Трябва ли да търсим любовта ?

  • 7 889
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
Мисля си,че колкото повече протягаш ръце да хванеш пеперудата толкова повече тя бяга от теб.Когато спреш да я гониш- тя каца на рамото ти. Това на теория.... На практика е по-трудно и за това пуснах темата за да видя - наистина ли важи това или е просто теория?  Flutter

# 16
  • някъде ...
  • Мнения: 37
Убедила съм се, че моментът, когато те спохожда любовта, в повечето случаи, е силно неочакван и непредвидим. / Така че известна прецизност във външния вид е само от полза.  Sunglasses/ Замислям се обаче, че всичките ми мъжко-женски отношения са били изцяло подчинени на моментното ми вътрешно състояние. Т.е. ако в даден период съм била наранена, объркана и силно несклонна към обвързване - то и мъжете, с които съм имала взимане-даване са били "трудни", обвързани, темерути, чешити....Стойностните ми връзки дойдоха в моменти, в които аз самата подсъзнателно бях готова за тях и бях в състояние отново да се раздавам.

Бе да не сме роднини с теб бре  Shocked ?
Опс, забравих, ако сме трябва да сме близнаци ( разделени при раждането - особено е модерно тези дни  Joy Joy Joy ).

Иначе - да, определено колкото повече мислиш за лИбоФ, толкова повече тя бяга...

# 17
  • Мнения: 5 710

А и ми беше интересно дали наистина любовта те намира навсякъде и при каквито и да е обстоятелства когато реши  Whistling

Според мен състоянието прилича на това, което е при жените, които очакват да имат дете и не могат. И винаги става, когато спрат да мислят. Мисля си, че може би мозъкът в един момент прехвърля простите мисли от сорта на " Искам!" на едно друго ниво, което е по-скоро духовно. И то 'работи за теб'.
Молитви, медитация може би помагат по някакъв начин. Да се освободиш от натрапчивата мисъл, че без любов, дете и т.н не можеш , да предоставиш  'проблемът' на едно друго ниво, да се пуснеш, за да се случат нещата.
Такива работи.

# 18
  • Мнения: 33
Когато "голямата любов" е станала фикс идея и я търсиш във всеки и всичко - получаваш обратния ефект. Не трябва да я търсиш, но винаги трябва да си и оставила вратата отворена, за да може да влезе в живота ти. Също така пази искрицата в теб да гори и не спирай да мечтаеш. Ако я търсиш във всеки и започваш все нови и нови връзки, накрая се уморяваш емоционално! Спираш да вярваш във който и да било и дори един ден да срещнеш мъжа, за който си мечтала, волно или неволно ще го вкараш под общия знаменател с другите  Peace

# 19
  • Мнения: 1 335
На първо време се успокой, позволи на живота и обстоятелствата да те водят, като не губиш присъствие на духа и не спираш да се бориш за целите и стремленията си.
Любовта ще дойде, когато ти си готова да я приемеш, посрещнеш, напоиш, приютиш...

# 20
  • някъде ...
  • Мнения: 37
Като по-млад се лекувах така :
1 Бутилка твърдо на масата, 1 в хладилника и 1 във фризера.
Като свършеха, палех Лада-та ( тогава ) и в Студентски ( да си допивам ).
НО  Naughty - при мен не завърши добре ( с изключение на едно малко слънчево изключение ) - запознах се с бившата ми жена  Whistling

ПП: Но пък в други случаи завършваше повече от добре ( с други жени  Mr. Green ).

Последна редакция: вт, 20 юли 2010, 02:54 от ddragon

# 21
  • Мнения: 2 435
Единственото, което мога да ти кажа е, че ако искаш любов, то не се опитвай да я вкарваш в рамка, още преди да си я срещнала.
Ако просто искаш някаква връзка, която да отговаря на списък с критерии и едновременно с това да те кара да се чувстваш по начин, по който смяташ че ще се чувстваш, ако я постигнеш, тогава мисля, че разочарованието ти е повече от сигурно.

