Не разбирам защо...за килограмите

  • 4 075
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте, в голяма чуденка съм какво става с тялото ми и ако има подобни като мен нека да обменим информация - от извесно време бях в стрес и наистина позабравих да следя за външния си вид и така без да разбера понатрупах няколко килца. Аз даже не се усетих как стана, ами любимия го забеляза най-вече в дупето и краката (той за бюста няма нищо против да се трупа там  Laughing...).
Слава на Бога, нещата при мен се оправиха (нищо здравословно, само емоционален стрес беше) и сега всичко е наред. Аз разбира се, започнах да се вглеждам повече в себе си и съответно да реагирам така, че да върна предишния си вид. Това, което правя е че не ям - само плод през деня, ядки, много вода или течности...и това е....Но проблема е че няма никакъв резултат - килограмите не мърдат (преди никога не съм била на диета), а аз направо си гладувам и се измъчвам дори, защото вечер като съм приготвила за всички ядене, а аз само близвам или дори нищо не вкусвам си е много тежко  : Embarassed Cry....И изпадам в едни въпросителни какво всъщност става с мен??? newsm78
Преди като погладувах 2-3 дена и моментално ми се връщаше формата, а сега нещо става...Дали е ЕГН-то, дали е че спрях да се движа както преди (преди да настане тази стрес-ситуация по 3-4 пъти на седмица ходих на фитнес, карах колело и ходех много. Сега не го правя това...Дали пък заседяването е причина, че килограмите седят все на едно и също място независимо от многото глад????
Аз съм над 30г., 170см висока, преди държех 57-8кг., сега 62-3 и нагоре.... Embarassed Embarassed
Моля ако някой има подобен проблем да сподели как се справя?

# 1
  • Мнения: 616
Нели, темата ти не е точно за тук, има подфорум за такива въпроси, предполагам, че ще я преместят Wink

Междувременно, ще ти кажа какви са според мен грешките ти.
Първо - това, колко и какво ядеш, или по-скоро факта, че не ядеш. Когато така рязко намалиш калорийния прием, тялото ти вързприема, че му предстои тежък период и трябва да пази запасите си за колкото се може по-дълго време. Като резултат метаболизма се забавя и  спира да изгаря мазнините от запаса. метаболизма се засилва с : увеличаване броя на храненията; спорт; добавки.
Трябва ти балансиран режим на хранене (забележи, не диета, а режим) Включващ различни групи храни, разделени на 5 приема дневно. Намаляваш порциите и увеличаваш броя хранения. Наблягай на зеленчуци с възможно по-малка термична обработка, и месо, без мазнини. Не бягай тотално от мазнините - тялото ти се нуждае и от тях, но е важно количеството и вида. По малко зехтин на салатката е достатъчно. Не яж късно вечер, дори и плод.
Спорт - дори и да не е 4 пъти седмично във фитнеса, пак ще помогне. Колкото и каквото можеш движение, ще раздвижи метаболизма, и ще изгаря калории.
Добавки - има различни добавки които ще ти помогнат да забързаш малко метаболизма. Примерно зеления чай (на таблетки, ако не ти се пие, ако пиеш - неподсладен)Q10, Л-карнитин (само ако почнеш да тренираш). Забележи, не говоря за хапчета за отслабване!

Като цяло, има много изписано по темата из форума. Надявам се да успееш да се пребориш Wink

# 2
  • Мнения: 4 588
здрасти диета не означава глад
ядките са много калорични , от плодове се качва , защото са много сладки
по добре яж месо и салати

# 3
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Над 30 е нормално да ти се забави метаболизмът.

В общи линии сметката е проста, ако искаш да отслабваш, трябва да хабиш повече калории, отколкото консумираш. Ако искаш да задържаш килограми - да е равно. Но не за ден-два-три.

Но за мен на 170 ръст 62-3 килограма не е много (и аз съм толкова висока).

# 4
  • Мнения: 60
Момичета, много ви благодаря за съветите  bouquet
MissNellie, особено ти благодаря за така изчерпателното обяснение   bouquet
Ами, да, аз наистина нищо не зная за диетите - досега никога не ми се е налагало...А иначе и други хора ми казват, че не съм зле на ръст 170 и 62-3кг. , но аз не се чувствам конфортно - някакси се чувствам тежка... Cry
Съжалявам, не знаех че темата не е за тук   Rolling Eyes - може ли да ми дадете линк към точната тема   bouquet

# 5
  • Мнения: 636
 За мен няма по-голяма простотия  от разделно хранене, Дюкани, Мюкани и тем подобни извращения ... Не знам как може човек да причини това на собственото си тяло  Crazy 

Никога не съм се ограничавала в храненето, не съм си казвала - сега няма да ям месо, няма да ям въглехидрати и т.н. Когато искам да отслабна просто започвам да ям по-малко. Но не спирам да ям, не гладувам.

Аз затова съм слаба - защото нито плюскам, нито спазвам диети. Сега съм 56 кг. Трябва за  месец-два да стана 50 кг. И ще го постигна. Над 30 съм, имам три деца и съм качвала по 20-23 кг. всеки път.

# 6
  • Мнения: 51
Никога не съм спазвала диети,просто се храня веднъж дневно. Предимно вечер,това е навик Simple Smile
Не ям хляб и тестени изделия. Движението,оказва влияние все пак Simple Smile В момента по цял ден тичам,работата ми е свързана с постоянно движение и съм 47 кг. Искам да напълнея малко,но с това тичане мисията е невъзможна Laughing

# 7
  • Варна
  • Мнения: 535
Това с храненето веднъж на ден върши наистина чудесна работа. По този начин вече близо 2г. поддържам едни и същи кг. , но и честно казано повече от това не ми се и яде. Хапвам нещо сладичко към следобеда и после вечерта. Движение нямам кой знае колко, все с кола съм. Иначе при диета е нормално в началото по трудничко да вървят нещата...но според мен не гледай кантара, а как са ти обиколките.

# 8
  • Мнения: 616
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=60.0   - Подфорум Диети, отслабване, поддържане на фигурата. Сигурна съм, ще намериш доста инфо там  Wink

И аз не съм съгласна със спазването на диети...поне за себе си. Като знам че ми е забранено да ям нещо, дори диетата да е само на шоколад и да са ми забранени зелен боб и броколи, само броколи ще са ми в главата, щото нали диетата ги забранява Crazy Пък и резултата сега го има, след Н-брой месеци пак може да се върнат кг...Затова, хубавият, балансиран  режим на хранене  е за предпочитане - не само за отслабване и поддържане на теглото, но и заради здравето. + от време на време по някое изкушение Grinning  Blush

За съотношението ръст килограми, така на хартия е трудно да се прецени...% телесни мазнини дава по-реална представа. Аз примерно съм 165, 48кг. Звучи добре на хартия, но реално, костната ми структура е необичайно финна, въпреки че не съм ниска,  и следователно на тези кг % ми телесна мазнина е по-висок, отколкото на някой друг с тези кг и ръст, но с нормална костна структура.
Сама си прецени - щом не се чувстваш комфортно в тялото си, действай  Wink (ест. при положение че нямаш някакво хранително разтройство и личната ти оценка за тялото ти е нереална)

# 9
  • София
  • Мнения: 1 047
Щом чувстваш, че ти е тежко, значи килцата са  в повечко  Confused

Аз съм 170 см и 56 кила са ми горната граница  Peace 53 са ми екстра , но трудно ги задържам, дори и да умра от глад   Cry Редовно спортувам, но при мен правилото винаги важи: 1 кг + е равен на 1 см + и то баш там, където не искам  Crazy До структура ли е не знам  newsm78
С така нареченият "хубавият, балансиран  режим на хранене " само мога да задържам положението, но не и да свалям  Confused

# 10
  • Мнения: 1
Бъди сигурна, че е от стреса, ако е бил голям. Аз преди 3 години преживях голям стрес, който ще ми е за цял живот. Нямах проблеми с килограмите /45кг-160височина/. Натрупах 5кг тогава и точно като тебе не мога да ги мръдна с каквото и да било. На 38г. съм и започнах да приемам положението филосовски. След 35г е нормално организма да не се държи така както на 20г, важно е да си здрава, твоите 63кг са нормални за височината ти и съм сигурна, че не изглеждаш дебела с тях. Просто организма ти е реагирал според ситуацията и сега се е настроил според новия ти начин на живот, ако не смъкваш килограми то е защото тялото ти има нужда от тях /един вид защитна реакция/, ако килограмите продължат да се качват прогресивно тогава вземи мерки, така че не се тормози и си живей живота.

# 11
  • Мнения: 636
Да, но тя пише, че й тежат килограмите. Значи й пречат да си живее живота. Моите 6 кг. също ме дразнят, ежедневно, не се чувствам себе си. Аз не се чувствам дебела, нито съм маниачка на тема килограми, но това не съм аз. Аз съм си аз, когато съм слаба  bowuu  Така че напълно я разбирам авторката на темата.

# 12
  • Мнения: 1 324
О, да, килограмите, с които тялото не е свикнало си се усещат и пречат, ако ще и само два да са. По едно време бях решила да сложа няколко килца, за да се подплътя малко и какво да ви кажа, кошмар! Не можех да се понасям. Усещах се тромава, мека на пипане, като тичах по стълбите усещах как месищата ми се тресат нагоре надолу, като седнех коремът ми се накатаваше на две... А иначе видимо пак си бях слабичка  Rolling Eyes Тъкмо бях решила да си върна старата форма и ми се случи една голяма гадост и за една седмица се стопих. Аз при стрес слабея.
Иначе сутрин никога не ям. Ако закуся не се чувствам така бодра. По принцип като се нахраня и ми се доспива. Затова и обедите ми са оскъдни. Сутрин пия две чаши топъл чай с мед и лимон или само гореща вода ако бързам и се чувствам перфектно. На работа пия кафенце и понякога един сок или банан към 10ч. ако си усещам празен стомаха. Голямото лапане е вечер. Режимът ми определено не е за пример, но така ми е най-добре.
За мен движението е жизнено важно. Сега не ходя на някакъв спорт, защото си имам един малък бяс и покрай него капвам. Вървя пеш при абсолютно всяка възможност.
И периодично пия бирена мая. Убива ми апетита. Не я вземам по тази причина, но определено го отчитам като голям плюс.

# 13
  • Мнения: 2 229
За мен няма по-голяма простотия  от разделно хранене, Дюкани, Мюкани и тем подобни извращения ... Не знам как може човек да причини това на собственото си тяло  Crazy
Никога не съм се ограничавала в храненето, не съм си казвала - сега няма да ям месо, няма да ям въглехидрати и т.н. Когато искам да отслабна просто започвам да ям по-малко. Но не спирам да ям, не гладувам.

Аз затова съм слаба - защото нито плюскам, нито спазвам диети. Сега съм 56 кг. Трябва за  месец-два да стана 50 кг. И ще го постигна. Над 30 съм, имам три деца и съм качвала по 20-23 кг. всеки път.

Абсолютно съм съгласна! Такива малоумни диети съм срещала, и се чудя как толкова хора им се връзват. Shocked
Аз съм за ограничаване на всякакви боклучави храни (и да не искаш да отслабваш, чипсовете и вафлите не са полезни), но "днес яж 1 кило сирене, утре 1 кило месо" - не, мерси. Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 336
За мен няма по-голяма простотия  от разделно хранене, Дюкани, Мюкани и тем подобни извращения ... Не знам как може човек да причини това на собственото си тяло  Crazy
Никога не съм се ограничавала в храненето, не съм си казвала - сега няма да ям месо, няма да ям въглехидрати и т.н. Когато искам да отслабна просто започвам да ям по-малко. Но не спирам да ям, не гладувам.

Аз затова съм слаба - защото нито плюскам, нито спазвам диети. Сега съм 56 кг. Трябва за  месец-два да стана 50 кг. И ще го постигна. Над 30 съм, имам три деца и съм качвала по 20-23 кг. всеки път.

Абсолютно съм съгласна! Такива малоумни диети съм срещала, и се чудя как толкова хора им се връзват. Shocked
Аз съм за ограничаване на всякакви боклучави храни (и да не искаш да отслабваш, чипсовете и вафлите не са полезни), но "днес яж 1 кило сирене, утре 1 кило месо" - не, мерси. Simple Smile
Аз пък мисля, че всеки има глава на раменете си и няма нужда от обидни квалификации и слагане под общ знаменател. Като не ви харесват диети и режими, не ги спазвайте, но уважете избора на другите да го правят Peace.

Общи условия

Активация на акаунт