Деца с увреден слух - 9

  • 184 019
  • 608
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 453
Здравейте имам дете с двустранна слухова невропатия той е на 4 години и половина не говори изобщо. Носи слухови апарати но ние сме убедени , че не му помагат. Дали има някое дете с такава диагноза. Опитваме се да му сложим кохлеарни имплантанти но докторите се дърпат. Дано някой да се включи .

Добре е първо наистина да сте сигурни, че не чува, може да е на психическа основа, трябва непрекъснато да му говорите, най-вече да пазите спокойствие, когато не ви чуе, да не се нервирате. После посетете още специалисти, докторите може да отказват кохлеарни имплантанти, защото е много рисковано, поне така съм чувала, че не е препоръчително да се прави подобно нещо.

# 421
  • Мнения: 104
Здравейте имам дете с двустранна слухова невропатия той е на 4 години и половина не говори изобщо. Носи слухови апарати но ние сме убедени , че не му помагат. Дали има някое дете с такава диагноза. Опитваме се да му сложим кохлеарни имплантанти но докторите се дърпат. Дано някой да се включи .

Добре е първо наистина да сте сигурни, че не чува, може да е на психическа основа, трябва непрекъснато да му говорите, най-вече да пазите спокойствие, когато не ви чуе, да не се нервирате. После посетете още специалисти, докторите може да отказват кохлеарни имплантанти, защото е много рисковано, поне така съм чувала, че не е препоръчително да се прави подобно нещо.


Притеснениятани са че  не виждаме никаква реч и много от нещата не ги разбира. Показвам му букви и цифри той ги казва но не разбираемо . Вчера бяхме на преглед и вече не знам какво да правя .

# 422
  • Мнения: 453
Здравейте имам дете с двустранна слухова невропатия той е на 4 години и половина не говори изобщо. Носи слухови апарати но ние сме убедени , че не му помагат. Дали има някое дете с такава диагноза. Опитваме се да му сложим кохлеарни имплантанти но докторите се дърпат. Дано някой да се включи .

Добре е първо наистина да сте сигурни, че не чува, може да е на психическа основа, трябва непрекъснато да му говорите, най-вече да пазите спокойствие, когато не ви чуе, да не се нервирате. После посетете още специалисти, докторите може да отказват кохлеарни имплантанти, защото е много рисковано, поне така съм чувала, че не е препоръчително да се прави подобно нещо.


Притеснениятани са че  не виждаме никаква реч и много от нещата не ги разбира. Показвам му букви и цифри той ги казва но не разбираемо . Вчера бяхме на преглед и вече не знам какво да правя .

Имате ли възможност да пътувате в чужбина, при друг специалист? Може там да се съгласят за кохлеарни имплантанти, не знам какво да те посъветвам, другия вариант е да го водиш да учи жестомимика, или да общума непрекъснато с деца, предполагам няма как да стои настрани като около него има деца, които искат да си играят?  Simple Smile

# 423
  • Мнения: 84
Здравейте, имаме момче на 4год и 9 месеца което не говори изобщо. До към 2,5 - 3 годишна възраст изпълняваше устни команди което означава че чуваше. Има поставена диагноза сензорно интегративна дисфункция от логопед ( мозъкът не координира това което постъпва през сетивата и оттам липса на адекватна реакция). Водили сме го преди 2 години във Военна болница при д-р Зеленска на изследване с евокирани потенциали и заключението беше че е социално адекватен.
Напоследък обаче имаме съмнения дали все пак той ИЗОБЩО чува защото вече не се обръща дори на името си.
Моля да ми препоръчате добър детски лекар УНГ от София който е компетентен, внимателен, има достатъчно познания и апаратура и не предлага веднага БЕРА с пълна упойка а ако други тестове не толкова инвазивни показват необходимост. Имаме сериозни причини да избягваме пълна упойка.
Една майка ни беше препоръчала д-р Френгов от Транспортна болница гр. София . Някой има ли впечатления за него ( между другото от няколко дни се опитваме без успех да се свържем с него, като че е изчезнал без следа).
Благодаря предварително на всички които ще си направят труда да ми отговорят.
Всичко добро!


# 424
  • София
  • Мнения: 4
Здравейте, имам дете на 3 год. и му предстои имплантация на 27.04.2015 год. имаме дата за прием, той все още е хремав не е много, но все пак.Сега се чудя да се обадя ли на  доктора да отложим операцията или може и така.Моля дайте ми съвет, че не искам да отлагам.Тази хрема край няма.

# 425
  • Мнения: 453
Здравейте, имам дете на 3 год. и му предстои имплантация на 27.04.2015 год. имаме дата за прием, той все още е хремав не е много, но все пак.Сега се чудя да се обадя ли на  доктора да отложим операцията или може и така.Моля дайте ми съвет, че не искам да отлагам.Тази хрема край няма.

Обади се и му обясни каква е ситуацията, да не стане някой фал, човека ще знае какво да прави

# 426
  • София
  • Мнения: 4
Благодаря за мнението Dianna_1.Събрах смелост и и се обадих на доктора, каза да пуснем кръвна картина и да отидем да го прегледа.Дано всичко е наред, че не ми се отлага повече.