# 22
  • Мнения: 15 619
Не, не трябва да се вторачва човек и да търси любовта постоянно. Така я пропуска, не я забелязва, когато тя го потупа леко по рамото, защото той си мисли, че ще е разтърсваща срещата...

# 23
  • Мнения: 3 034
Ако търсенето се превръща в лайтмотив на ежедневието ти - не. Но ако търсене значи да си с отворено сърце да я приемеш такава, каквато дойде - тогава да. И е по-трудното от двете, поне за мен. И не бива да губиш вярата си, че тя върви към теб, сега, в този момент. И после просто я остави да дойде. Имай вяра и живей. Всичко се нарежда по най-добрия начин, макар да изглежда непосилно понякога.  Peace

А, и недей си снижава критериите междувременно. Искай това, което сърцето ти иска. Няма начин да го пропуснеш като ти се яви.  Wink

# 24
  • Мнения: 562
Мисля, че трябва да я търсим, ДА - но всмисъл, че трябва да се надяваме, да искаме да я срещнем и да не се оставяме някой да ни мачка, защото така или иначе следващият няма да е по-добър, ако изобщо го има.  Crazy

Но да я търсим целенасочено? Какво значи това? Да търсим във всеки поглед Любовта, задълбавайки с размисли? Това вече е прекалено. Ако я срещнем, то непременно ще го разберем и няма смисъл постоянно да се терзаем дали момчето в трамвая не е бил Той!!! Simple Smile Ако е бил той, то нещата щяха да се случат. Просто би било досадно, изморително и разочароващо както за нас самите, така и за околните, ако разнищваме всеки срещнат човек дали пък не е нашата любов.  Laughing  Е - няма как всеки да е. Wink

Simplyaven го е казала чудесно - да, трябва да я търсим, но не като самоцел на ежедневието ни, а като чувството, че сърцето ни е отворено да приеме тази любов!!!  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 20 юли 2010, 09:00 от pudding

# 25
  • Мнения: 2 154
Да търсим любовта?Но това е страшно уморително.Да се взираш във всеки и да се питаш,да се пробваш.Аз не съм търсила,нито съм залагала големи надежди,както и не съм имала мечти свързани с шампанско,светлини и бяла рокля.Мен ме блазнят случайностите и много разчитам на тях в живота си.
И когато ми падне в ръчичките това случайното,тогава аз преценявам-ще му се вързвам ли или просто ще го пусна да си ходи.

# 26
  • Германия
  • Мнения: 239
Запис.. Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 31
По-скоро бих казала, да сме отворени за нея и да я посрещнем, тоест дя бъдем в очакване  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 763

А, и недей си снижава критериите междувременно. Искай това, което сърцето ти иска. Няма начин да го пропуснеш като ти се яви.  Wink

Абсолютно подкрепям!   Peace Компромисите в такава ситуация обикновено се обръщат срещу теб в един момент! Да не говорим, че няма нищо по-тегаво и  досадно от връзките "по милост" - гадно е и за човека отсреща, и за теб самият.

ddragon, зАрежи я тая тема с разделените близнаци, тя си стана латиноамериканско сапунено клише отвсякъде. Виж едни астрални близнаци звучат къде къде по-интригуващо и загадъчно.. Thinking

# 29
  • Мнения: 7
По-скоро бих казала, да сме отворени за нея и да я посрещнем, тоест дя бъдем в очакване  Simple Smile

Да де,но когато сме в непрестанно очакване за любовта ние подсъзнателно постоянно я търсим наоколо- излизаме,иска ни се да се запознаем с някой, да се случи нещо си, да видим някакъв си знак някъде и когато това не се случва се разочароваме.Именно това имам предвид,че не бива да живеем с тази идея, а по скоро да си живеем собствения живот без да сме в очакване на каквото и да било, а тя ще се появи така или иначе или ?

Общи условия

Активация на акаунт