Отговори
# 705
  • Мнения: 493
Мама Мечка, понеже си в цивилизованата държава, кажи моля те, как стоят при вас нещата с ваксините. В голямо терзание съм за тях - дали да ги слагам или не.

Аз няма да се изказвам  Mr. Green
Кажи, моля те!  Praynig
Май вече съм склонна да не слагам и ще има война с мъжо.

Ами... Явор е с АБКМ (Алергия към белтъка на кравето мляко) "благодарение" на пентаксим. В темата ни за АБКМ има и деца сдобили се с проблема след хепатитна ваксина.Аз след раждането на бебка смятам да си подпиша декларацията и да не слагам. Нашия случай е много дълъг, но общо взето и двамата със съпруга сме с алергии, педи не благоволи да сподели че трябва да се дава ХА АМ, примерно Фризо Ха и че не трябва да се бие коклюш... та препоръча пентаксима с чиста съвест и 1 месец бяхме с пъпки, едвам се изчистихме... Tired Следствие: вече 10 месеца сме на мляко- 8 кърма и от 3 -АМ Фризопеп. Яде само 3-4 плода и 2 зеленчука. Млечни храни чак след 1,5 години, бавно в реда: масло, козе сирене, овче сирене, краве сирене, козе мляко, овче мляко, краве мляко.... Всеки нов продукт се въвежда много бавно поне по 2 седмици  Tired


След толкова мъки и перипети доверие на лекари нямам  Naughty Ни на периатри ни на АГ-та... ни на ЛЛ

Последна редакция: ср, 28 юли 2010, 22:10 от BebEshOnDeL

# 706
  • Мнения: 6 444

Грозно пате, извинявай, че ти се бъркам в работата, но защо не разпиташ няколко доктора за ползата и вредата от ваксините? Нямаш ли им доверие?  Rolling Eyes

Ами не, нямам им. И няма какво да им се извиняваш  Hug
След като от няколко дни чета по-обстойно за ваксините ( а от няколко часа имам и жив пример за вредата от тях), все повече се обърквам.
Ето темата.Мисля, че за всеки ще е полезно да се информира.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=503856.0

# 707
  • София
  • Мнения: 175
Добър вечер,

Честито на виделите пола на бебето!   bouquet

По темата за страха и притесненията, според мен това са абсолютно нормални реакции, характерни за човешката природа. Ненормални са крайните форми според мен, но такъв случай сред нашата групичка не виждам май Simple Smile. Важно е обаче всички страхове и тревоги да се изговарят, а не да се таят вътре в човека, защото така придобиват чудовищни размери. Затова съветвам всички, които се борят със страховете си, да си намерят човек, с който да ги споделят, може и тук във форума, разбира се. Много помага, от личен опит ви го казвам.

Относно ваксините и аз съм раздвоена много. Съпругът ми е много алергичен, като дете е правил сериозни алергични реакции. Бобо също за съжаление е алергичен, като при него се стигна и до астма  Confused. Не знам дали при него са виновни ваксините или наследствеността, но най-вероятно и двата фактора са си казали думата. Сега с второто дете ще отлагам ваксините максимално, но не смея да го оставя съвсем без ваксинация. Ще се консултирам и с лекари със сигурност.

Спокойна вечер!   bouquet

# 708
  • Мнения: 1 098
Сенедра, защо така реши за амниото?
Не се притеснявай. Не е болезнено, всичко минава много бързо. Сега май за около седмица резултатите излизат. Така 100 процента ще знаеш, че всичко с бебо е наред, а и ще знаеш пола. Успех за утре и много прегръдки!
След това почивай, лежи си и ни пиши.

