
12:00  Надробена супа(зеленчукова или от пиле) или Месно пюре
16:00 Грис,АМ,Плодове
20:00 Каша+АМ

Иначе по цял ден гриска хляб,бисквити,домати,нектарини.От известно време пие по 450-500мл. вода

Ох друго не помня имаше ли.. newsm78
Като се сетя ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт