Отговори
# 15
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Вили, наистина е хубаво да се направят изследвания за да се презастраховате преди следваща бременност. Още повече щом е след ин витро... Ето какво бих направила аз:
- микробиология на влагалищен и цервикален секрет
- ДНК тест за хламидия, микоплазма и уреаплазма
- биопсия на ендометриума
- токсоплазмоза, листериоза
Тези са пряко свързани с евентуална инфекция. Peace

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 675
Съжалявам, мила Вили!  Hug Не знам дали сте правили генетични и имунологични изследвания, но може да има смисъл. Аз имам 2 спонтанни аборта, първият в 20 седмица, и бях записала часове в София и Плевен, но забременях след няма и 2 месеца след втория аборт, малко преди изследванията, и стана излишно да ги правя. Слава богу, последната ми бременност беше успешна, но ако не бях забременяла, със сигурност щях да си направя изследванията. Според гинеколозите, с които се консултирах, нямаше смисъл от изследвания, защото Господ си знаел работата. Толкова ми бе трудно да приема тези думи, може би затова реших, че искам да направя нещо. Много боли, знам, но гледай напред, мила и ти пожелавам в най-скоро време успешна бременност. Hug

# 17
  • Мнения: 10
здравейbissera направихме тези изследвания още след първия аборт. тогава откриха завишени НК но съвсем леко. Бебетата до края се развиваха доста добре. нямаха никакво забавяне в растежа. починали са от инфаркт на плацентата. и така на следващата бременност естествено вливахме КИОВИГ но никаква полза. аз лично имам съмнения че са ми спукали мехура по време на серклажа но въпреки всичко другото бебче си беше добре а лекарите да се застраховат защото нямали свободни легла в болницата ни накараха да направя аборт. прекалено опасно било за живота ми и най-малкото с което можело да се разминем било да ми отрежат матката. като чухме това със съпруга ми съответно бяхме категорични-аборт. абе момичета незнам какво да ви кажа - пред мен са много неизвестни. дано не съм взела погрешното решение и се моля всяка вечер на Бог да ми прости защото бебетата до последно си бяха живи. аз мисля че лекарите не ми обърнаха достатъчно внимание. а за самия аборт не искам да разказвам защото беше просто кошмар....... и пак искам да спомена че инфекция в кръвта до последно не ми откриха

Последна редакция: чт, 12 авг 2010, 17:07 от VILI8308

# 18
  • Мнения: 359
Ако някой въобще влезне в тази тема понеже е старичка.
При втората ми бременност -двуплодна се случи същото . По принцип серклажа може да доведе до спукване на мехура но ако той непременно трябва да се направи поради цервикална недостатъчност трябва да се направи защото в противния случей пак се стига до спонтанен аборт малко по-кусно и тогава става още по-зле. Преди серклажа подписваш документ в който пише че в следствие може да доведе до инфекция или директно спукване на мехура.
Относно двуплодната бременност когато се спука мехура на единя близнак изхода е аборт за съжаление особенно когато е преди 25 26 седмица . Тогава аз бях в 17 и лекарите казаха че няма смисъл да се боряза задържане защото те могат да ме подържат на антибиотици само 2 седмици а това е нищо т,.е щях да стигна до 19 . и пак същото. Не може да бъде спасен и другия близнак защото спукания амнион на единя е вход за инфекция и на втория така че малко по късно ще се спука и неговия мехур. За огромно съжаление се стига до аборт по най бързия начин.
За каква инфекция става въпрос точно май никой не знае ,но е добре преди да се забременее следващия път да се направят виросологижни иследвания не само по кръвен път но чрез ДНК анализ на вагинален и цервикален секрет може би и биопсия на ендометриума -последното знам че се прави за много тежки случеи. Не подценявайте ХЛАМИДИЯТА , Дори и един от вас да е пологжителен трябва и двамата да се лекувата дори при вагинален секрет да е отрицателен а кръвен положителен или обратно пак трябва да е лекувате
www.genicalab.com/test4.php -За инфекциите



Ето

Общи условия

Активация на акаунт