ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 4

  • 77 007
  • 929
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Ами да ,може и това да е,моренце имаше наистина,ще изчакам още малко,пък ако трябва чичо доктор ще каже какво става .
Благодаря за отговора,Кia.  bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 3 886
И аз се записвам да следя темата. Преди два дни претърпях коремна операция със съмнения за ендометриоза. До 10 дни ще са готови хистологичните изследвания, които ще потвърдят или отхвърлят предварителната диагноза. Малко ме е страх Praynig

matie, надявам се на добри новини при резултата! какво наложи операцията?

# 32
  • Мнения: 3 642
Ekaterin4ica на мен д-р начева ми откри кистата при профилактичен преглед във вма
обаче въобще не останах доволна от нея
първо си бях взела талон от личния лекар, звъня да си запазя час и ми казват след две седмици. Взех първият свободен, но точно тогава ми дойде, обадих се да го презапиша и ми заявиха, че следващия свободен е за след три седмици. Много се ядосах, направо побеснях, защото талонът ми изтече и не можах да го ползвам, но все пак реших да се прегледам там, просто не знаех къде другаде да ида, а уж във вма са добри специалисти.
Обадих се на другия ден да си запиша час за платен преглед и разбира се ме приеха още на следващия ден Twisted Evil
Първите ми впечатления за д-р Начева бяха много добри. Направи ми пълен преглед, взе ми изселдвания, обясни ми всичко и отговори на всичките ми въпроси търпеливо, ама доста си поговори по телефона докато бях на стола и чаках. Тогава видя кистата 5 см. и за нея нищо не ми каза освен, че можело след следващия цикъл да я няма и като ми свърши пак да отида.
Отидох аз съвсем спокойна, защото междувременно като говорех с колежката тя ми каза за лапароскопиите, че били леки операции и т.н. и ще я махнат кистата за нула време.
Отивам при Начева пак, а тя ми вика ще те режа.  no Аз я питам не може ли с лапароскопия, тя ми каза, че кистата била много голяма, че при лапароскопията щяла да се спука и ей тука на корема щели да ми направят един разрез и т.н. и да не чакам много, че можело да се спука кистата да се получи остър хирургичен корем и можело да умра  Twisted Evil
Чудесен начин да съобщиш на пациент, че нещата са сериозни.
Аз направо изтрещях от страх.
Питах колко време може да отложа операцията и тя ми назначи тумурни маркери и ми каза да й се обадя да й кажа резултата за да предценяла колко да изчакаме, ама така като ме гледала сигурно резултата щял да бъде много висок. И аз реших че имам тумор и въсмес ме отчаях.
Направих излседванията, те си бяха в норма, поразпитах приятели и познати и отидох при друг доктор, който ми обясни, че това което са ми казали са пълни глупости и че във ВМА няма ли лапароскоп и затова искали да ме режат. Той ми направи лапароскопията в Шейново.
Това са моите причини да не съм доволна от Начева.

# 33
  • Мнения: 1 298
Във ВМА нямат добри гинеколози и гинекологични хирурзи. Нищо против другите отделения на ВМА, но това е известен факт. Разказът ти само го потвърждава. Не че в Шейново всички хирурзи и лекари са добри - и там с повишено внимание трябва, но все пак се намират истински спецове.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 381
matie , преди време д-р Владимиров разказваше, точно за такива случаи - ЕМ се появява на мястото на разреза от секциото. Успех ти желая!  Hug

# 35
  • Мнения: 749
Момичета има данни, че прополиса помага на жени да забременеят- процента на жените, които взимат прополис и са забременели се е увеличил 3 пъти- от 20% на 60%.По принцип има обезболяващо действие и облекчава болката при ЕМ, стимулира и имунната система, а ЕМ нерядко се дължи на изтощена имунна система.

http://bastyrcenter.org/content/view/623/
http://www.umm.edu/altmed/articles/endometriosis-000058.htm

Тези линкове ги пусках в една малка тема- sorry ако се повтарям.