# 427
  • Мнения: 147
Здравейте, имаме момче на 4год и 9 месеца което не говори изобщо. До към 2,5 - 3 годишна възраст изпълняваше устни команди което означава че чуваше. Има поставена диагноза сензорно интегративна дисфункция от логопед ( мозъкът не координира това което постъпва през сетивата и оттам липса на адекватна реакция). Водили сме го преди 2 години във Военна болница при д-р Зеленска на изследване с евокирани потенциали и заключението беше че е социално адекватен.
Напоследък обаче имаме съмнения дали все пак той ИЗОБЩО чува защото вече не се обръща дори на името си.
Моля да ми препоръчате добър детски лекар УНГ от София който е компетентен, внимателен, има достатъчно познания и апаратура и не предлага веднага БЕРА с пълна упойка а ако други тестове не толкова инвазивни показват необходимост. Имаме сериозни причини да избягваме пълна упойка.
Една майка ни беше препоръчала д-р Френгов от Транспортна болница гр. София . Някой има ли впечатления за него ( между другото от няколко дни се опитваме без успех да се свържем с него, като че е изчезнал без следа).
Благодаря предварително на всички които ще си направят труда да ми отговорят.
Всичко добро!



След като са казали, че със слуха е добре според мен е добре да се консултирате и с друг специалист, като невролог. Споделете притесненията си с личния лекар той/тя ще ви насочи. Това че децата не е реагират не всеки път е слухов проблем и при аутизъм децата имат подобни симтоми.

# 428
  • Мнения: 714
 Ana_Ray   и ние като вас ходихме в ВМА и нашето заключение беше че имаме социално адекватен слух.Но то дози момент (вече сме на 3г. и 7м.) няма никаква промяна при нас.И аз се чудя дали са верни тези две бери които сме правили.После при невролог сме ходили за съмнение за  аутизъм.Не говорим ,не разбираме нищо и аз се чудя вече къде да ходя и какво да правя.Все още имам съмнения че детето ми не чува.Може и вие към невролог да се обърнете.

# 429
  • Мнения: 32
Здравейте мами! Имам детенце на седем месеца с пълна глухота. До като направим имплант ни казаха да купим слухови апарати. Бихте ли ми препоръчали марка и модел,защото все още не съм запозната.

# 430
  • Мнения: 24
Здравейте, имам бебе на 4 месеца и ми направи впечатление, че не реагира на шум. Водихме го в ИСУЛ за скрининг на слуха, но и двата пъти не успяха да го направят или не даде резултат апарата ....така и не разбрах. Като резултат са написали ТОАЕ липсват /каквото и да е това/. Сега искат да направят друго изследване, при което детето се преспива, за да може категорично да се каже има или не проблем.
Моля да ми кажете повече, какво е това изследване, какви са вариантите в случай че има проблем. Имайки предви, че той е толкова малък, ако се вземат мерки навреме ще се развива ли нормално...изобщо всякаква информация ще ми е от полза.
Може да ви се струва, че задавам глупави въпроси, но имайки предвид, че не съм се сблъсквала с такъв проблем не знам какво да мисля.

# 431
  • Мнения: 32
Благодаря ви! Вече купихме апаратчета.

# 432
  • Мнения: 14
DO POLINEZA-
ZDRAVEI,OBADI MI SE,AKO ISKASH. IMA VUZMOJNOST ZA BEZPLATNO POLUCHAVANE NA SLUHOVI APARATI,IMAME NAI-DOBROTO ,A SHTOM E ZA DETENCE,NE PLASHTATE. TEL. NI E 0885 153 777.


Протестирам това е комерсиална реклама - не бива да се допуска във форума . Апарат се купува след детайлно обследване на слуха и не през виртуалното пространство !!!

# 433
  • София
  • Мнения: 83
Здравейте момичета, моето бебе е на 3 месеца и аз забелязвам, че не реагира на шумове. Ако шума е много силен като тряскане на някоя врата на шкаф или силно дрънчене се стряска, но ако му плесна с ръце не реагира. Също не се обръща по посоката на звука ако му дрънкам с дрънкалка, ключове или музикална играчка. Правихме скрининг на слуха в Токуда (отоакустични емисии) и ми казаха, че всичко е наред. Бих искала да направя и по-спецализираните изследвания и аудиограма как трябва да процедирам в този случай трябва ли първо да отидем на преглед при УНГ и той да ни насочи или направо се ходи за съответното изследване? Какво направление да взема от педиатъра? Изобщо не съм наясно какво трябва да се направи. Доколкото разбрах тези изследвания се правят във ВМА и ИСУЛ.Моля да ме насочите какво да предприема много съм объркана.

Последна редакция: пн, 07 сеп 2015, 16:15 от krisitop

# 434
  • Мнения: 854
Здравейте!
Имам задрядно за батерии за апарат - такова: http://www.poweraid.it/index.php/power-one-pen-charger-caricabat … 13-accu-plus.html
И две отворени опаковки с батерии. Дали биха свършили работа на някого да ги подаря?

п.п. Тъй като не мога да следя форума постоянно - ако някой го иска - пишете ми на bushkata (в) yahoo.com.

Последна редакция: сб, 19 сеп 2015, 11:53 от bushkata

Общи условия

Активация на акаунт