Отзиви за Invisalign

  • 168 614
  • 1 111
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 62
На мен ми казаха с паста да ги мия, но определено има логика в това, което казвате. Тази, която ползвам аз е доста щадяща, бидейки за чувствителни зъби, и за момента не съм забелязала разлика в цвета, но все пак нося алайнерите едва от 2 дни…
Ще пробвам и по двата начина, но със сигурност миенето само с паста не ми се струва достатъчно.

# 871
  • Мнения: 2 536
Да ви кажа за мен оптимално е с уред за ултразвук + таблетки корега, става лесно, бързо и не се занимава човек да търка с четка

# 872
  • Пловдив
  • Мнения: 724
Дъщеря ми пробва различни варианти и е най-доволна точно от таблетките на Корега.

# 873
  • Мнения: 450
Аз ги мия само с вода и сапун. Така или иначе се сменят достатъчно често и нямам никакви натрупвания. Изненадана съм за корегата, която масово споменават тук и във fb групата.
Моята ортодонтка разрешава единствено кристалите, за корегата каза, че изгаря алайнерите.

# 874
  • Мнения: 579
Здравейте!
Могат ли да се сложат алайнери при наличието на млечни зъби?

# 875
  • Мнения: 6
Здравейте! Simple Smile

Сигурна съм, че въпросът вече е обсъждан, но не успях да прегледам всички теми и страници.

Някой от Вас, при носене на Invisalign, имал ли е проблеми с говора? Има ли трудности с ясната дикция и артикулация? С пеене? Simple Smile

За мен това е един от най-важните въпроси, за да се реша.

Благодаря Ви! 🙏😊

# 876
  • Мнения: 2 536
За кристалите - беезумно скъпи са. Нищо не им става от Корегата на алайнерите, става им от четка и абразивна паста.

С говоренето - има фъфлене, да

Мисля, че може при млечни зъби, двуетапно протича лечението

# 877
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 296
Пастата трябва да е без абразивни частици, иначе от другата нищо й няма. Казаха ми с паста да ги мия. Само с вода не виждам как ще се почистят добре.

# 878
  • Мнения: X
Аз вече съм на края на кечението и си ги мия с четка и паста. Потъмняват ми единствено отпред, защото си допивам кафето с тях, но ги сменям на седмица. Изобщо не съм се занимавала с разтвори и щуротии. Единствено докато чаках новите шини след рескана използвах прахчетата.

# 879
  • Мнения: 68 943
Не е от кафето. И без кафе пак пожълтяват на 4-5 ден..

Пастата трябва да е без абразивни частици, иначе от другата нищо й няма. Казаха ми с паста да ги мия. Само с вода не виждам как ще се почистят добре.

И аз така мисля..че не всички пасти са с твърди частици.

# 880
  • Мнения: X
Явно при теб има още нещо. Защото имаше пролетта период, не пиех кафе, и не ми пожълтяваха шините.

# 881
  • Мнения: 62
Да ви ъпдейтна, до аптеката така и не успях да отида вчера, но докато пазарувах в супермаркета съвсем случайно ми се мернаха таблетките на Корега и реших да отстрелям една опаковка, и да ги пробвам.
Супер доволна съм! Накиснах ги вече 2 пъти за по няколко минути и не ми се налага дори да ги минавам с четката след това. Доста добре почистват и имат приятен ментов вкус.

Благодаря на всички за отзивите! Simple Smile

Относно фъфленето, понеже някой беше питал, днес ми е трети ден и звуча доста по-добре. Зависи и на какъв език говоря - на български, и особено на английски, ми е сравнително ясна дикцията, освен “с”-то, което понякога ме издава, но на италиански (език който ползвам ежедневно в работата си) малко повече се усеща, предполагам се дължи наличието на двойни съгласни в много от думите.
Смятам, че при всеки е индивидуално, но се свиква лека полека.

# 882
  • Мнения: 450
Аз съм на 60 комплект и още си фъфля. На английски се усеща повече при мен, отколкото на български, но може и така да ми се струва.

# 883
  • Мнения: 6
Аз съм на 60 комплект и още си фъфля. На английски се усеща повече при мен, отколкото на български, но може и така да ми се струва.

Това никак не ме радва. 😔

Дали е масов проблем, или по-скоро индивудуален?

# 884
  • Мнения: 609
Аз съм на 60 комплект и още си фъфля. На английски се усеща повече при мен, отколкото на български, но може и така да ми се струва.

Това никак не ме радва. 😔

Дали е масов проблем, или по-скоро индивудуален?
Проблем не бих го нарекла. Ортодонтското лечение изисква отдаденост и готовност за определен дискомфорт. Не съм срещнала някой с алайнери, който грам няма промяна в говора, било то и минимален и само на определен/и звук/ци. При наличието на чуждо тяло в устната куниха, било то алайнери, брекети, апаратче, било то дори пиърсинг, нормално е да има промяна в говора и период на свикване и нагаждане. Моя личен опит е, че с времето става по-добре. Ако фъфленето за вас е „deal breaker” мисля, че не е подходящо да инвестирата такава голяма сума пари, докато не наредите приоритетите си свързани с усмивката - прави зъби и фъфлене година/две + някои други диакомфорти или зъби в сегашното им положение без говорни промени 🤷🏻♀ За мен решаващо беше правите зъби и хич не ми пука как говоря в следващите няколко месеца 😄

Общи условия

Активация на акаунт