Събирам забравени спомени 1

  • 40 435
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9
Покрай суджука ми замириса на Кървавица, ама такава, която само аз си я обичам/друг не я люби по тоз начин/. Кървавица, от там, откъдето й иде името /кръв/, по католически..., ма то отдавна беше, сега няма откъде да си я кусна такава...

        Дедо, такова Слънце, което е дошло в къщата ти, на всеки да му се случва да огрява. Зная, че в момента е много топло при вас /нищо, че навънка е студено/... Hug

# 691
  • Мнения: 945
Кървавица и бахур, едно и същото ли е newsm78

# 692
  • Мнения: 1 192
Бахурът не е ли варен и май с ориз  newsm78

Поздрав   Mr. Green

Последна редакция: пн, 20 дек 2010, 18:47 от Пумукъл

# 693
  • Мнения: 9
Кървавица и бахур, едно и същото ли е newsm78


         Това, което се продава по магазините е Кървавица/бахур/.
         Кървавицата се вари Пумукъл.

         Просто си говорих за Кървавица, по католически. Hug

# 694
  • Мнения: 945
Ей, Пумукъл, разсмя ме hahaha Бях го забравила това предяване Mr. Green
Инна, какво значи по католически, накаква разлика ли има newsm78

# 695
  • Мнения: 1 192
Аз моята си я варя лично, но едно време по магазините продаваха бахур и се ядеше директно. В бахура май няма подправки, а ориз според Уикито също се слага в кървавицата понякога...
 Присъствам всяка година на правенето на кървавица, не знам бахур как се прави, но в различните региони може да носят различни имена, та може да е... "и бахур"  Laughing

# 696
  • Бургас
  • Мнения: 824
В бахура се слага-бял дроб,малко месце(по желание),ориз,праз,подправки.Тъпче се в дебелите черва и се вари.Много вкусен го правя.. Grinning

# 697
  • Мнения: 1 192
Подсетихте ме как зимата след училище моята приятелка често ме гощаваше с домашен бабек. Голяма вкусотия!
Той се прави в пикочния мехур на прасето.

ПП А аз в момента готвя кървавица  Wink

# 698
  • Мнения: 9
То, хайде де, как да го обясня по Хуманно.
Ами... няма да го обяснявам, че много кръвожадно ще стане.
Само, ще се повторя - КЪРВАВица.

           Впрочем, вчера гледах по една от телевизиите за Емил Димитров. И като си погледна втората част от ника /така ми казва тате още от малка/, се сещам като беше на специализация в Братислава, а аз малка, малка /принцеса/, пее Емил Димитров "Моя страна, моя България", а в частта "... там под родното небе, чака моето дете", на татко очите винаги са плували в сълзи. Такова въздействие е имала песента...

          

# 699
  • Бургас
  • Мнения: 824
Подсетихте ме как зимата след училище моята приятелка често ме гощаваше с домашен бабек. Голяма вкусотия!
Той се прави в пикочния мехур на прасето.

ПП А аз в момента готвя кървавица  Wink
По нашия край му казваме "дядо",пълним пърдухъла(пикочния мехур) и шкембето..Леле колко съм се увъртала докато стане за ядене..но обикновено го режеха за сбора(август месец)

# 700
  • Мнения: 608
  Бахур и кървавица за мен е едно и също. Най-хубаво е да се направи в деня на колене на прасето. Та както наблегна Инна- с кръв!
Свекъра ми обеща тия дни да направи-купил е продуктите-месце, бял и черен дроб, слага ориз и доста подправки-черен пипер, бахар и т.н
И едно вино чака Коледата на рафта..мммм  Heart Eyes Стана много гастрономическо тук  Mr. Green
Баклава се каня да направя, ама като си знам липсата на воля... ooooh! ще я излапам половината.

# 701
  • Мнения: 9
Подсетихте ме как зимата след училище моята приятелка често ме гощаваше с домашен бабек. Голяма вкусотия!
Той се прави в пикочния мехур на прасето.

ПП А аз в момента готвя кървавица  Wink
По нашия край му казваме "дядо",пълним пърдухъла(пикочния мехур) и шкембето..Леле колко съм се увъртала докато стане за ядене..но обикновено го режеха за сбора(август месец)


       Тъкмо щях да те попитам да ни си от Мичурин/пардон Царево/, ама гледам, че си от Бургас... Hug. Точно там, ядох август месец "дедец".То било цяла философия ми казаха-слагат в каче, ред месо, ред сланина, ред бабец, ред..по ред... точно не помня. Само знам, че всеки ред се вади по определено време, и август месец... точно с "дядо" ни гощаваха.

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 824
Да от Бургас съм,живея тук но съм от едно село в Странджа.Традициите там са се запазили и до днес..Така,че сега дъщеря ми се навърта около"дядото"

# 703
  • Мнения: 803
...Така,че сега дъщеря ми се навърта около"дядото"
Нали не става въпрос за мен Laughing
Я, пловдивчанки да кажат бумбар какво е?
А аз , като реванш, утре ще ви пусна фотки от моите суджуци. Единият е бабек Heart Eyes

# 704
  • Мнения: 1 192
Дедо, то не е ли подобно на кървавицата и бахура  Mr. Green Уж имам спомени да съм го яла  newsm78
Ето го

Общи условия

Активация на акаунт