Отзиви за Invisalign

  • 168 984
  • 1 111
  •   2
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 2 536
Здравейте, дали някой в София би предложил по-ниска цена за по-кратко лечение, ако случаят е по-лек?

Би трябвало, инвизалайн имат много различни пакети

# 1 051
  • Мнения: 16
Аз избрах моята ортодонтка по препоръка на приятелка на дъщеря ми, която беше приключила лечение с брекети. Случайно разбрах, че работи и с Invisalign. В момента и двете с дъщеря ми се лекуваме при нея, аз с алайнери, тя с брекети. Цената ми беше 6800 лв,когато започнах. Това е в София. Комплекта ми е от 67 шини, в момента  съм на 59. Засега всичко е по план, но лекарката смята, че може да се наложи след края някакво пресканиране, ако искам разбира се. Засега съм доволна. Прегледите ми са на около 40 дена. Лекарката беше в списъка с партньорите на Invisalign  но не съм гледала ранг.

Здравейте, Вашето лечение е приключило може би - как сте, доволни ли сте от резултата? И ще споделите ли при кой ортодонт, защото тъкмо съм в период на проучване и аз.

# 1 052
  • Мнения: 450
Здравейте Диана, моето лечение приключи септември. Около 2,5 години продължи. 67 комплекта първоначално, след което мисля още 13 бяха допълнително. Засега съм доволна. Ортодонтът е д-р Надежда Куюмджиева.

# 1 053
  • Мнения: 542
Здравейте!  Може ли да споделите какви са цените в момента в Пловдив?

# 1 054
  • Мнения: 1 700
Здравейте, от една седмица съм с алайнери. Наложи се да се извади преден зъб, тъй като нямам никакво място на челюстта, а и възрастта ми не позволява кой знае колко разширяване на същата. Това ми създава много сериозен дискомфот от чисто естетично естество. Има ли друг на който са извадили преден зъб и колко време след това, мястото се "скри"?

# 1 055
  • Мнения: 2 536
Моя близка ѝ вадиха долен преден зъб, за около 4 седмици се скри. Алайнерът ѝ беше боядисан в бяло на мястото на липсващия зъб и не се виждаше нищо.

# 1 056
  • Мнения: 1 700
Благодаря за отговора.
На мястото на празното място в алайнера ми сложиха фотополимер, но той падна още на следващия ден при едно от миенетата на алайнерите. От клиниката казаха, че ще запълнят всички нататъшни шини, които имат пространство. Утре ще видя колко са. Утре ще ми слагат атачмъни.
Четири седмици е мноооого приемлив период. Дано наистона е кратко, защото дискпмфортът е най-вече като ги сваля, работя с хора и се случва всеки ден да се храня на обществено място, на маса с много хора.

# 1 057
  • Мнения: 113
Аз съм с липсващ централен зъб по рождение. Преди Алайнерите друг беше на негово място и не беше проблем, не съм имала място. Сега обаче имам място за цял зъб и ми е голямо притеснение. Вече сигурно от година съм така и нямам идея кога ще приключа. При следващото сканиране ще поискам да направят нещо по въпроса.

# 1 058
  • Мнения: 1 700
Т.е., с алайнерите отвориха мястото на липсващото зъбче? Колко време отне този процес?

# 1 059
  • Мнения: 113
Да. Кучешкият ми беше на негово място и с алайнерите го преместиха, където му е мястото. Много време отне, над година, може 1,5 г. Не съм сигурна за жалост.

# 1 060
  • Мнения: 2
Привет, някой знае ли какви са цените за 2024 при д-р Мисова или при д-р Дилкова?

# 1 061
  • Мнения: 326
Доколкото знам при д-р Мисова  - към 6400 лв. Цената включва сканиране и неогранечен брой алайнери, атачмънти, рескан, допълнителни комплекти алайнери, ако е необходимо и всичко до постигане на резултата. След това ретайнерите, които се носят за запазване на резулата се заплащат допълнително - там много зависи какви, дали и колко време и т.н.
Има и вариант да се плаща на вноски, но се оскъпява.

# 1 062
  • Мнения: 450
Каква е причината да се плаща за ритейнерите при неограничените пакети? Аз свърших лечение при друг специалист и до тук имам изработени 19 броя ритейнери напълно безплатно ( пакет comprehensive).

# 1 063
  • Мнения: 339
За Мисова и Дилкова мога да дам цени за пълния пакет от миналото лято, като за Дилкова нямаше промяна към декември, въпреки че вече беше най-високото ниво. Бяхме само на консултации и цените са от там. Не сме техни пациенти, защото избрах друго лечение.
Мисова - 6300 при 100% плащане, 6600-6900 не помня при какви вноски бяха двата варианта
Дилкова - 7200-7800 на вноски (ориентировъчно в нашия случай, като след скан и анализ можеше да каже точно колко; не стигнахме до там)

Има ФБ група за Invislign, която е доста активна и можете да получите инфо от пациенти.

Nabella, кой е ортодонта?

# 1 064
  • Мнения: 2
Благодаря много за информацията!

Вие на кои специалисти се спряхте? Трудно ми е да взема решение на кого да се доверя. Не съм тежък случай, но имам неща за изглаждане. Носила съм брекети и тогава не направих добър избор с ортодонта, което налага повторно лечение, като този път предпочитам алайнери.

За д-р Дилкова съм чувала май само положителни мнения, за д-р Мисова съм чувала хем много негативни, хем много положителни -  че е най-добрата и с най-много пациенти в България, но и че претупва срещите, че при нея се забавя лечението, не отделя толкова внимание и също - нещо, което намирам за странно - пациентът при нея няма достъп до онлайн плана си в Invisalign.

Общи условия

Активация на акаунт