# 36
  • Мнения: 343
За прополиса чувам за първи път, но от едно известно време чета за прогестероновите кремове и тяхното благоприятно въздействие върху ендометриозата. В интерес на  истината почти никаква информация няма в бълг сайтове, но пък в чуждестраните има множество статии и е описано много подробно ефекта на този крем. Котж цяло неговото действие потдържа хормоналния балан на организма и  предотвратява обазуването на кисти на яйчниците , като по този начин контролира ендометриозата и не и позволява да се рапространява. Забравих да спомена ,че този крем е напълно безвреден, съдържа естествени съставки - див ям -сладък картоф

http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&tl=bg&a … com%2F&anno=2

Това е един от линковите с подобна информация.

# 37
  • Мнения: 1 298
Имайки предвид агресивното и не съвсем предсказуемо влияние на всякакви хормонални лекарства, аз бих включила ямса (мексикански сладък картоф) в менюто, вместо да го взимам под формата на лекарство или лекарствен крем, в чието съдържание и безопасност няма как да съм сигурна. Мисля, че ямсът се продава в Пикадили, Хит и други, под името сладък картоф. Червен е, с големи размери, и се готви по обичайните начини за картофи, но може и като десерт. Става и се препоръчва и за бебета - наистина е много полезен, и има отношение към положителното регулиране на прогестерона и овладяването на вредните естрогени, доколкото съм чела. Една гинеколожка препоръча дирекната му консумация по телевизията наскоро, като изрично спомена, че е полезен при ранна и стандартна менопауза, и при ендометриоза.

PS. В България такъв крем се предлага главно от известна фирма за каталожна търговия на добавки  - още една причина, поради която не бих ползвала...

# 38
  • Мнения: 343
Нелита , мерси за информацията
Аз още се чудя за този крем- дали да го ползвам. В момента иначе пия водорасли за укрепване на имунната система и съм много доволна. Те са на тази фирма която предлага и такъв крем и смятам ,че нещата им са качествени. Единственото което ме спира е че прогестерона ми е идеален в момента/ както и останалите хормони са перфектни/ и се страхувам да не объркам нещо.
Ще се почудя още малко пък може и да го пробвам.  :bouquet

# 39
  • Мнения: 749
Не знам дали може да им се има доверие на тези фирми- аз така взех едно масло то примоза и го върнах- опаковката нямаше баркод- съмнителна работа за произхода и какво изобщо щях да пия. Сега купувам добавки само на големи фирми с представители тук- актавис, допелхерц, центрум. Даже съм се колебаела за добавки, които се предлагат за фитнес например, но като не знаеш какво наистина са ти сипали...

# 40
  • София
  • Мнения: 2 381
Нелита , мерси за информацията
Аз още се чудя за този крем- дали да го ползвам. В момента иначе пия водорасли за укрепване на имунната система и съм много доволна. Те са на тази фирма която предлага и такъв крем и смятам ,че нещата им са качествени. Единственото което ме спира е че прогестерона ми е идеален в момента/ както и останалите хормони са перфектни/ и се страхувам да не объркам нещо.
Ще се почудя още малко пък може и да го пробвам.  :bouquet

Щом хормоните са ти ок - не ги "разбърквай".  Wink

# 41
  • Мнения: 3 642
минаха 33 дни от последната инжекция лукрин. не е ли време да ми идва вече?  Thinking

# 42
  • Мнения: 149
При мен минаха 45 дни от последната инжекция декапептил и все още не ми е дошло.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 886
момичета, много сме писали за страничните ефекти от инжекциите за спиране на цикъла, искам да ви попитам какво се случва обаче след тях.

какви са последиците, които забелязвате след спирането им?

# 44
  • Мнения: 3 642
ами при мен след 33 дни освен че още не ми е дошло и топлите вълни продължават, други симптоми и реакции не съм забелязала, малко понапълнях, и уж не съм гладна, а като ми замирише веднага ми се дояжда, но това може да не се дължи на лукрина, а на лакомията ми кой знае  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт