Споделете за захранването?

  • 2 052
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 783
Струват ми се доста продукта за един календарен месец.
Обедното пюре може и да я засища. Аз обаче все гледах да пробутам АМ на моя син, независимо от вида. Слагах му АМ в пюретата. Имаше някъде в кърмаческия май, рецепта за плодов шейк, плодово пюре и АМ.
Трябва да помисля (т.е. да си спомня) колко продължи захранването на Алекс. Може би към 5-6 месеца.

# 16
  • София
  • Мнения: 965
И ние започхаме да се захранваме от 1 седмица, първо с картоф и от вчера с морков (сега сме на 5 мес. коригирана). Плези езиче, но отваря уста доволно и като изсипя отстрани гълта почти всичко. При нас основният проблем е пиенето на мляко - първите 2-3 месеца всичко беше наред, но след това започна да отказва и сега мога да го нахраня само заспал  Sad.  Лошото е, че така не можем да спазваме режим, закъснявали сме и с 2 часа за дадено хранене, ако не мога да го приспя. А ако ядем будни, се проточва по час и половина и накрая той е разреван и в най-добрия случай е изял половината мляко. Сега със захранването е още по-лошо. Давам пюре той изяжда около 10-тина лъжички и му писва (май му е бавна скоростта с лъжицата). Да, но за да си доядем, трябва да го приспя. Той е със възбуден апетит, реве, пищи, не иска да яде млякото буден и не може да заспи. Страх ме е да не свърже и пюретата с отрицателни емоции  Sad. Водих го на гастроентеролог - препоръча ми възможно най-бързо да въведа месото и след това на второ хранене - кашите. Малко странно ми се видя, май ще процедирам по-постепенно...

Кога започнахте с плодови пюрета/каши за следобедното хранене, след като сте заместили вече обедното със зеленчуково пюре ли или паралелно?

# 17
  • София
  • Мнения: 39 783
annie13, с каква биберона пие млякото?
Алекс одобряваше единствено физиологичните на Чико (каучукови). При тях единственият проблем беше, че са по-скъпи и се сменят често Simple Smile
Доста късно замених следобедната закуска само с плодово пюре. Както писах по-нагоре дохранвах с АМ, в по-малки количества от обикновено хранене. Слагах и АМ в пюретата.

# 18
  • Мнения: 4 762
Кога започнахте с плодови пюрета/каши за следобедното хранене, след като сте заместили вече обедното със зеленчуково пюре ли или паралелно?

Аз започнах да давам по малко плодово пюре следобед около десетина дни след началото на захранването - просто за да не забравя за лъжицата.

Много е странно това с млякото. Едва ли не му харесва самото мляко, нали - все пак доста време го е пил?

А, и между другото, ние минахме на мляко за над 6 месеца на 4 и половина коригирана възраст - така ни каза Яръкова да направим.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 783
И аз сменях различните формули АМ на реална възраст. При Алекс коригираната възраст е само месец.

Общи условия

Активация на акаунт