ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 4

  • 77 045
  • 929
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2
Anbibian, и всички останали момичета - благодаря за информацията. Аз отидох и до Шейново преди да отида до ВМА. В един и същи ден - просто след разговорите с моят гинеколог, който ми каза, че или на момента забременявам или започвам хормонално лечение, иначе не гарантира за последствията. Децата са хубаво нещо ама не става и не може по команда.
Както и да е. В Шейново бях просто назначена на свободната в момента гинеколожка. Даже не си спомням името й. Та тя ми обясни, че просто болестта е нелечима, ако искам мога да се лекувам с хормоналните лекарства и ако не стане просто да се примиря. Изследвания сочели, че жените, които се разболявали от ендометриоза били интелигентни, с кариера, успешни така че съм била в добра група...стана ми отвратително - не искам да се връщам там и не искам да слушам подобни излияния друг път. Не мисля, че някоя от нас иска съчувствие , а просто помощ и инфо за най-доброто лечение. Та ще проверя как стоят нещата в Токуда.
Благодаря още веднъж, ще следя и аз темата - статиите за естествения прогестерон си струват да им се обърне внимание. Благодаря.

# 46
  • Мнения: 33
Аз пък, 23-ти ден след спирането на Лукрина ( 3 месечен курс), се притеснявам, че вече усещам признаци скоро да ми дойде. Например, отново се появи овлажняване, не знам дали не е овулация, или просто са започнали някакви секрети...лекото подуване на корема, също го имам. Мисля, че ако ми дойде токлкова скоро след спирането, не знам дали това означава, че съм се повлияла правилно на лечението? Някакви мнения?

# 47
  • Мнения: 1 298
Както и да е. В Шейново бях просто назначена на свободната в момента гинеколожка. Даже не си спомням името й. Та тя ми обясни, че просто болестта е нелечима, ако искам мога да се лекувам с хормоналните лекарства и ако не стане просто да се примиря. Изследвания сочели, че жените, които се разболявали от ендометриоза били интелигентни, с кариера, успешни така че съм била в добра група...стана ми отвратително - не искам да се връщам там и не искам да слушам подобни излияния друг път.

Заради гинеколожка от Шейново ми се забави диагнозата и лечението с над една година. Това не ми попречи да се оперирам там при много добър хирург, от който съм супер доволна. Не отписвай болницата с лека ръка заради една лекарка, и на тия неща за "болна си, защото си успешна", и историите с "нелечимостта" изобщо не обръщай внимание. Според някои лекари, бременността съвсем не лекува ендометриозата, защото всъщност естрогените "скачат" вместо да намаляват. И въобще, нищо чудно да няма такава връзка с късното раждане, а с химиите, с които ни заливат отвсякъде, и които активират "лошия" естроген! Парабени, и т.н. Затова и ракът на гърдата се увеличава - и той от естрогените...  От там може да е и "нелечимостта" - от това, че и след операцията продължаваме да сме изложени на "замърсяването" с всякакви вредни и хормоноефективни агенти.
В Токуда хирурзите не са толкова добри, макар че ако ходиш за съвет и диагностика, бих препоръчала с чисто сърце проф. Карагьозов - бащата. Той е чудесен, но ме прати при една младичка докторка да ме оперира, и аз избягах чак в Шейново...

Успех, и не се травматизирай - всичко минава и се оправя!   bouquet

# 48
  • Мнения: 3 650
в предаването на гала за ендометреозата гостуващият доктор същото го каза, че ендометреозата се нарича болест на кариеристката и също още я наричат тихата нашественица, защото често протича без симптоми, ама аз не съм чак толкова успяла и също съм на мнение, че вероятно причината е в некачествената храна, която консумираме и мръсотията която ни заобикаля  Sad

# 49
  • Мнения: 844
Не мисля че болестта има нещо общо с кариерата. Моята ЕМ я откриха когато бях на  23 ..студентка ! За каква кариера говорим  Mr. Green  Дори в момента в който ми я откриха , док  ПОпов спомена , че ЕМ  е от няколко години (в предвид големината на кистата )

# 50
  • Мнения: 3 650
и за моята заради големината на кистата и предишните ми проблеми с цикъла предположиха, че не е отскоро, макар че само шест месеца преди това бях на доктор и не видяха кисти
не помня дали съм писала за това, но преди няколко години преживях много силен шок и месеци наред бях под стрес и тогава цикълът ми, който беше точен като часовник на 26 дни, направо полудя и от тогава оправия няма
и стресът според мен е сред вероятните причини за ендометреозата, лошото е, че като разбереш, че си болен се стресираш още повече и се получава един омагьосан кръг..... Sad

# 51
  • Мнения: 1 298
Ами да - много е лесно да я нарекат "болест на кариеристките", и да ни продават супер скъпи лекарства, вместо да разровят с какво ни тровят корпорациите! Ай сиктер! То ясно, че фирмите нямат полза нито да сме здрави, нито да се откажем от бъканата им с химикали козметика и продукти, ама информация все пак има, която те кара да се замислиш, примерно: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=9731

Навремето жените, които са се оплаквали от незадоволителния сексуален живот с мъжете си, са ги диагностицирали като страдащи от нервни болести, и са ги затваряли в психиатрия, вместо мъжете им да се замислят и да си признаят какви бунаци са били в леглото. На това ми напомня тази измислена болест на кариеристките - на отклоняване на вниманието от действителните проблеми...

# 52
  • Мнения: 844
Аз ходих на док (и винаги съм го правила ) 3 пъти в годината. Когато ми откриха кистата , бях ходила на док около 6-7 месеца по-рано и нямаше уж нищо .ПОсле си обяснявах , освен да е била някъде от задната страна и зад матката и затова да не се е  виждала ...знам ли .
Моят цикъл си идваше точно . Беше около 32 дни (след всичките операциии лечения пак остана такъв) , но болката беше ........направо не искам да се сещам. След последното лапаро (без лечение след това) нямах никакви болки  Party Идваше ми цикълът , все едно ....не ми идва  Grinning
ПОжелавам на всички успешно лечение , болестта може да се победи!

# 53
  • София
  • Мнения: 3 889

В Токуда хирурзите не са толкова добри, макар че ако ходиш за съвет и диагностика, бих препоръчала с чисто сърце проф. Карагьозов - бащата. Той е чудесен, но ме прати при една младичка докторка да ме оперира, и аз избягах чак в Шейново...



Нелита, недей така за хирурзите в Токуда. за мен там работи най-блестящият хирург и човек д-р Илия Карагьозов. доктор като него - излъчващ толкова спокойствие, увереност, професионализъм и доброта не съм срещала досега Peace
и е наистина блестящ хирург. в болницата не спираха хвалебствията за него, има супер натоварен график като хирург и дочух сестрите дори като си говореха, че е с най-големия наплив за операции от всички болници с гинекологично отделение.

а що се отнася до причините за възникване на ендометриозата, аз съм сигурна, че се разболях точно в следствие на бремеността и лудите хормонални промени тогава и в дългия период на кърмене след това. когато детенцето ми стана на годинка започнаха да се случват разни различни дребни неща, които са ми подсказвали, че има някакъв проблем, но ги пренебрегвах, защото наистина са дребни. не ми се мисли какво би станало ако бях стигнала 3-4та степен обаче. аз съм 2-ра, почти безсимптомно беше.

# 54
  • Мнения: 3 650
аз съм трета степен и нямах никакви болки, ако не беше кистата сигурно въобще нямаше да се усетя че нещо не ми е наред

# 55
  • Мнения: 1 298

Нелита, недей така за хирурзите в Токуда. за мен там работи най-блестящият хирург и човек д-р Илия Карагьозов. доктор като него - излъчващ толкова спокойствие, увереност, професионализъм и доброта не съм срещала досега Peace
и е наистина блестящ хирург. в болницата не спираха хвалебствията за него, има супер натоварен график като хирург и дочух сестрите дори като си говореха, че е с най-големия наплив за операции от всички болници с гинекологично отделение.


Е, сигурно е добър   bouquet , нали и аз казвам, че от баща му съм с много добри впечатления, пък крушата не пада по-далече от дървото. Но не виждам защо, след като 2 месеца чакам за професора-баща, той ми прави наистина супер компетентен преглед и изследвания, и без обяснения ме праща да ме реже 30-годишна никому неизвестна докторка! Да не съм намерена в гората случайно - аз затова ли чакам толкова време при него и се редя на опашки пред кабинета като грък на бензиностанция! Ами не ми хареса това, и туй то. Естествено имат и добри лекари, все пак те си ги събират от недоволните в другите големи АГ болници (точно както НБУ си събира преподавателите от недоволните от СУ Grinning ), но имат и огромно количество младоци, които освен добро желание няма какво друго да покажат. Освен това познавам няколко човека, които са много недоволни от раждане в Токуда - няма такъв тормоз, както в другите АГ, но по любезен начин уж препоръчани лекари си прокарват тяхното желание (а именно: да включат окситоцина без медицинска нужда, да изкарат бебето за половин час, и да си ходят вкъщи). То и аз искам да си ходя рано-рано вкъщи, ама затова съм решила да не съм лекар, и да не изкарвам лекарски заплати и рушвети...

# 56
  • Мнения: 39 697
Момичета много де извинявам, че ще изплескам така глупаво въпроса си ,но хич не съм наясно.
ЕМ как се открива ?Имам безброй много ехографи и ЦС на тръбите .От никъде нищо .Имам обаче болезнен цикъл на 22 дни . Задължително ли е лапарото за да се диагностира или ако има нещо ще се види на обикновен преглед  ?

# 57
  • Мнения: 3 650
това което знам от моя гинеколог е, че чрез изследвания и прегледи може да се заподозре наличието на ендометреоза, но за да се докаже със сигурност се прави диагностична лапароскопия

# 58
  • София
  • Мнения: 3 889
ne li ta, предполагам, че е било около 2008-ма година? синът му беше претърпял тежка катастрофа и дълго се възстановяваше, затова те е пратил при друга.
и за д-р Стоманерска там чувам много добри отзиви, а самата тя беше дежурен лекар в деня след операцията и ми се видя симпатична и мила като човек.

# 59
  • Мнения: 3 650
ne li ta, предполагам, че е било около 2008-ма година? синът му беше претърпял тежка катастрофа и дълго се възстановяваше, затова те е пратил при друга.
и за д-р Стоманерска там чувам много добри отзиви, а самата тя беше дежурен лекар в деня след операцията и ми се видя симпатична и мила като човек.
знаеш ли й първото име на тази докторка?

Общи условия

Активация на акаунт