Шишета за големи деца?

  • 4 741
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 44
На Авент има биберони със звездообразна дупка. Аз съм ги ползвала и дори по-гъста каша минаваше без проблем. На Чико има шишета от 350 мл, струват около 7-8 лв., купих го от аптека, тесен биберон със звездообразна дупка, има го и силиконов и каучуков. За мен това е най-изгодният вариант. А иначе на шишетата бързо им се надраскват картинките и от стерилизаторите, явно от високата температура. За по-голямо дете не ми се струва удачно стъклено шише.

# 16
  • Мнения: 4 615
Аз имам точно от 300 мл. Не ги ползвам отдавна обаче. С пластмасови съм, сменям ги през 4 месецаа. И на мен не ми се струва добър избор стъкленото шише за пораснало дете. Савина, имай предвид, че децата може да не пожелаят да сменят марката. Вече са големи и си имат ( а и ясно могат да изразят ) преедпочитания.

# 17
  • Мнения: 15 379
А на Авент бибероните - каква и разликата между биберон 3 позиции и биберон 4 дупки? Кое пуска повече?

Биберон 3 позиции - той е с цепка и може да се ползва и за по-гъсти неща, като течна каша например. Мисля, че той е по-удачен вариант за близнаците.
4 дупки - дават го за бебета над 6 месеца. Стандартни 4 дупки, позиционният пропуска повече.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз последно купих това http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/11335 и съм доволна. Дъщеря ми обаче още си пие от 2-те дупки, та биберони купувам отделно. Без бисфенол е.

# 19
  • Мнения: 1 424
Нашето шише е такова -  на Авент 330мл с трипозиционната дупка,т.е тази с цепката и си пие от трите чертички, защото понякога слагам  от бишкотите на Плазмон. Wink

# 20
  • у дома
  • Мнения: 967
Аз не съм доволна от Авент - не знам, аз ли не правя нещо както трябва, но шишетата редовно ми протичат. Например завила съм го, проверила съм дали тече и като му дам вода, почва да тече  ooooh!  Ползвам ги само за вода, за млякото имам голямо стъклено на Нук от 300 мл. Ако имаш възможност разгледай англ. сайтове - виж например това - идват в пъти по-евтини - http://www.mothercare.com/NUK-First-Choice-bottle-300ml/dp/B002S … 5031&mcb=core. Или това - http://www.mothercare.com/Philips-AVENT-Airflex-Feeding-Bottles/ … 1041&mcb=core - вярно, че шишета са по 260 мл., но ако ги пълниш до горе ще дойде пак към 300 мл.

Последна редакция: ср, 04 авг 2010, 10:18 от Проста Мария

# 21
  • Мнения: 4 615
И на мен ми протичат. Чашата им поне. В началото за кратко ползвах техни шишета за мляко, ама Дребосъчето нещо не се спогоди с марката. Сега имам чаша за вода на Авент и вечно раницата ми е във вода. Детето като пие също се мокри, а и от клапата за въздух вода изтича директно в нослето. Crazy И това е втора чаша, мислех че първата е нещо дефектна.

# 22
  • Мнения: 6 713
На мен не ми протичат шишетата като цяло на Авент, случва се, но аз винаги ги пробвам над мивката дали няма да прокапят, че верно са едни... Whistling Да не говорим за тези другите - чашките с накрайник, едно имах и отиде в боклука. Наистина нещо не ги правят като хората. На Нуби имаме такива - е никога не са текли.

# 23
  • Мнения: 4 615
На Нуби бяха ужасно сполучливи и удобни. За жалост обаче накрайника (силиконов) се скъса. Друга подобна чаша не открих, само с твърд накрайник. Може и от производство да са спряни.

# 24
  • Мнения: 27 524
Текли са ми и на мен Авент. Редовно  Tired Нуби бях взимала от БГ и са страхотни  Peace

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
На мен на Нук шишетата ми текат много. Само ако сложа запечатващите дискове не текат, но това е много неудобно за навън. Според мен всички шишета си текат като са в чанта. И чашите за вода също. Ползвала съм различни чаши на Нуби, на Нук... всички текат. Най-малко ми текат едни много прости чаши със сламка на Бертони. и те пускат понякога, но много по-малко и по-рядко. Ей такива:

Тези освен това са удобни, че са с дръжки и ги закачвам на количката, не ги слагам в чантата.
И в този ред на мисли да не отварям нова тема - някой да е виждал да се продават чашите на Авент по единично някъде? Много ме дразни че са само по 10 бр. На мен ми трябват 4... За тези става дума:

Последна редакция: ср, 04 авг 2010, 14:37 от savina_33

# 26
  • Мнения: 4 615
Шишето (шише за сок) на Нук никога не ми е протичало както и това на Нуби. Иначе шишетата за мляко на НУк си текат без диска ама то сси е и обяснено защо. А на Бертони и то ми мокри раницата.

# 27
  • Мнения: 3 241
От самото раждане ползвам шишетата на МАМ (тези срещу колики в началото). Никога не са ми текли, а съм ги носела с часове в чантата си.
Има и по-големи - 330мл с широки биберони. Ето такива:
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=5435

# 28
  • Мнения: 15 379
Контейнерите за мляко и храна, които търсиш се продават само в комплект.

Шишета Мам, с бибка, и с накрайник текат ужасно.

# 29
  • Мнения: 1 424
Все си мисля, че проблемите с шишетата са до определени партиди. Аз от самото начало ползвам шишетата на Авент и имам от всички големини и единствено най-малкото ми е текло няколко пъти. Братовчетка ми ползва шишетата на МАМ за близнаците си и е много доволна, никога не са й текли(вече 10месеца)....така, че за мен проблема не е до определена марка, а до партида Thinking

Общи условия

Активация на акаунт