За и против обрязването

  • 14 295
  • 325
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 373
Против!
Ако има нянакви медицински основания - тогава ДА, но иначе, защото на някой му скимнало - НЕ!
А религиозни причини ?

# 16
  • Мнения: 90
Нещо което е лишено от логика не виждам смисъл безропотно да се изпълнява и по религиозни причини, все пак сме 21 век и подобни неща ги намирам за варварски. Не бих причинила това на детете си! Години наред по същите причини в много страни се "обрязваха" и момичетата.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 398
Само да си решава, когато стане достатъчно голямо, за да може да прецени какво иска, рисковете, както и плюсовете и минусите.
Мразя налагането на каквито и да било разбирания от страна на родителите върху децата.

Аз съм на същото мнение  Peace
Сега всеки ме пита и натиска и акъл раздава, защо не сложа на малката обици и никой не ме разбира като казвам, че когато порасне и прецени, че иска да си ги пробие ушите и да си сложи  Peace
Та така и с мъжките атрибути.

# 18
  • Мнения: 27 524
Има много такива теми с дебати по този въпрос.
Разбира се, че съм против! Не съм дивак, не съм неандерталец, не съм необразована личност. Не дупча уши, не обрязвам и не причинявам никакви насилствени телесни увреди или промени на едно беззащитно същество. Можете да нападате колкото си искате на тема религия и ценности (защото се е случвало и преди), но това няма да промени мнението ми  Blush

# 19
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
И какви религиозни причини? Трябва ли да робуваме на някакви диви предразсъдъци, когато това не би било желано нито от нас, нито от самото дете, защото ще му донесе само болка...???

# 20
  • Мнения: 373
И какви религиозни причини? Трябва ли да робуваме на някакви диви предразсъдъци, когато това не би било желано нито от нас, нито от самото дете, защото ще му донесе само болка...???
Питай мюсюлманите и евреите какви са им религиозните причини  Wink
Аз просто питам дали го приемате щом нечия вяра го налага...а и ми е интересно как реагирате  Laughing

# 21
  • Мнения: 46 650
...
Аз просто питам дали го приемате щом нечия вяра го налага...а и ми е интересно как реагирате  Laughing

Ако не засяга моето дете - тяхна воля. Никой не може да ги спре, за съжаление ...

# 22
  • Мнения: 14 654
Против, стига да няма медицински показания за извършването на тази операция. Като жена не намирам едните или другите за по-приятни, все са си пикала. Хигиенни навици се придобиват още в детска възраст, така че от хигиенна гледна точка, за мен не е основание.

# 23
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
И какви религиозни причини? Трябва ли да робуваме на някакви диви предразсъдъци, когато това не би било желано нито от нас, нито от самото дете, защото ще му донесе само болка...???
Питай мюсюлманите и евреите какви са им религиозните причини  Wink
Аз просто питам дали го приемате щом нечия вяра го налага...а и ми е интересно как реагирате  Laughing

Е, нали ми виждаш реакцията. За детето си човек убивам. Трябва ли да го боли? Не ме интересуват техните религии. Пък и не съм от тях. Whistling

# 24
  • Мнения: 27 524
Аз просто питам дали го приемате щом нечия вяра го налага...а и ми е интересно как реагирате  Laughing

За останалите никой не ми дава правото, въпроса или ми иска мнението приемам ли го или не. Никой не ме пита и не се интересува от моето виждане по този въпрос.
Не, не го приемам, за мен това е варварщина, но пак казвам - никой не ме пита и нищо не мога да променя.
Как реагирам - никак. Казвам си мнението в теми като тази, но се пазя да не встъпвам в брак или връзка с човек, чиято религия или разбирания го налагат.

# 25
  • Мнения: 2 868
Имаше вече такава тема, там сме писали надълго и нашироко.
Има изследвания, че обрязването води до намаляване на чувствителността и съответно удоволствието от секса. Дори и само по тая причина никога не бих го направила.
Към медицинските причини също предлагам да се прояви в известна доза скептицизъм, защото знам за един случай където лекари са препоръчали процедурата, а нещата са се оправили сами.

За религиозните съображения - аз специално не съм вярваща. Ако има дълбоко религиозни и вярващи хора предполагам, че ще направят каквото им повеляват каноните без много да се интересуват от чуждото мнение

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 566
Абсолютно против и като мед. лице и като майка на момче!!Откакто е измислен сапуна и топлата вода няма нужда от обрязване.

# 27
  • Мнения: 27 524
Откакто е измислен сапуна и топлата вода няма нужда от обрязване.

Именно  Hug Обрязването навремето и след това наложено уж като религия е било само и единствено от хигиенна гледна точка. Или липсата на такава. В наши дни не важи  Simple Smile За който има смелостта и разума да си го признае  Heart Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 10 825
Откакто е измислен сапуна и топлата вода няма нужда от обрязване.

Абсолютно подкрепям това мнение.

# 29
  • Мнения: 373
Откакто е измислен сапуна и топлата вода няма нужда от обрязване.

Абсолютно подкрепям това мнение.
Кажи ти за религията  Laughing
Те хората не го правят от хигиенна гледна точка ,а за да се определят като последователи на кой беше там...на когото Бог заръчал да обрязва всички в рода си.
стига сте ми отбягвали въпроса.Приемате ли действията на тези хора, които са водени от религията?Не ви питам дали вие ще го направите, вие като християни примерно се кръстите( сравнението ми е крайно неподходящо )
Имам и още един въпрос, който ме вълнува, но ще го задам по-късно  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт