Отзиви за Invisalign

  • 167 621
  • 1 110
  •   1
Отговори
# 915
  • София
  • Мнения: 5 190
Каква е разликата в изготвяне на плановете за лечение при д-р Мисова и другите ортодонти работещи с invisalign? Само от това, че има най-висок оборот за България ли идва най-ниската цена при нея?
А има ли претупване в диагностиката и плановоте за лечението?
Тя не дава clincheck и до края не знаеш докъде стига промяната. Но защо си отваря повече работа, правейки ръчни изчисления, като може просто да ползва софтуера, като другите си колеги?

# 916
  • Мнения: 23
Дами, някоя раждала ли е докато е била с Invisalign?

Уви, аз приключих с моите 39 стъпки и се оказа, че имам още почти толкова за "доизкусуряване" на захапката. А в началото уж исках просто да ми се поизправят долните предни зъби, реално чисто като външен вид няма супер голяма промяна, но дано е за добро...

Както и да е, чудя се как сте се справили с носенето по време на контралции, раждане (не знам дали изобщо ще е възможно носенето им) и след това по време на кърмене.

# 917
  • София
  • Мнения: 4 751
Каква е разликата в изготвяне на плановете за лечение при д-р Мисова и другите ортодонти работещи с invisalign? Само от това, че има най-висок оборот за България ли идва най-ниската цена при нея?
А има ли претупване в диагностиката и плановоте за лечението?
Тя не дава clincheck и до края не знаеш докъде стига промяната. Но защо си отваря повече работа, правейки ръчни изчисления, като може просто да ползва софтуера, като другите си колеги?

А защо мислите че прави ръчни изчисления?

# 918
  • Мнения: 524
Дами, някоя раждала ли е докато е била с Invisalign?

Уви, аз приключих с моите 39 стъпки и се оказа, че имам още почти толкова за "доизкусуряване" на захапката. А в началото уж исках просто да ми се поизправят долните предни зъби, реално чисто като външен вид няма супер голяма промяна, но дано е за добро...

Както и да е, чудя се как сте се справили с носенето по време на контралции, раждане (не знам дали изобщо ще е възможно носенето им) и след това по време на кърмене.
И мен ме интересува. Не си представям в началото на бременността гадене по няколко пъти на ден и носене на алайнери.

# 919
  • Мнения: 807
В момента съм бременна с алайнери, 5ти месец бременна. Нося ги от над 2 години. Първите 3 месеца бременност ми се гадеше, но не беше свързано с алайнерите, тъй като това ми е трета бременност и при предишните беше същото, а не съм носила алайнери тогава. Сега ми беше също лошо, но никога не съм имала желанието да ги махна от устата ми, за да ми стане по-добре.
Не съм раждала с алайнери, когато раждах преди години, още не ги носех. Доколкото знам, при секцио се махат, докато тече операцията и после пак ги слагаш. За кърменето ми звучи абсурдно да има изобщо някаква връзка Simple Smile
И мен ме интересува въпроса за раждане секцио с тях, тъй като ми предстои през лятото.

# 920
  • Мнения: 449
Аз съм имала 2 операции откакто нося алайнерите, но не секцио. Сваляне за няколко часа, даже и за ден, изобщо не е проблем.

# 921
  • Мнения: 1 804
Дами, някоя раждала ли е докато е била с Invisalign?

Уви, аз приключих с моите 39 стъпки и се оказа, че имам още почти толкова за "доизкусуряване" на захапката. А в началото уж исках просто да ми се поизправят долните предни зъби, реално чисто като външен вид няма супер голяма промяна, но дано е за добро...

Както и да е, чудя се как сте се справили с носенето по време на контралции, раждане (не знам дали изобщо ще е възможно носенето им) и след това по време на кърмене.
Това при кой лекар е ?
Не мисля,че е проблем да свалите алайнерите за 3-4 часа докато е цялата подготовка и операция.

# 922
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Аз приключих с моите 43 шини и в понеделник ще си взема новите 26.  Надявам се след тях вече всичко да е наредено както трябва.

# 923
  • София
  • Мнения: 5 190
.... Но защо си отваря повече работа, правейки ръчни изчисления, като може просто да ползва софтуера, като другите си колеги?

А защо мислите че прави ръчни изчисления?
Не съм се изразила правилно, по-скоро че прави отделно измерване, а дали е ръчно...

