За и против обрязването

  • 14 293
  • 325
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 895
стига сте ми отбягвали въпроса.Приемате ли действията на тези хора, които са водени от религията?

Не, не го приемам. В 21-ви век поддържането на лична хигиена не е толкова невъзможно, както в древността, за да има нужда от такива драстични мерки. Нито подкрепям женското обрязване като гаранция за съпружеска вярност.
По същия начин не приемам и човекоядството, нищо, че за някои също може да е религиозен ритуал.

# 31
  • Мнения: 9 913
аз не разбирам какъв ви е зорът за или против, след като не е традиция, няма общо с религията ви и не се налага от някого.

# 32
  • Мнения: 14 654
Приемате ли действията на тези хора, които са водени от религията?Не ви питам дали вие ще го направите, вие като християни примерно се кръстите( сравнението ми е крайно неподходящо )
Имам и още един въпрос, който ме вълнува, но ще го задам по-късно  Laughing

Приемам ги. На въпроса, дето още не е зададен: не, не бих изоставила любимия си, ако разбера, че е обрязан случайно. Мисля, че семейното щастие не се дължи на препуциума.

# 33
  • Мнения: 25 895
аз не разбирам какъв ви е зорът за или против, след като не е традиция, няма общо с религията ви и не се налага от някого.

За мен влиза в категорията "насилие над деца". С по-сериозни последици, отколкото един шамар или издърпано ухо.
Някои режат краекожията на децата си, други - излишните пръсти, пречещи да се краде, трети - крака, за да има повече печалба при просията... На кой каквото му пречи.

# 34
  • Мнения: 9 913
изобщо не мога да го сравня с рязане на пръсти, крака....а и това е характерно за други религии, на тях им харесва, вас какво ви бърка? не питам точно теб, де, на автора все са му странни темите, дали за пикаенето прав, дали за обрязване...
на който му харесва това, той не пита, а го прави. Останалите само си чешат езиците.

# 35
  • Мнения: 25 895
Не ме бърка, попитаха ме - отговорих.
А ако искат, може да си ядат децата на супичка, вярно, какво ме бърка?

# 36
  • Мнения: 9 913
како, ама нищо общо няма обрязването със супичката, не драматизирай Simple Smile

# 37
  • Мнения: 25 895
Има.
Когато родителят възприема детето си като лична собственост, с която може да прави каквото си ще, няма особена разлика дали ще реже части от тялото му, дали ще го изнасилва или убива. Основанието е едно и също - аз съм те създал, ти си моя собственост, мога да правя с теб, каквото си ща и никой няма право да ми се бърка.

# 38
  • Мнения: 14 654
Обрязването не е осакатяване все пак, а и не знам да е криминализирано, за разлика от людоедството.

# 39
  • Мнения: 9 913
Как Сийке, това е крайна позиция. Все едно всички да смятат, че имат право на посочените от теб престъпления.
Оспорването и отричането на  чужди религиозни обичаи, които не ти се налагат или натрапват. Това ме учудва мен.

# 40
  • Мнения: 25 895
Нито оспорвам, нито отричам религиозните обичаи, независимо дали са наши или чужди, стига да не засягат физическата цялост на невръстни деца против волята им.
Религията не е оправдание за варварското отношение към децата. Нищо против нямам такива интервенции, ако са обусловени от здравословни цели. Но безсмисленото им прилагане, въз основа само на религиозни догми, ми идва в повече.
Обрязването на момичетата също ли е оправдано от религията на родителите им?

Последна редакция: пт, 23 юли 2010, 09:10 от Как` Сийка

# 41
  • Мнения: 72
Аз съм за и, ако някога имам момче, бих го направила. Поради  различни причини.

# 42
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Против съм, но ако някой иска по религиозни причини, да го прави. Хигиенна причина в 21 век няма.

Има хора, които захранват и хранят децата си вегетариански - и те ли нарушават правата им?

# 43
  • Мнения: 373
Приемате ли действията на тези хора, които са водени от религията?Не ви питам дали вие ще го направите, вие като християни примерно се кръстите( сравнението ми е крайно неподходящо )
Имам и още един въпрос, който ме вълнува, но ще го задам по-късно  Laughing

Приемам ги. На въпроса, дето още не е зададен: не, не бих изоставила любимия си, ако разбера, че е обрязан случайно. Мисля, че семейното щастие не се дължи на препуциума.
хихи не, всъщност щях да попитам как е секса, че на такъв още не съм попадала  Laughing
Как` Сийка  страшна си, нищо че не ти подкрепям мнението по този въпрос
Бубка хубав аватар   Wink

Последна редакция: чт, 22 юли 2010, 23:10 от mustaine

# 44
  • Мнения: 2 478
Нито ми е в религията, нито ми е в природата да причинявам болка на детето си за нищо. Без медицински показатели, това деяния е варварско.

Общи условия

Активация на акаунт