летен вирус

  • 20 538
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 729
Ние от вчера сме добре.Днес вече и давам всичко да яде.Този път мина бързо гадният вирус,но преди 2 години стигнахме до болница и то в доста тежко състояние.Пожелавам на всички дечица бързо да се оправят като нас.

# 76
  • софия
  • Мнения: 25 648
И дъщеря ми от вчера следобяд с вирус. Повърна 3 пъти - дадох Вомитусхил и повече не е повръщала (чук-чук), но е отпаднала. Има Т. Вчера на 2 пъти я свалих, изпоти се, но от сутринта вместо да се задържи я повишава.Слава богу, за сега, няма разстройство. Давам вода, малко попара и спи  Confused Къде го пипна този вирус не разбрах. Ако не започне да сваля Т до 12 ще я облея с хладка вода, че не дава да й слагам нито чорапи, нито кърпа на челото.

# 77
  • Мнения: 127
Ами ние сме вече добре,но стигнахме до болница- обезводни се и беше на системи.На посявката не се изолира нищо.Днес ни изписаха,казаха много внимателно със захранването.А тя е така изгладняла-близо 5 дена не беше яла почти нищо,и сега няма нахранване.Ще продължа диетата поне още два дена,за по сигурно.Нека оздравяват бързо всички болни дечица Praynig Hug

# 78
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Момичета, отчаяна съм. От събота малката е с температура и не много силна хрема. Два пъти я водих на лекар - казват, че гърдите са чисти, а гърлото леко червено.  Предположих че е вирус и нищо освен Панадол и  витамини не давам. Но вече започвам да се притеснявам, много се проточи. Купила съм АБ, който ни предписа единия лекар и се чудя какво да правя. На някой от вас случвало ли се е толкова дни да се потдържа температура без други симптоми? Какво правите вие в подобни ситуации? Пропуснах да кажа и, че едно кътно зъбче расте и си мисля, че това е сринало имунитета й и е направило организма податлив на вируса.

# 79
  • софия
  • Мнения: 25 648
Колко е Т? Малката е много малка и не прави грешка да й даваш АБ без изследване. Как ти го изписаха този АБ?

# 80
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Ние 4 дни само тем. много висока39 ходихме на лекар казаха ангина и ни изписаха антобиотик,които аз не дадох.Два дни нищо беше ок. и днес много отпаднала и с разтройство не е повръщала но каза че и се гади,утре ще видя какво ще ми каже докторката вече съм в стрес.Незнам вече от кои вирус сме хванали но е нещо ужасно.

# 81
  • софия
  • Мнения: 25 648
При нас също се оказа не вирус, а бактериална ангина и е с антибиотик. Пед-ка каза, че в момента имало много. Аз съм в голяма чуденка, обаче, дали да не спра антибиотика след 5тия ден Thinking
danaia, аз знам, че ако има Т повече от 3-4 дни не е вирусно (особено при вас с тази висока Т), а е бактериално.
Бързо оздравяване на всички болници!

# 82
  • София
  • Мнения: 1 847
И аз в тази тема Rolling Eyes
Дъщеря ми започна да повръща в 12 ч. и до 15,30 повърна 5 пъти на фонтан. Дадох й Хидрасект, по препоръка на педито, но го повърна, давам чай от шипка,  но и него повръща. Сега ходих и купих Вомитосхил свещички. За пръв път хващат такъв вирус и страшно се притесних, досега четох. Сега повърна пак  Sad

Има ли нещо, което да давам на малките профилактично, че със сигурност ще прихванат, а няма къде да ги отделя Cry?

# 83
  • софия
  • Мнения: 25 648
====

Има ли нещо, което да давам на малките профилактично, че със сигурност ще прихванат, а няма къде да ги отделя Cry?

Iflucid или Осцилококцинум. И двете са хомеопатични  Peace И вит. С.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 847
Благодаря ти! Дадох осцилококцинум още на обяд. Сега ще кажа на мъжа ми да вземе и вит. С, че имам само 2 ампули. Но нещо за профилактика на стомахчетата няма ли, гастрокиндът не може ли да се използва профилактично?
А тя продължава с повръщането, на всеки час, по часовник  Cry

# 85
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
оо да аз давах Гастрокинд профилактично-много съм доволна
ние сега сме май с другия с кашлицата като преди малко споделих в една друга тема колко съм потресена от отношението на педиатъра ни днес-нищо не му изписа....били сополи......и такива истории... а Т сигурно си я измислям.... Tired

# 86
  • София
  • Мнения: 1 847
А как го даваше профилактично, че в листовката нищо не пише?

# 87
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
ами по едно на ден  Blush но и биотикс имам един по -обикновен и от него давах

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А как го даваше профилактично, че в листовката нищо не пише?
Дъщеря ми е на 8 и го давах 3 пъти по едно профилактично като бяхме на морето. Схемата ми беше препоръчана от лекар.

# 89
  • shumen
  • Мнения: 18 139
Ох,от вчера и аз съм с някакъв вирус с кашлица и хрема.Разстройство,повръщане и Т нямам,но кашлицата ме мъчи.Незнам,не ми се ходи до доки,но какво да пия за тази ужасна кашлица.Тази вечер пих чай подбел и липа и един Флавамед,ама май не помага.Като легна и се загрея и се почва кашлицата пак.

Общи условия

Активация на акаунт