Раждане в Шейново без избор на екип и със присъствие на бащата

  • 9 673
  • 19
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 904
Някой раждал ли е скоро в Шейново да каже как е там

# 1
  • Мнения: 72
Раждах края на Януари в Шейново без избор на екип,останах много доволна,е без присъствие на бащата понеже мисля че  не му е там мястото

# 2
  • Русе
  • Мнения: 904
какви са условията ,правен ли е ремонт скоро

# 3
  • Мнения: 72
Да,стаите са добри,баните са две за етаж,правен им е ремонт,но заради честото ползване не са  особено чисти,ВИП стаите нямат собствена баня,единственото предимство е,че може бащата да спи при теб.С добро впечатление съм от лекарите,имам наблюдение,защото там си следях бременноста и лежах в четвърти месец,оттогава реших че ще раждам в Шейново.Чуствам се сигурна там,ходя и на контролни прегледи при тях,като имаш предвид,че преди това съм ходила все при частни гинеколози,къде известни,къде не чак толкова,не че не съм доволна от тях,но съм по-доволна от Шейново 

# 4
  • Русе
  • Мнения: 904
Благодаря кики ,единственото което искаме е бащата да присъства на раждането,може би защото тъй дълго го чакахме това бебче и вече нямаме търпение да си го гушнем.А за ВИП стая няма смисъл ,нали разрешават свиждания защо да карам бащата да седи там като може да идва да ни вижда през деня.
И още нещо да те питам бебчето при теб ли седи през цялото време или ти го носят

# 5
  • Мнения: 72
Ако искаш да присъства бащата,мисля че трябва да раждаш във ВИП залата,тя е не голяма стая,с огромно легло за раждане,има отзад нещо като стъклено ограждение за бащите,не съм сигурна,но май само там може да присъства бащата,отиди две седмици преди термин в Шейново да кажеш,че искаш там да раждаш и да ти обяснат за бащата как седи положението.Аз раждах секцио,и 24 часа след операцията лежиш само в реанимация,и тогава естествено не носят бебето,след като те раздвижат ти го дават,иначе при нормално ти го дават веднага като се пооправиш,на следващия по ред час в който ги носят.Там ще ти кажат,часовете са:6.00,10.00,13.00,16.00,19.00,20.00 ,има по-малък брой бебета,които се дават един час преди другите,предполагам за да не се натрупват голям брой бебета на асансьора(там ги дават,и майките си ги чакат да ги вземат),но ще ти кажат кога ще ти дадат бебето,след един час го връщаш пак на асансьора,през останалото време седят в неонатологията,на третия етаж

# 6
  • Русе
  • Мнения: 904
Аз също ще съм секцио и малко съм притеснена
Ходих да се срешна с шефката на родилното отделение и тя беше казала че бащата може да е при мен да ми държи ръката и да види бебчо
Мен много ме наплашиха с това секцио 4е след упойката много боляло и дълго време нямало да мога да се възстановя
При теб как беше

# 7
  • Мнения: 72
Няма да те лъжа,наистина много боли веднага след като те пусне упойката,но има обезболяващи,след това положението е търпимо.Другия неприятен момент е че след упойката се поразтреперваш малко ,но и това минава,на мен като ми биха обезболяващо заспах и като се събудих нито треперих,нито ме болеше чак толкова.Също е лошо,че  боли като тръгнеш да се обръщаш,направо за мене беше ад да лежа толкова време само по гръб,като ставаш първия път много боли особено от самото изправяне,сядането е по-лесно,но като се раздвижиш не е болка за умиране.Имай предвид,че не всички ги боли толкова,някои казват,че биха родили още 15 пъти секцио,и че не ги е боляло  много.Иначе самата операция не е неприятна с изключение на това че е продължителна,но това си е операция все пак,бебето го вадат бързо,но след това докато те изчистят,докато те зашият...около час ми беше секциото,клизмата и катетъра не са неприятни и не болят.Мен също ме беше страх от секциото,но  в девети месец вече се молих да родя,изтекоха ми водите 3 дни преди датата на секциото,отидох в Шейново приеха ме и на сутринта ме оперираха,понеже имах контракции цяла нощ само чаках да стане време за упойката и приех всичко много спокойно,не трябва да те е страх,мисли си,че ще видиш бебчо най-накрая и така ще ти е по-лесно,пак казвам най-неприятното е преди да ти бият обезболяващо,което е няколко минути след като те извадят от операционната,така че споко,няма нищо страшно! Hug

# 8
  • Русе
  • Мнения: 904
Мерси много за отговорите като че ли се поуспокоих малко и дано всичко мине добре и бебчо се роди жив и здрав.Това че мъжа ми ще е до мен на операцията малко ме успокоява и ми дава сили.А след това кога мога пак да го видя чак като изляза от реанимация предполагам или няма да го пускат вътре освен ако не съм във ВИП стая.То принципно лошо няма ама като гледам цените са си 60 лв на ден и като сложа поне 5 дни лежане си е 300 лв ,защо да ги давам като мога да ги ползвам за бебчо

# 9
  • Мнения: 72
Да,като почнеш да ставаш,може да го виждаш когато поискаш,когато няма свиждане може да идва по стълбите до етажа на който си,и ти отиваш там на вратата

# 10
  • Русе
  • Мнения: 904
че долу на пропуска ще го пуснат ли

# 11
  • Мнения: 72
Ако не е посред нощ да,качва се до етажа на който си по стълбите,самия етаж има врата,която се заключва отвънка,той те чака там,отвътре не е заключена и можеш да излизаш,може и до долу да ходиш,всичко може,само ако не си във вип зала,не е много препоръчително да влиза на етажа,защото майките мрънкат

# 12
  • Русе
  • Мнения: 904
да това е ясно нямя как да влезе при всички родилки е все ще се преживее 5 дена ,ама той сигурно ще иска да вижда бебчо ама дали ще разрешават  newsm78 или чак на изписването

# 13
  • Мнения: 72
Ще го викаш в часа в който бебето е при теб и ще му го покажеш през стъклото

# 14
  • Русе
  • Мнения: 904
мерси много за вниманието и отговорите

Общи условия

Активация на акаунт