летен вирус

  • 20 523
  • 97
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 258
Ох,от вчера и аз съм с някакъв вирус с кашлица и хрема.Разстройство,повръщане и Т нямам,но кашлицата ме мъчи.Незнам,не ми се ходи до доки,но какво да пия за тази ужасна кашлица.Тази вечер пих чай подбел и липа и един Флавамед,ама май не помага.Като легна и се загрея и се почва кашлицата пак.

Данаека, отивай на доки, мила, че и аз така бях и ЛЛ ми изписа сиропчета, хапченца за смукане  Rolling Eyes Но се влоших  Cry Отидох при специалист и ми изписа АБ  Tired Пих го седмица и сега продължавам с някакви прахчета. Важното е, че има ефект  Peace Явно съвсем не е толкова безобидна тази гадна кашлица  Rolling Eyes Иначе нямах хрема  newsm78
Бързо оздравяване на всички болни   bouquet

# 91
  • shumen
  • Мнения: 18 041
Sisi_f,днес ходих до доки.Наистина кашлицата не е толкова безобидна и съм с АБ,Муконазал спрей за носа и за смучене Трахизан.Ако не бях отишла можеше да стане и по лошо.Сега имало такъв вирус,който ако не се лекува навреме минавал в пневмония.

# 92
  • shumen
  • Мнения: 18 041
Аз сега съм явно и с другия вирус с разстройство,но без Т и повръщане.Днес вече си взех Ентерол,че досега карах на дренки и оцет и какви ли не бабешки лекове,ама не помага.Да видим сега с Ентерола ще има ли ефект.

# 93
  • Мнения: 639
Здравейте,прибрахме се от морето с този вирус и три дена беше в болница на системи,обезводнена.На третия ден ни пуснаха в къщи с подобрение,на петия ден нямаше и следа от вируса,всичко пак си ядеше имаше много голям апетит,явно да навакса изгубеното,така две седмици нямаше никакви проблеми,до преди два дена.Пак се започна повръщане и разстройство,по веднъж ака на ден ама много рядко и повръща всичко каквото хапне ПАК Rolling Eyes по два,три пъти на ден повръща.Утре мисля да отида да пусна някакви изследвания,да видим дали не е нещо друго,не може след толкова време пак да се появи,явно не се е била изчистила хубаво,знам ли Rolling Eyes

# 94
  • Мнения: 1 883
Така, я де се включа и аз.
Вируса тръшна дъщеря ми на 4 септември.След 4 дни борба в къщи с повръщането, ни приеха в болница.Докато ни приемаха, се обадиха от ДГ,че и сина повръща и хайде и той при нас.На двете деца преляха първия ден по 2 банки с глюкоза, соли и нещо против повръщане.
На втория ден от заболяването и двамата вдигнаха много висока температура., появи се и воднисто, зловонно разтройство. В четвъртък сина повърна и още една банка ни вляха.Следобед вече беше добре.В петък ни изписаха, децата бяха добре,стабилни.Вечерта сина пак почна да повръща.Направо се ужасих.

Вече седмица от както сме болни и сме доста по-добре. Сега да ви кажа как протича захранването.То е много важно, ако не го спазите, шанса да ви повтори е доста голям.Имаше такива случаи докато бяхме там.
Храна се дава 6 часа след последното повръщане и то солета -само една.От най-обикновенните.Ако не се повърне след 2-3 часа половин бисквита, пак от най- обикновените.През цялото това време вода на 15 мин. по 1-2 чаени лъжички, минерална или преварена.
Ако детето има разтройство докато не се изака два поредни дни с твърдо ако, се ядат солети, бисквити и сухари.Два дни след последното повръщане може де се включи и обезсолено сирене.Може и попара, но без масло.Чайчета билкови , от джоджен, много слабо подсладени.
На третия ден може и крем супа само от картоф и сол с вода. След това и морков и бяло месо.
Много е важно да се знае ,че захранването става много внимателно и по-малко.Като при бебетата.
Моите деца, още не са на обща храна.
Вируса се казва Ротавирусен гастроентерит може да прочетете повече в нета за него.
Аз не съм давала никакви стягащи лекарства,за мен е важно организма да се изчисти сам от вируса, защото има риск с даването на стягащи да остане и да се повтори пак , може и температура да се вдигне.
Ако имате други въпроси питайте.

# 95
  • Мнения: 7
Искам да попитам някой знае ли колко време след като си изкарал летния вирус с разтройството , и нямаш вече никакви симптоми , продължаваш да предаваш заразата ?

# 96
  • Мнения: 19
Когато моята дъщеря Виктория (4 годишна) кара летния вирус беше едва за 1 ден само един път и дадох лекарство и тя го повърна.За това не и давах никакви лекарства и изчаках да вируса да премине.Моят съвет е да не му давате никакви лекарства да не се влоши и ако това наистина е просто вирус ще отмине,но ако не стане за по-малко от 2 дни попитайте лекар защото това може да е нещо много по-сериозно от един вирус!

# 97
  • Мнения: 29
И двете дъщери го караха това лято. При по-малката започна с гадене, болки в корема и повръщане, а по-голямата откакто повърна тогава се оплака от болки в корема и разтройство. На нас ни помогна Деган на ампули, разгазиран спрайт, чай от шипки (без захар) и от втория ден започнаха да ядат препечени филийки и водичка на глътки. За температурата пиха Терафлу и след 30 минутки я свалиха. Бързо оздравяване на всички болни дечица.

Общи условия

Активация на акаунт