Болоня и Флоренция- може и още нещо

  • 98 287
  • 777
  •   1
Отговори
# 600
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

А какво разглеждахте в Болоня? След два месеца ще бъдем в Италия и мисля два дни да прекараме там.   

# 601
  • София
  • Мнения: 660
Разгледахме всички катедрали и заведения в центъра Simple Smile Нищо не работеше на Великден!  За мое голямо съжаление фонтанът Нептун беше в ремонт и целият опакован. Така че всичко успях да видя само като архитектура,катедралите са интересни и службата беше много тържествена-водеше я жена,нещо което мен лично ме  изненада.

# 602
  • Мнения: 432
Здравейте,

Бихте ли ме посъветвали, летя от Мадрид до София през Болоня и там ще се наложи да почакам около 5 часа. По принцип нямаше да се замисля да излизам от летището, защото престоят не е дълъг, но видях, че самото то е разположено на 6km от града, има и градкси транспорт за малко над 1 евро билета. И си помислих дали пък да не използвам тези часове да разгледам нещичко. Имате ли представа дали този автобус 54 спира някъде на по-централно място в града, където да мога да видя някоя забележителност или поне да усетя атмосферата? Всъщност изобщо дали си заслужава? Понеже съм заклет кулинар и все пак най-известното рагу произлиза от името на града, някое удобно ресторантче с традиционна кухня... Много благодаря предварително!

# 603
  • Мнения: 19 019
Ами Болоня е много приятен град, струва си да се види дори и за малко
последно ползвах автобуса за 6 евро, но според мнения в нета може да се ползва https://www.tper.it/bo-81 този автобус до гарата, спирката била на около 500 метра от летището
54 май не спира в центъра

# 604
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
От летището до града ходи автобус 81 и 91 - до Станционе Чентрале. Спирката е извън територията на летището, но самите билети трябва да си ги вземеш от летището (последно май във Карфур ги продаваха, струват 1.30). Ако си само за 5 часа, ти препоръчвам аероекспреса да ползваш, но той си е 6 евро. Докато намериш спирката (а до нея е около 15 мин път), самите автобуси са с интервал от 15 мин, до града (със всички спирки на градски автобус) е около 35-40 мин., и то времето ти се изяде.
Но ти си преценяваш всъщност.

# 605
  • Мнения: 432
Много благодаря за отговорите, ще реша на място вероятно. Просто тези 5 часа са нито да стоиш да чакаш, нито да отидеш да се разходиш дори в този случай като е толкова близо, защото докато се мине през митница на кацане и после проверката наобратно + тези час и половина път, няма кога като че ли... 6km звучат много изкушаващо (обикновено летищата са толкова по-далеч), но сега като сметнах май няма да успея нищо да направя. Пак благодаря!

# 606
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
... но сега като сметнах май няма да успея нищо да направя.
Ще успееш, защо да не успееш. Остави си багажа на летището (плаща се, но не помня колко).
Аероекспреса спира точно на изхода от летището, бърз е (няма спирки), просто е една идея по-скъп.
12 евро не са ли добра цена да разгледаш красив град и да се помотаеш на въздух, междувременно опитвайки местното джелато, вместо да си губиш времето на летището?
Самото летище не е много голямо, ще ти писне на вторият час (но пък помага за бързото преминаване на секюрити контрола).

# 607
  • София
  • Мнения: 6 569
Излизането от летището обикновено отнема 15 мин. За още 15-20  си в центъра с Аеробуса. Ще имаш поне 2 часа за мотаене в центъра. В Tamburini има страхотни мръвки.п

# 608
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
В процес съм на търсене на място за нощувка за 4 възрастни през август в Болоня. Моля за препоръки, и районът на централна жп гара добър ли е?

# 609
  • София
  • Мнения: 6 689
Ако търсиш хотел, спала съм в NH Hotel Bologna de la Gare, точно срещу гарата, хотела е хубав, никакви проблеми в района не сме имали, прибирах се късно сама с дете.

# 610
  • София
  • Мнения: 6 569
Аз мога да препоръчам:
https://www.booking.com/hotel/it/grandhotelelite.bg.html?label=g … t_room=#hotelTmpl  - вехто, но чисто, много добра закуска. тихо и тъмно (имат яки ролетни щори). за мен това е важно Simple Smile
https://www.booking.com/hotel/it/suite-elite.bg.html?label=gen17 … t_room=#hotelTmpl - също е много добър. една идея по- нов
Двата са на 20 м един от друг.
От /до летището се стига за 10 мин с такси , ок 12-14 евро, или с аеробус за 15 мин. срещу 6 евро на калпак. До центъра има добре организиран транспорт и отнема 10- 15 мин. Има и градски автобус от летището, но се върви пеша ок. 10 мин. от терминала и е до 20.30 ч. вечер.

# 611
  • In transit
  • Мнения: 11 864
Подкрепям мнението на Биби за втория хотел. Комфортен, чист и богата закуска. Ние пеша се придвижвахме от гарата до хотела, но разстоянието е към 2км. Иначе до центъра е 800-900м.

# 612
  • EU
  • Мнения: 400
На летището в Болоня мога ли да мина с билет-бар код от приложението на телефона?

# 613
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
Да.

# 614
  • София
  • Мнения: 1 870
Копирам си поста от друга тема, защото не съм сигурна коя е актуална Simple Smile
Организираме си с приятелка 4 дни в Пиза/Флоренция и връхлитам с няколко въпроса, за които се надявам да ми помогнете Simple Smile
Кацаме вечерта в Пиза и имаме 2 нощувки там, първата вечер е ясно, че само ще се яде евентуално. Дали има нещо работещо към полунощ или да си носим запаси? И как да стигнем най-лесно от аерогарата до центъра - с такси или друго?
На следващия ден планираме да разгледаме Пиза, основните неща - катедралата, кулата (мислим да не се качваме - в такъв случай трябва ли ни билет?), площада на Чудесата, Брого стрийт и ботаническата градина. Ще се радвам отново на препоръки ако нещо пропускаме и трябва да се организира.
Третия ден ще пътуваме от Пиза до Сиена с влак, разглеждаме Сиена като смятам да си оставим багажа на гарата и привечер отпътуваме към Флоренция. Там са ни другите 2 нощувки. Основният ми въпрос е - в сайта на трениталия билетите са с час, а четох, че попринцип се валидират и може и за друг влак по същата дестинация да се ползват? Как е всъщност трябва ли да ги купим отсега и дали ще се ощетим откъм тичане да хванем точно този влак?
Следва Флоренция - за нея имаме един цял ден и още един до към 3 часа следобяд. Планираме да видим Пиаца дел Дуомо (всички забележителности там), Санта Кроче, Пиаца дела синьория, Палацо Векио, Понте Векио, Палацо Пити и Градините. Това ни е за 1вия ден като планираме да се качим първо на купола на катедралата със запазен час и след това останалото. Мислехме наследващия ден да постим Уфици, но се отказахме, понеже летим следобяда и не искаме да е набързо, та да ми предложите кое от изброените да посетим и отвътре (или нещо друго интересно) на следващия ден? Чудя се за Палацо Векио или Палацо Пити... или има нещо друго, което пропускаме и може да се разгледа за един предиобяд? За друго освен общия билет за Пиаца дел Дуомо трябва ли да купувам онлайн?

Това е в общи линии, извинявам се за дългия пост дано някой ми помогне Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт