ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 4

  • 76 968
  • 929
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 324
Записвам се, въпреки че не ми се иска да съм от участниците в тази тема. 4.5 месеца след раждането ми се възстанови цикълът, въпреки че още кърмя. А това не е изключено съвсем скоро да ми доведе отново ендометриозата  Rolling Eyes

anbibian, моето икси го направиха без да чакаме цикъл, веднага след лечението с Лукрин. Няма проблем да си действате за бебче, както ти е писала rossy-pm

# 16
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета,
сега се записах в сайта и съм нова във форума. Но ендометриозата не ми е нова. На мен ми я диагностъицираха през април 2008. Отидох на лекар заради безбожните боли по време на менструация и се озовах на масата за лапароскопия. Имам 2-ра фаза на ендометриоза - миналата година ходих на консултация и във ВМА. Отказах се от хормоналните медикаменти, защото последствията за хормоналния баланс ме плашат също толкова колкото и евентуалното безплодие. Смятам пак да отида на консултация във ВМА при д-р Начева . Моля за съвет ако имате наблюдения за работата й или сте ходили при специалисти от други болници. Просто искам да проверя какво е състоянуието ми в момента - стадия, ако се наложи отново бих се подложила на лапароскопия , но хормони няма да вземам.

# 17
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета,
сега се записах в сайта и съм нова във форума. Но ендометриозата не ми е нова. На мен ми я диагностъицираха през април 2008. Отидох на лекар заради безбожните боли по време на менструация и се озовах на масата за лапароскопия. Имам 2-ра фаза на ендометриоза - миналата година ходих на консултация и във ВМА. Отказах се от хормоналните медикаменти, защото последствията за хормоналния баланс ме плашат също толкова колкото и евентуалното безплодие. Смятам пак да отида на консултация във ВМА при д-р Начева . Моля за съвет ако имате наблюдения за работата й или сте ходили при специалисти от други болници. Просто искам да проверя какво е състоянуието ми в момента - стадия, ако се наложи отново бих се подложила на лапароскопия , но хормони няма да вземам.

Здравей Ekaterin4ica,
март месец бях ходила на преглед при д-р Начева от ВМА. За съжаление останах с недобри пречатления от нея като цяло. Моя преглед специално продължи 3-4 минути - максимум 5 , като през половината време си говореше по телефона и със сестрата. Остана учудена на края като и казах, че ще я почакам да си довърши телефонния разговор, за да й задам някои въпроси, които имах. Според мен е от лекарите, които не отделят достатъчно внимание на пациентките. Ти си прецени - прегледа струва 50 лв. Ако си се насочила към ВМА бих ти препоръчала д-р Стефан Ковачев - изслуша те и обяснява подробно. От Токуда - Илия Карагьозов, но за него се чака много.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 381
И преди сме ги писали специалистите - д-р Попов (ШЕЙНОВО и ВИТА), д-р Ненов (ШЕЙНОВО). Момичетата препоръчват и проф. Горчев от Плевен. 

# 19
  • Мнения: 3
Здравейте и аз съм нова тук, имам вече 2 лапароскопии зад гърба-една миналата година май месец вав ВМА,оперира ме д-р Начева и една преди по-малко от 4 седмици в "Майчин дом' при доц.Доганов Предстои ми първата инжекция Лукрин която ще слагам в понеделник.Много се притесниавам от тези инжекции по точно от страничните им ефекти,като прочетох листовката ми се зави свят Cry. Мооля тези които са минали лечението или са в момента на него да кажат как се чустват, само вълните ли са,усещтате ли някои от симптомите в листовката, напълнява ли се....???? Ужасни са тези инжекции ама без тях май няма да стане.След пъвото лапаро никой не ми обясни с подробности какво ме чака,въпросната д-р Начева ми заяви-имаш ендометриоза и ме изписа по живо, по здраво.От интернет съм научила всичко за тази ужасна болест и резултата от това е 8 месеца по късно отново киста,след това второтао лапаро , 4та степен ендометриоза Close и сега предстоящтите инжекцийки Sick които наииистина ме плашат.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 880
marti4ka77, не се притеснявай, и аз като теб бях много уплашена и пред дилема дали да започна лечението (на Золадекс съм, 4-та от 6 инжекции до момента). не съм напълняла изобщо, кожата и ноктите ми са хубави, косата ми малко повечко пада, ама ще го преживея. вълни имам понякога, но да ти кажа много повече се плашех от тях преди да знам какво са. сега разбрах, че изобщо не е толкова страшно колкото го описват някои. при мен не са и особено често, чат-пат, предимно нощем ме позаливат и това е. жегите е по-кофти, но ако има климатик наоколо не ме спохождат. шегувам се с вълните и състоянието си, и приятелите, и колегите ми знаят и като се майтапя с това, да ти кажа, го приемам много леко. в работата са насочили климатика към мен точно, за да се радвам на повече студ, много са милички колегите ми. Heart Eyes

интересното при мен е, че съм по-усмихната и спокойна от всякога, а този феномен не мога да си обясня. просто откакто съм на лечението приемам разни ядове в работата или битовизми много леко и за емоционален човек какъвто по принцип съм, не мога да си обясня защо е тази промяна, като аз очаквах обратното. мъжът ми е по-влюбен в мен отвсякога, той така беше наплашен милия, че ще стана проклетия, пък аз съм същинско слънчице, в сравнение с пред-золадексовото ми състояние. Laughing

след 10 дни съм на 5-та инжекция, така бързо минава и заминава, не се притеснявай, а давай смело - само страха е голям.

# 21
  • Мнения: 3
 Hug Hug Hug za teb AURORA точно от подобно нещо имах нужда в момента-някой, който е минал през това и казва, че не е толкова сташно. Странно но колко малко му трябва на човек да се поуспокои.Благодря и ти желая успех.

# 22
  • Мнения: 73
На 8юли ми беше първата инжекция Лукрин, след седмица ми дойде - нормално като всеки път. Обадих се на лекаря ми - каза да не се притеснявам. Но все още продължава съвсем слабо да ми кърви, по няколко капки на ден, вече 5дни след като обикновено трябваше да ми е свършило. На някоя от вас случвало ли се е това?

# 23
  • София
  • Мнения: 2 381
tishina13 , не се притеснявай. На мен първия мензис по време на лечениет оми продължи със зацапване общо 12 - 14 дни. Казаха ми, че е нормално.
marti4ka77 , всеки организъм е различен. Не се настройвай толкова негативно. При някои лечението минава само с леки вълни. Напълняването съвсем не е задължително. От момичетата, които познавам лично и са минали през лечението - половината напълняха, а другата половина, сред която съм и аз - не. Иначе някои други от стр. ефекти не минаха толкова леко, но накрая ми ставаше все по-леко.

Последна редакция: пт, 23 юли 2010, 22:56 от Kia

# 24
  • Мнения: 73
tishina13 , не се притеснявай. На мен първия мензис по време на лечениет оми продължи със зацапване общо 12 - 14 дни. Казаха ми, че е нормално.

Благодаря за бързия отговор Simple Smile

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Запис и от мен Peace
 Мисля,че след два цикъла е изчистен организма от лукрин,въпреки,че хормоните са много деликатно нещо и разбъркат ли се веднъж оправия няма Tired

А,може ли да ми кажете след като ви се е възстановил цикълът,след това редовен ли е бил,защото при мен нещо никакъв го няма.Първият цикъл след 6 инжекция ми дойде на 103 ден ,а сега за втори не ще и не ще.Правих си тест за бременност и е отрицателен,дали е в последствие от лукрина,някой може ли да сподели опит.Винаги съм имала нормален цикъл.

# 26
  • Мнения: 119
Здравейте,
записвам се, за да не ви изпусна и с надеждата за по-малко болни от ендометриоза  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 381
Запис и от мен Peace
 Мисля,че след два цикъла е изчистен организма от лукрин,въпреки,че хормоните са много деликатно нещо и разбъркат ли се веднъж оправия няма Tired

А,може ли да ми кажете след като ви се е възстановил цикълът,след това редовен ли е бил,защото при мен нещо никакъв го няма.Първият цикъл след 6 инжекция ми дойде на 103 ден ,а сега за втори не ще и не ще.Правих си тест за бременност и е отрицателен,дали е в последствие от лукрина,някой може ли да сподели опит.Винаги съм имала нормален цикъл.

Колко дни ти закъснява?

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 61
ами стават 10 дни закъснение и най-странното е че имах симптоми на овулация миналия ден

# 29
  • София
  • Мнения: 2 381
Не се притеснявай толкова. Сменяла ли си климата - море, планина... На мен преди години така през пролетта или есента имах винаги един мензис, дето много ми закъсняваше. Не знам защо така се получаваше. Просто бъди спокойна и изчакай още. Знам, че ти е трудно.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт