Събирам забравени спомени 1

  • 40 439
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 824
...Така,че сега дъщеря ми се навърта около"дядото"
Нали не става въпрос за мен Laughing
Я, пловдивчанки да кажат бумбар какво е?
А аз , като реванш, утре ще ви пусна фотки от моите суджуци. Единият е бабек Heart Eyes
GrinningРазбира се че не..Но пък си няма дядо и се увърта около всеки мъж над 60 год.

# 706
  • Мнения: 1 252
На дядото още му викат бабек, а там, от където е майка ми - патИ Grinning.
А бе защо си мисля , че бахура и кървавицата са различни , или поне технологията и червата, в които се прави..
Ама може и да живея в заблуждение.
За първи път ядох така споменатата КЪРВАвица ,описана от Инна  в едно Пазарджишко село , където си и харесах една къща, но това е друга тема.
Та докато гледах технологията си мислех , че това няма да го кусна, но се оказа много вкусно.
Аз пък кървавицата я обичам топла , току що сварена.
Ох , напълниха ми се устата.

# 707
  • Мнения: 465
Нито кървавица,нито Дедо съм яла,нито бахур.... Laughing
Само свинска пача-желирана със щръкнали прокарали чесънчета и хрускави ушенца...
Спомних си,че мама и тате ме водеха на Новогодишния банкет в ресторанта.Имаше и оркестър на живо.
Тате танцуваше румба и фокстрот с топираните,елегантни учителки,които празнично миришеха на "Дива река" и "Наташа".Задяваха го,де,лекинко.
Запази последния валс за мама-до края на живота си.
Аз кротко си облизвах сърчицето от млечна салата и едно кебабче-невиждан разкош в детството ми.Празничен.
Те са били на моите години сега.И толкова много любов.Боже...
ПС.На Росето и пожелавам същото за юбилея. И на а себе си. Heart Eyes
А на Дедо-да се порадва на щерката,да я поглези,да му е пълно.... Hug Hug

# 708
  • Мнения: 1 252
A , Вес от СЗ край много обичам покреклото.

От току- що закланото прасе по Коледа се вземат дреболиите - черен , бял дроб , черва , стомах и т.н. и месо което е останало като обрезки оттук- оттам . Всичко се вари в голям съд така както си е - на едри парчета с дафинов лист , сол на вкус и една глава червен лук разполовена на две.... Ммм
  Същото като до сега само , че не се пълни в разни карантий  а се яде и много вино изпива.
А бе само аз ли съм от цяла България? Grinning

# 709
  • Мнения: 465
И не се тура никъде,а,Росе? Joy
Брей какво е това покрекло....
Не е саздърмица,не е бабЕ...Боцка ли се с вилица,на филия ли... Thinking
Ох,за пръжките се сетих.Като сварехме мастта в ператния котел,на другия ден.Хрупкави, с червен пипер и от солената туршия доматчетата.Пързаляш се цял ден,па сгънеш филия с пръжки и компот от вишни.
Поспирам,че са пости.... Embarassed

# 710
  • Мнения: 86
Здравейте Hug
От вчера ви чета и се чудя как съм ви пропуснала до сега.
Сякаш за моето детство пишете.За моите Коледи и Нови години.За моите родители,баби и дядовци.За моите училищни представления,турнири,несподелени любови,скрити стихове,любими кецове и филми Mr. Green
Върнахте ме там и забравих криза и шефове,и безумни реклами,и чужбински нрави,и отчуждение.
Щом в толкова много сърца и души трептят толкова топли общи спомени,значи не сме се изгубили и има надежда Hug
Обичам ви    bouquet
Росе,в някои Севлиевски села ядат гореща кървавица и викат "пати" на бабека/и го ядат на следващата есен/.Да нямаш корени от нашия край?
Аз пък снощи готвих Куркудена чорба/потомството се затрива за нея/-тлъстичко свинско,оризец,картофче,ситно наситнено кисело зеленце,празец,мерудийки.И като се свари всичко-долято със зелева чорбица.И за мезе на ракийката става,и за растящи младежи,и за закусчица след тежка вечер Laughing

# 711
  • Мнения: 465
Давай,Вили 66... Hug Hug Hug
"Пате" да не идва от пастет на френски....Когато са минавали рицарите през българските земи..
Прочетох чорбата като Куркумена .... Blush
Липсва ми....

# 712
  • Мнения: 375
Преди малко във фейсбук попаднах на нещо,което много ме развълнува и реших да го споделя с вас.

Писмо до татко

Здравей татко!
Откраднах си мъничко време,
за да ти пиша,че съм добре.
...Задъхана следвам мечтите големи
и нищо не може по път да ме спре.
Не съм ви забравила.Мисля ви много!
И знам,че ви липсвам-това ми тежи,
но трябва да стискаме зъби,за Бога!
човек в слабостта си най-често греши.......
Така ти ме учеше някога татко,
когато се плашех от черния мрак,
когато ядях до преяждане сладко
или се препъвах във къщния праг!
Тогава ми казваше-''Горе главата!
Стъпчи изкушение,болка и страх!''
Ти стискаше ласкаво -силно ръката ми
и аз се преборвах набързо с тях.
Пораснах щастлива при тебе и мама.
Разбрах що е вярност,любов и уют.......
Готова съм вече!И никога няма,
да ме изплаши човешкия студ!
Така е при мен.............Пиши вие как сте?
Намери ли евтини,сухи дърва?
Мама-лекарствата редовно ли пие?
Пушиш ли още следобед лула?
Изпращам ви малко пари.Да си имате.
Не ми сърди и не питай защо.
Студено е вече навън.Иде зимата.........
Купи си обувки-на мама палто!
Целувам те силно и моля те татко,
не се притеснявай!Аз съм добре.
Ще си дойда по Коледа,макар и за кратко.
Обичам те!
Твое голямо дете.

Румяна Симова

# 713
  • Мнения: 86
Не знам за френска връзка ,Вес newsm78
Слагаха парчета месо,кожички прасешки,ушички,сухи чушки,напълваха стомаха,зашиваха,варяха.После затискаха с дъсчица и камък-да се сплеска,свиваха в парче хасе,слагаха в кошничка под стряхата...и сякаш го забравяха.До първото младо вино.Тогава някой се присещаше за патето,а то-кораво като камък/задължително точеха ножа преди да пристъпят към рязането му/.Тате казваше,че е майсторлък да го нарежеш-на тънки почти прозрачни ленти прошарени като мрамор,дъхави,малко жилави,но изпълващи устата с неповторим вкус.И на нас дечурлигата даваха да опитаме по глътка лудо вино-да "прекараме"мезето Mr. Green
О,Шефче  bouquet за находката и как ми липсва татко Cry

# 714
  • Мнения: 259
Такааа, обадих се преди няколко страници, но сега се записвам официално, че пак ще ми избягате. Едва ли ме помните, че рядко пишех, пък и за кратко беше, но аз ви помня  Mr. Green. Радвам се, че ви намирам всички в добро здраве и разположение!
Олди, страшна сладурана момата и толкова е пораснала - нацелувай я!
Нотар, най-хубавата новина. И аз орисвам да е девойка.
Елинор, помня те като Елица. Много се радвам, че ти е потръгнало, много! Срахотни творби видях! Успех и занапред!
Шефчето, натъжи ме, но ми хареса твоята находка.
Дедо, Веселчето, Роса (и теб те помня с друг ник), Куркума и вс. останали  Hug

По въпросите за бахура, кървавиците и тн. няма да взимам отношение, че хич не са ми по вкуса  Sick
 

# 715
  • Мнения: 608
  Ронго, помня те миличка- имаше самолет на аватара. Пак добре дошла Simple Smile
А бе тук е хем като кръчма, хем като дом, като е взело хубавото и от двете. Всеки може да влезе, да приседне,ама е уютно като у дома. И музика има и храна, спомени, приятели..все неща, дето те правят щастлив.
  Вили 66, добре дошла, разказвай ни, разказвай  Hug
  Шефче, благодаря ти...толкова е хубаво, толкова е истинско. Щом почти същите думи наскоро чух от дъщеря си..
  Нотаре, аз не казах, но в мига, в който каза "Чакаме дете", веднага реших че ще бъде момиче.
Дедооо, кажи как стана баничката вчераааа  Hug

# 716
  • Мнения: 592
Девойки и младежи, да мине всичко наред, но ако е мома, май срещата ще е при мен, да ме прощава Дедо. Края на август - точно за парти под звездите... само трябва место да наглася, че съм обикновен градски наемател!?

# 717
  • Мнения: 803
Добре де, айде поне мястото да е от мен? На 70 км само е от теб...

# 718
  • Мнения: 592
 Laughingnewsm10 . Мир да има, другото ще го уговорим!

# 719
  • Мнения: 9
Значи тъй а, изяде се вече Кървавицата, Бахура, Дедеца... Mr. Green... пък било Пости/дай всекиму так`виз пости/. Hug

         Тука една Луна блеснала, като Ден е, направо сребърна пътека чертае.
         Гледам я, и си спомням, преди много, много Зими...луди, млади студенти, се грабваме да празнуваме Нова Година, ама то май било Коледа тогава, на морето. Студдд, ама на нас ни е топло, да не кажа горещо... на плажа. Пясъка мокър, Морето мастилено... а отгоре ни гледа ей такава Огромна Луна /като сегашната пред погледа ми/,... даже си я спомням, че и ни се усмихваше на Лудите и Младите ни Глави/Умове/. Grinning

         Нотаре, то така е Щерка-Принцеса е нежно, разтапят се Мъжете/Бащите/. Дедо го знае, пък и аз го гледам всеки ден около мене това чудо. Дано да сме добри орисници, пък то звездите отгоре са ни достатъчни... и отдалече ще се радваме на щастието. Hug

Последна редакция: вт, 21 дек 2010, 22:22 от inna-bubulina

Общи условия

Активация на акаунт