# 924
  • Мнения: 113
Дами, някоя раждала ли е докато е била с Invisalign?

...

Както и да е, чудя се как сте се справили с носенето по време на контралции, раждане (не знам дали изобщо ще е възможно носенето им) и след това по време на кърмене.
Нося алайнерите от година и половина, в момента съм бременна почти в 9 месец. Остава ми поне още половин година. Ще пиша отново след като родя. Дано да е естествено и съответно дано съм в помощ на някого с информация.
Относно бременността и алайнерите, за мен не беше супер трудно, но не бих казала, че е било и приятно. Не съм имала гадене, но пък ми се яде и повече от 3 пъти на ден, та в тази посока беше малко проблем.
За кърменето, разбирам напълно въпроса. И мен ме притеснява как ще се справям, но предполагам, че времето ще покаже.

# 925
  • Мнения: 807
А каква е връзката между кърмене и алайнери ?

# 926
  • Мнения: 113
А каква е връзката между кърмене и алайнери ?
При кърмене няма ли повече нужда от храна, за да може да се произведе достатъчно кърма? Мен пак яденето ме притеснява Joy

# 927
  • Мнения: 23
Хаха, благодаря за отговорите, дами ❤️

Да дам малко моя предистория - аз съм бременна в края на 9-ти месец и ще родя всеки момент. През цялата ми бременност бях с алайнери и единственият ми дискомфорт беше, че ако ми се прияде нещо между основните хранения, то трябва да се минават всички процедури по чистене на зъбите и т.н. Но пък от друга страна това ми помогна да планирам по-добре с какво да се храня, кога и т.н. (имам и гестационен диабет и това мисля беше по-скоро плюс, тъй като не ми позволяваше да ям постоянно и ме караше още повечеда се замисля какво ще ям и дали има достатъчно нутриенти).

Бях с надеждата, че лечението ми ще приключи точно преди раждането, но, уви, вече съм с първия чифт алайнери от новите след ресканирането.

Надявам се да не се наложи да съм без тях цели 24 часа в периода на раждане, тъй като сигурно после ще е доста дискомфортно носенето, тъй като зъбите ще са се мръднали (което отгоре на другият дискомфорт няма да е много яко). Но каквото стане - стискайте палци за бързо нормално раждане 😁

А относно кърменето и следродилния период - мисля, че основният дискомфорт ще дойде от факта, че при кърмене организмът има нужда от повече енергия и чести хапвания, а с алайнерите и миенето на зъби след това става сложно, особено, когато през три часа се кърми, а в останалото време се сменят памперси и т.н.

Та, затова и въпросите ми 😁 Всякакви идеи и съвети от млади мами с алайнери са добре дошли.

От мен един съвет - в случаи, когато съм била на място, където е трудно да си измия зъбите по нормалния начин (в планината,  на път и т.н.), а и понякога след междинно хранене с нетолкова цапаща храна, съм използвала само конец и бързо изплакване с вода за уста. Е, не е идеално, но все пак се поддържа хигиена.

# 928
  • Мнения: 2 534
Няма никакъв проблем с кърменето, нося ги откакто синът ми беше на 9 месеца Simple Smile И без това като се роди бебето се научаваш да ядеш за 2 минути, когато ти се отвори възможност Simple Smile))

# 929
  • Мнения: X
Някой от вас проследявал ли е състояние на пародонта към края/след лечението с инвизалайн? Въпреки препоръките за почистване на зъбен камък на 3-4 месеца, на много места при мен има рецесия на венеца, без да има кървене и инфекция, оголване на част от зъба, не знам дали е заради местенето на зъбите по посока разширяване на захапката... Също сравних панорамна снимка сегашна и от преди 5 години, и на сегашната има тъмни триъгълници около всички зъби, а на предишната, само на два джоба, които са ми проблемни отдавна; дали след спиране на местенето ще се възстанови предишното ниво? Срещам много противоречива информация и едва ли не излиза, че е трабвало пародонтолог да каже, дали ставам за лечение с инвизалайн... утре съм на пародонтолог, втори, първият каза, "ох с тези ортодонти" и че не можело графт на венец баш на джобовете заради разположение, а защо пък не... пък аз именно по препоръка на стоматолога си оправям захапката, именно за да си подобря венците и джобовете...

Общи условия

Активация на акаунт