Ултра лято в Албена (Тема 5)

  • 45 796
  • 710
  •   1
Отговори
# 60
  • В.Търново
  • Мнения: 6 723
Като стана въпрос за маршрути да ви кажа,че пътя в Търново вече е отворен,нали го бяха затворили и се заобикаляше през града по път от София за Варна.Така че,който пътува да знае.Там на старото място вече е кръгово движение.Тия дни ще сложат и светофари. Peace

# 61
  • Мнения: 1 369
 Не видях нито един отзив за хотел "Лагуна бийч"? Що така?  newsm78

# 62
  • Мнения: 1 194
Не видях нито един отзив за хотел "Лагуна бийч"? Що така?  newsm78

Има един от днес, ако не се лъжа Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=512346.30
две страници назад
то било за Гардън Embarassed

# 63
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 935
Роси, много полезна информация, благодаря  Hug

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 2 529
Не видях нито един отзив за хотел "Лагуна бийч"? Що така?  newsm78

Най-добрата от трите Лагуни, според мен. Ползва самостоятелен басейн и ресторант (на другите 2 са общи). Стаите на Лагуните са значително по-просторни от другите крайбрежни хотели (с малки изключения). Предполагам, че няма много отзиви, защото е пълен и рядко пускат оферти за него.

# 65
  • Мнения: 2 005
Знаете ли какво ще е времето от 26 юли (понеделник ) -последната седмица от месеца ... newsm78
Кой ще е на Албена от тогава , защото честно казано , ако и времето не е хубаво ще ми доскучае... HugНие ще бъдем там до 2 август и тайничко се надявам и времето да е с нас , че ще лудна в противен случай  Wink

# 66
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 092
Записвам се и аз за да следя. Ние сме в Магнолия от 16,08-21,08. Инфото тук ми и много полезно. Hug Hug Hug

Гери, мойто хлапе ще е с майка ми в Магнолия от 16.08. до 26.08  Grinning

Аз вероятно ще ги закарам и може и да преспя там.

Синът ми е на 6г. и умира за компания, ако си с хлапета на сходна възраст, ще могат да играят вечер ок. хотела. Пиши ще се уреди ли с компания или сте с други възрастови интереси Simple Smile)

Всъщност, сега ми хрумва да питам - Ако не мога да ги закарам до Албена, как става логистиката с транспорта. Евентуално автобус до Албена, но къде спира? Варианти за транспорт до хотела?

има автобуси на биомет София-Албена
а от автогарата си хващат влакче или такси

# 67
  • Мнения: 1 207
Знаете ли какво ще е времето от 26 юли (понеделник ) -последната седмица от месеца ... newsm78
Кой ще е на Албена от тогава , защото честно казано , ако и времето не е хубаво ще ми доскучае... HugНие ще бъдем там до 2 август и тайничко се надявам и времето да е с нас , че ще лудна в противен случай  Wink

Ние ще сме от 28.07 до 02.08.

# 68
  • Мнения: 71
Извинявам се , ама някъде коментирахме маршрутите до Албена.Ние сме от София, но се оказа ,че ще се наложи да пътуваме от Стара Загора за Албена. Какъв маршрут ще препоръчате от там, да няма много завои и пътя да е  що годе хубав. Предварително благодаря!

През Айтоския проход е най-добре- плавен, без много завои, няма тирове. Има малко бабуни по асфалта, но съвсем поносимо.

mama bube, съгласни сме с jul.  Peace

... Включвам се да питам аз за пътя, че одеве с 1 приятел приказвахме за това. Ние сме от Асеновград и ще караме традиционно както всяка година за морето през Поповица, Чирпан, Петолъчката/Сливен и т н ...и на разклона за СлБряг/Бургас, "хващаме" нагоре, на север покрай морето, пътя е хубав, но има мн завои и доста бавно става, не че сме състезатели, дори караме прекалено бавно по-принцип, но по онзи път има случаи и с 30-40 км да се пъпли, ако се изпречи камион отпред...та ни казаха, че от Каблешково някъде има друг път, който скъсявал разстоянието, някои да има отзиви  newsm78
Мога да препоръчам проверен, добър и красив маршрут от миналата година:
...Стара Загора, Нова Загора, Сливен, Карнобат, Айтос (по стария път през Карнобат), след това нагоре(на север) Провадия (през Айтоски проход, покрай красивия язовир Цонево до Добромир-Аспарухово), Варна(на входа има табела за Албена, към Аксаково или към летището, не през града), Албена.  Peace

Провадия-Варна - ок. 40 км. по магистрала Хемус.
Варна-Албена - ок. 40 км.

Внимание: след Айтос липсват бензиностанции на Шел, Лукойл, OMV и др. с тоалетни и кафета!
Почивки: петолъчката, голямата бензиностанция с кафе на изхода на Айтос, центъра на Провадия - градската градина с кафетата(пътят минава покрай нея) и след това чак в Албена.

Последна редакция: ср, 21 юли 2010, 16:37 от червенорозка

# 69
  • Мнения: 71
Здравейте!
Някой да сподели впечатления за Алтея?
Виж тук. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=511674.0  Thinking

# 70
  • В.Търново
  • Мнения: 6 723
Роси, много полезна информация, благодаря  Hug

 Peace Simple Smile

Вчера вечерта бяхме седнали в едно заведение и на съседната маса коментираха Албена.Едно от момчетата по думите му разбрах,че са били в Ком това лято и били много доволни.Разказваше удошовено как шезлонгите и чадърите били към цената и имало заведение на плажа,където можело да се хапне към ОИ!Но това ние тук във форума го знаем  Mr. Green,но хората с него на масата не го знаеха и бяха впечатлени.Та това исках да кажа,че са останали доволни от Ком.

# 71
  • Мнения: 3 479
Днес моя приятелка се върна от Вита парк и са много разочаровани - не е било чисто, храната не струвала ...

Същите отзиви от сестра ми за Ком.
Освен това персоналът бил под всякаква критика. Следобед се къпели в басеина.
В Албева почиват за пети път. Първата година са били в Ком, после три години подред във Вита Парк, тази година в Ком. Каза, че Албена вече не е нейният курорт.

Ние обикновено почиваме в Мура, Славуна или Гергана. Най-доволни сме били от Гергана, но тази година ще пропуснем.
Единственото нещо, което не ми харесва е, че анимацията от няколко години е една и съща, зрънце промяна не правят. Едно си знае баба и него си бае. Но за мен това е малък недостатък, защото уважаваме само детските дискотеки по обясними причини Laughing

# 72
  • Мнения: 4 195
Такситата в Алебна са...........Алеба - Варна - Албена - 100 лв Shocked
Вътре в курорта - 3 лв на км Shocked Shocked Shocked

# 73
  • Мнения: 1 701
Да се включа вместо запис с няколко реда за Орлов /с уточнението, че впечатленията ми не са лични, а на една приятелка, която се върна от там преди 2-3 дни/:

1. Претъпкано /то къде ли не е, всъщност/
2. Вирусът с разстройство и повръщане не е излизал от хотела /за сравнение - по другите хотели не е било така - там е минавал за около седмица и е отминавал/... Може би нещо им е куцала хигиената или храната...  newsm78
3. Веднъж за 2 седмици са им сменили чаршафите, 2 пъти са чистили с прахосмукачка /то с 1 камериерка на етаж.../  Shocked
4. Мазни и не дотам вкусни манджи
5. Било забранено да се изнасят плодове от хотела /а алкохол се лее навсякъде и както се е изказал мъжът й - "Този хотел е направен за алкохолици, а не за деца - те могат да си поркат навсякъде, а децата не могат да ядат плодове на плажа" Все пак плодовете се ядат между храненията.../
6. Било пълно с комари /това май не зависи от хотела/
7. Следобедната анимация започва да трещи с пълна сила от 16 ч. на басейна и ако детето ти спи... е... вече не спи  Wink

Ние, живот и здраве, от 24-ти сме в Добротица - дано нещата са по-различни там...

В тази връзка, имате ли представа, когато плащането е станало по банков път и комуникацията с хотела е почти изцяло по мейл, дали трябва да имам някакъв ваучер за настаняване или нещо подобно...  Thinking На хартия имам само банковия превод на втората сума /депозита го пратих през e-pay и за него имам потвърждение и платежно на мейла/.

# 74
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Знаете ли какво ще е времето от 26 юли (понеделник ) -последната седмица от месеца ... newsm78
Кой ще е на Албена от тогава , защото честно казано , ако и времето не е хубаво ще ми доскучае... HugНие ще бъдем там до 2 август и тайничко се надявам и времето да е с нас , че ще лудна в противен случай  Wink
Ние ще сме там по същото време в хотел Ком. А времето само за понеделник май го дават с валежи newsm78

Общи условия

Активация на акаунт