# 709
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Мама Мечка, понеже си в цивилизованата държава, кажи моля те, как стоят при вас нещата с ваксините. В голямо терзание съм за тях - дали да ги слагам или не.
В някои отношения България е по-цивилизована от Канада, но това е друга тема.
За ваксините - тук се слагат. И ние сложихме. За да започне дете детска градина/училище му искат имунизационния картон. Не съм запозната какво се прави, ако родителите не искат да сложат ваксини на децата си. Не съм се интересувала каква е разликата между ваксините в БГ и тук. Мога обаче да кажа, че (дано съм права) случихме на педиатър. Имам му доверие и вярвам, че препоръчва най-доброто за детето ми. (Поне от нещата които са му известни).
Аз лично гледам да не чета много по въпроса и се моля да не ми се налага, щото знам, че ако нямах доверие на педиатъра и ако имах проблем, то много щях да чета...
Не мога да кажа, че имам късмет с личната докторка обаче... Но тук има недостиг на доктори и е цяло щастие, че въобще имам личен лекар, щото няколко години бях без.

И абсолютно съм съгласна с Alluria. Споделяйте, не си задържайте страховете в себе си.

# 710
  • София
  • Мнения: 49
Темата за ваксините и мен живо ме интересува. И аз не съм сигурна, че искам да си ваксинирам бебето. Ще следя дискусията!
Иначе, относно алергиите и аз имам алергия - сенна хрема. Не знаех, че има връзка с ваксините. Ще трябва и аз да се консултирам с някой специалист.

Сенедра ще стискам палци за амниото. Не се притеснявай, миналата година лежах с 2 момичета в Майчин дом, на които им правиха амнио и видях, че не е страшно. Самата процедура минава за 5 мин. След това може да ти вливат магнезии и но щпа и това е всичко. Резултатите излизат до седмица! С теб сме  Hug

# 711
  • Мнения: 1 190
Момичета нещо не ми остава време да се включа, но и много бързо минавате от тема в тема ooooh!

Чудя се кое ме впечатли повече - замисъла на снимката на Агент-а или колекцията от обувки newsm78 Laughing

Аз днес бях на преглед, но не гледахме бебока на ехографа, вече в края на август Grinning Качила съм 800 грама до сега, но и аз като други нямам някакъв зверски апетит, обаче корема си ми расте. Като се сетя как предната бременност без да разбера качих 27 кг и сега като че ли не искам да го повтарям това упражнение.

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 11
Добро утро, момичета!!  Уау, докато изчета всичко ... kaffeetrmker_2
Така се радвам за всички, които са научили вече какви цветове ще купуват  newsm04 Най-хубавите момичета и момченца да си имате!
Относно притесненията - Всяка от нас си има история и не е нужно да я разказва подробно, за да преценяме останалите основателно ли се притеснява или не!! Пък и нагледали, наслушали и напатили сме с толкова тъжни истории и всевъзможни страхотии, че въобще не се чудя на никой, който се притеснява! Разбира се, всички знаем колко са вредни негативните мисли, но това не спира тревогите.  Peace
Agent Provocateur, -  без думи Hands Clap

# 713
  • Мнения: 101
Добро утро!

Agent Provocateur  smile3501 Обади се при друга разпродажба, че съм фен на обувките  Grinning

За ваксините- за сега ги слагаме. Никога не съм мислила, че опасността от това да даде реакция е по-голяма от тази, да се зарази детето с нещо. Да си призная и аз не съм чела твърде много по този въпрос, но имам доверие на лекарите /поне на повечето/ За радост нямаме алергии в семейството /да чукам на дърво и да не се проявяват/. Абе то медала винаги има 2 страни. Аз започнах да чета какво пише по листовките на лекарствата, изправи ми се косата  Shocked Вече гледам да не чета, че се психясвам.  Mr. Green

Скоро и аз ще пусна списъка си с неща, които купувах за Тихомира, но трябва да го редактирам, че е с инструкции за мъжо, кое от къде да вземе и как изглежда  Joy

# 714
  • Мнения: 32
Здравейте, аз не съм писала отдавна, че нямах настроение, а вие колко много сте изписали. При мен едното бебе отпадна в 13 г.с , другото засега е добре и е момиченце. Вчера като бях на втората ФМ ми измериха шийката и е станала 33 мм, лекарката не каза нищо, но на първата ФМ беше 41, чудя се не се ли е скъсила много бързо. Другата седмица съм на лекар, ще питам и него, но ми е интересно на вас мерят ли ви ги и колко мм са в горе долу тази седмица.

