Деца с увреден слух - 9

  • 184 586
  • 608
  •   1
Отговори
# 240
  • Враца
  • Мнения: 871
Цяла вечер чаках... Sad  никакви ни нямаше..може би е в късните новини..а пресконференцията лично за мен беше супер..надявам се и за медиите..А за срещата ни...  Heart Eyes много се нуждаех от такава подкрепа...За сетен път се уверих ,че няма по-голяма подкрепа от "братята по оръжие"  Wink   bouquet

# 241
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
    И аз искам да благодаря на всички, които "изработиха" тази среща, както и на тези, които успяха да дойдат отдалеч, за да присъстват. По-късно ще напиша текста на писмото, което вчера е било внесено в канцеларията на министър Константинов. Иначе, вчера новините по националното радио започнаха с репортаж за пресконференцията, а днес видях и това:http://www.dnes.bg/health/2011/09/08/roditeli-iskat-pari-za-podd … amp;if_height=298.

# 242
  • Враца
  • Мнения: 871
Честно казано ,на мен ми прозвуча малко грубо.."родители искат пари".ние пари не искаме, искаме друго...но май не са ни разбрали правилно посланието..  newsm78 .Дано не съм права....

# 243
  • Плевен/София
  • Мнения: 546

    А я виж и коментарите отдолу...

# 244
  • Враца
  • Мнения: 871
Ужас....този с първия пост„.....само ако ми се представи ... #2gunfire

# 245
# 246
  • Мнения: 206
Цялата конференция, която е излъчена по Канал 3
http://kanal3.bg/?v=5374

# 247
  • Мнения: 206
Cochlear изтегля от пазара последния си модел имплант заради дефекти!
http://www.tga.gov.au/safety/recalls-device-cochlear-110913.htm

# 248
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
              Може ли някой да преведе накратко, моля?

# 249
  • Мнения: 518
Здравейте майчета,

аз съм от темата Труднопроговарящи деца.Току що се преместихме в София.Моля да ме насочите къде мога да направя аудиограма на 4годишно дете?Кой специалист е най-подходящ и къде?Колко време се чака и какви са таксите?
Предварително благодаря за съдействието!

# 250
  • Враца
  • Мнения: 871
Дали е внесено писмото до министър Константинов?  newsm78

# 251
  • Мнения: 15
Здравейте,

Имам едно интересно предложение за младежи с увреден слух. Знам, че сте предимно мами на мъничета, но може да имате подходящ познат. Лично се познавам с един от организаторите и мисля, че е страхотна възможност. При интерес ми пишете на лично или на antoaneta_asenova@mail.bg и ще пратя апликационната форма на който иска. Подава се он-лайн.

Международната Федерация на младежи с увреден слух отправя покана към слуховоувредени младежи на възраст 18-30 години да вземат участие в сесия на тема "Стремеж към въздействието на политиките, повишаване на информираността и достъпа до социални права", Страсбург 20-27 Ноември.
 
Цел
повишаване компетенциите на младежите с увреден слух в организирането на кампании, обучителни методи за повишаване на информираността,  достъп до социални права в съответните страни

  Условия за участие
■Програмата е основно предназначена за младежи с увреден слух на възраст 18-30 години, които активно работят или са доброволци в различни активности свързани със слуховото увреждане, други участници, които активно работят по същата тема
■Да се интересуват от повишаване на информираността си относно слуховото увреждане и конкретно от младежи с увреден слух
■Да могат свободно да ползват английски език без чужда помощ. Ще бъде подсигурена loop система и програма конвертираща реч в текст
■Да са мотивирани да развият проектни дейности свързани с младежите с увреден слух след приключване на сесията в техните организации
 

Такса участие 85 Евро. Пътни разходи се възстановят. Разходите по настаняване и храна са за сметка на Европейската Комисия.

 
Краен срок 1 октомври

# 252
  • Мнения: 15
Моля да ме насочите къде мога да направя аудиограма на 4годишно дете?Кой специалист е най-подходящ и къде?Колко време се чака и какви са таксите?
Предварително благодаря за съдействието!

Здрасти,
Може в ИСУЛ, ВМА и Токуда. Лично аз съм ходила само в ИСУЛ и мога да кажа, че е доста изнервящо, особено за децата. Ако все пак отидеш там, направи го към 11.00. Обикновено всички ходят рано сутринта и чакането ти до 11.00 така или иначе не мърда. През това време децата, особено малки, се изнервят страхотно и вероятно резултатите не са съвсем точни. Чувала съм, че във ВМА е доста по-добре. Сигурна съм, че и  Токуда е добро място. Там можеш да си запазиш час по телефона и да отидеш с направление http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/364/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B3 … D0%B8%D1%81%D1%82

Хубав и усминат ден!

# 253
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Дали е внесено писмото до министър Константинов?  newsm78
побут

# 254
  • Мнения: 206
Много се извинявам за закъснението в отговорите, но имам много друга работа и не сварвам да ви информирам

Писмото до министър Константинов подадох в деловодствоото на МЗ още на 08.09- веднага след конференцията, копие с вх. N върнах на ЦЗПЗ.
Отговор от МЗ дойде почти веднага и ни поканиха на среща със заместник министъра Гергана Павлова. Срещата се проведе на 16.09 в състав: заместник министъра Гергана Павлова, PR на МЗ, Ани Бонева- ЦЗПЗ, Асен Георгиев - юрист ЦЗПЗ, Митра Златкова и аз.
Заместник министърът ни изслуша - не беше запозната с нашия въпрос. Обеща да се запознае с подробностите и пое следните 2 ангажимента:
1. Да провери дали в европейския класификатор на медицинските изделия КИС е разделен на 2 части- вътрешна и външна, ако там не е разделен , и тук -на местна почва- не можем, защото сме обвързани с този международен класификатор и го прилагаме като страна членка на ЕС.
2. Да провери как е решен проблемът с поддръжката на речевия процесор в др. страни членки на ЕС, отчитайки факта че има различни стратегии - застраховки, соц. осигуровки и др особености.
Следващата контролна дата за среща , която самата зам министър определи е 3.10 - 7.10.
Асен Георгиев също се ангажира да проучи тези два въпроса.
Като цяло на очаквам на следващата среща да се случи кой знае какво... По скоро ще ни обясни че в др. страни въпросът е решен по др. начин и нова не е нашата пътека и да спрем да ги тормозим... Е сигурно не точно така изказано, но нещо в този смисъл.

Многократно питам , и ви моля, ако някой знае как точно е решена поддръжката в др. страни членки на ЕС, да пише! Не само с една дума, ами поема се всичко, а с подробности: МЗ поема ..., МТСП поема ....
Това трябваше още миналата седмица да ви информирам, но...
Извинявам се!

Общи условия

Активация на акаунт