# 715
  • Мнения: 205
cherry, съжалявам мила Hug понякога се случва, но най- важното е всичко да е наред докрая с бебчо


аз единственото, което искам да помоля момичетата е за малко толерантност - оставете хората да си пишат който каквото му е на душата, все пак това е форум преди всичко и сме се събрали много различни по характери, житейски опит и преживявания хора.
за много момичета това е първа бременност и всичко е много ново и объркващо, други си имат своите вътрешни страхове, предишни неуспехи и т.н, не всички са имали късмета да изживеят спокойта и безпроблемна бременност. много пък имам по-големи деца и понякога се коментират теми, които не интересуват все още живо всички от нас .....
 
просто нека се проявява някаква търпимост  Peace

# 716
  • Свиленград
  • Мнения: 0
Добър ден момичета, искам да поздравя look_at_me за много точните думи. Приятен ден!

# 717
  • Мнения: 2 631
Здравейте, момичета!

Сенедра, стискаме палци за амниоцентезата, и ти желаем спокойствие и само позитивни мисли!  Praynig

Cherry, съжалявам за бебо, но бъди силна и спокойна заради другото бебче!  Peace  Hug

Аз снощи ходих уж на консултация след готовите резултати от БХС, а лекарката ме претупа, казвайки, че резултатите са ми много добри, с нищожен риск, и направо да записваме час за ФМ, която искаха да е на 24.08., когато ще съм в 18-та седмица... Не знам коя седмица е опитмална за ФМ, но пък мога да се консултирам с моя АГ за дата.  Peace
Та радвам се, че ме претупаха набързо, за да не ме уговарят да си правя още 100 платени изследвания, които клиниката им предлага...  Mr. Green

А да ви се похваля, че може и да ми е много рано, но снощи, както бях легнала на една страна, и изведнъж нещо в корема ми ми направи еднократно "маслинка"...  Mr. Green Е, повече не се повтори, но пък беше за сефте, и много отчетливо...  Laughing

През нощта пък ми тече кръв от носа...  Thinking Ама малко.  Peace

Последна редакция: чт, 29 юли 2010, 10:49 от Бира с таратор

# 718
  • Мнения: 2
Сенедра, стискам палци, както казаха по-горе момичетата, така ще знаеш със сигурност, че всичко с бебчето е наред, че и пола ще ти кажат Simple Smile От опит знам, че процедурата не е страшна, най-мъчително е чакането, което за мой лош късмет съвпадна с подмяна на апаратурата в лабораторията и вместо за една седмица резултатите излязоха след цял месец неизвестност, но важен е крайният резултат. Сега се настрой положително, лежи си, почивай си и колкото и да ти се свива сърчицето, мисли си как всичко ще е наред, и то ще бъде!  Hug

Cherry, съжалявам много, но поне другата бебка е добре,  явно вече се е закрепила в самолета и да се надяваме за успешен полет и приземяване!  Hug

Agent Provocateur, убийствена снимка!   bouquet

Забравих да ви кажа за коремището си - това според мен не е нормално. Качила съм 3 кг, а изглеждам като бременна в 6 месец, просто съм огромна! Уж било нормално втората бременност да си проличи по-рано, ама чак пък толкова... Ако ми пуснете линк към албумчето и парола, ще кача и снимков материал.

Хубав ден!  Simple Smile

# 719
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Да ви кажа, че и моя корем расте прогресивно, а съм качила 1кг! С Ирен в 5тия месец ми беше такъв корема!
Вчера бях на масаж и мацката каза след раждането, че е добре да се ползва ластичен колан за по-бързо прибиране на корема.

Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт