АВГУСТинската дружинка вече става на годинка!-тема № 21

  • 24 635
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ДЕЧИЦАТА, КОИТО ПРАЗНУВАТ ДНЕС И НА ТЕХНИТЕ МАЙКИ! ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ, ВЕСЕЛИ, ЩАСТЛИВИ, МНОГО ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ И УСМИВКИ!   bouquet Hug

Приятно прекаварване на този хубав ден! Ние с мъжът ми големи емоции имахме, 2 дни надувахме балони и закачахме украси,  Laughing, не знам дали Савана разбра, че е заради нея, но за нас беше вълнение!

Дю - честит рожден ден на патерица и на теб! Да си жива и здрава, много щастие и успехи ти пожелавам!   bouquet Леля ми и братовчед ми са родени на 4 август също!  Grinning

Аси
- мерси, миличка за страхотната тема и за всички усилия, които полагаш!   bouquet

Рене - кажи, Евиан може ли да се дава на деца? Това за урана във водата ме съсипа... #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Алегория - пиши как мина РД на Теди!

И аз знам, че рожденното тегло, трябва да се удвои до 6м и утрои до годинка. Ние го удвоихме навреме, обаче сме много далеч от утрояването, като я гледам как наддава, незнам дали и до 2 год ще сме го утроили, че нали сега още повече се забавя растежа на дечицата. Но да ми е жива и здрава!

Отивам да изпека една сьомга на Савана, днес ще и я предлагам за първи път, да видим дали ще я одобри. И дано, че ние я обожаваме и доста често правим.

Последна редакция: пт, 06 авг 2010, 20:28 от -‘•̬●’- Ambitious -‘•̬●’-

# 31
  • София
  • Мнения: 791
Честити първи свещички на малките Ники,Никол,Мими и Тони!

Честито и на порасналите през изминалите дни дечица!

Честито и на мамите празнуващи днес!

Ние малко поотсъствахме от София,посетихме бабите на вилата,на Силви и се отрази много добре планинския въздух и играта с чужди къщички и пясъчници Grinning  На мен също първата раздяла с детето ,макар и за денонощие! Тя се е държала чудесно,дори не е плакала за мама, нооо като се върнахме не ме изпускаше от поглед,да не избягам пак Laughing
Вече по-често се спуска да върви сама. Все още сме с 4 зъба.
Гледам обсъждате режим на хранене, ние твърдо имаме две АМ сутрин и вечер към 9 , две твърди хранения от кухня и каквото докопа от масата,докато ние се храним. Определено не сме от ящните,кухнята яде,но ако няма кухня е трудно,пюрета категорично отказва,все пак те са безвкусни на фона на кухнята. Но поне яде филийки с масло,сирене,кашкавал,доматче....  Освен това е право черво, днешната манджа още същият ден е в памперса!
А по колко грама АМ приготвяте и какво количество  твърда храна предлагате на хранене?
Аз си карам по схемата 11мес-210 АМ,гледам изпива го,понякога на два пъти го додавам. За храненията 200гр е порцията ,стараем са да я изяждаме цялата или поне 150 , а от както давам десерт и от него до към 60тина грама,но всеки  път е различно.Със сигурност 200гр да има на хранене, не че ги изяждаме де!
Я варненки да кажат Вип Бебе или Лакомник е кухнята?
Лека от нас!

# 32
  • Мнения: 145
Момичета, обърквам се с всичките тези пожелания...дано все така да е...празник след празник...
А ако случайно изпусна някого...
За децата поздрав - http://vbox7.com/play:5ce9ce5f
За мамите им - http://vbox7.com/play:2ffab81f
 newsm44 newsm44 newsm44

# 33
  • Мнения: 2 382
Tакаааа, завръщам се след дълго отсъствие поради технически причини Embarassed.
Честит първи рожден ден на Ники, Никол, Тони и Мими!Да са винаги здрави, засмени и жизнерадостни!
Мили майчета, честит празник, нека дечицата винаги изпълват очите ви със сълзи от щастие Hug!

Искам специално да честитя на дечицата, които пропуснах тези дни- САВАНА, НИКИ, МИТЕТО, ЕМО, АЛЕКСАНДРА, МАРТИ, ТЕДИ, ЕМА, МИТКО!
Мили дечица, пожелавам ви най-прекрасното детство Hug

Дю, честит рожден ден !Бъди здрава и много щастлива Hug!
Амбишъс, Савана е приказна Hug!
Момичета, всички дечица са неверочтни на снимките!
Пожелавам незабравими тържества на тези, на които им предстоят Hug

Последна редакция: чт, 05 авг 2010, 23:04 от Шайн

# 34
  • Мнения: 521
Здравейте здравейте.

Честити рожденни дни на малките пораснали дечица Ники, Никол, Тони и Мимето. Да растат усмихнати, весели и щастливи деца
Честит празник и на майчетата им  Hug

Честит рожден ден на Дю
.

Чета как всички си спомнят за раждането, и на мен едно такова мило ми стана.
И аз помня Багнето и нейния разказ за раждането и за потенето Simple Smile Много мило ми стана и пак ми се ражда.
Та да ви разкажа един майтап. Моя приятелка роди онзи ден. Пише ми в седем вечерта, че има контракции на 7-8 минути. Аз я питам - телевизия гледаш ли спокойно - гледам. На компа седиш ли си? - Седя си. И аз й викам: е значи още ти е рано за раждане, има още време. А тя ми вика: мен ме е страх да не утърва момента. А аз й викам: няма начин да го пропуснеш, то ще  стане много болезнено, на често и така. Тя каза, че ще си вика линейка да я вземе, че нямат кола. Та писах и аз да каже по - късно вечерта как вървят нещата, но тя нещо не ми писа. И викам в 10 да й напиша да минава по-леко и бързо и да не се мъчи скоро. И след 1 минута получвам смс: Ами аз родих вече  Shocked Shocked Shocked Shocked. Хорааааа: първо рааждане, ей така ... и аз искаааам такова раждане. Макар че сега като се замисля, моето раждане си беше много забавно  hahaha hahaha hahaha hahaha

Нямаме още зъбчета  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green, Джема, правилно си казала  Hug

Гледам за режим си говорите. Нашия е следния:
5 ч - кърмене
8 ч. -ядки с плод
12 ч. - месно пюре
14 ч. - кърмене
16 ч. - кис. мляко с плод
20ч. - зеленчуково пюре
22 ч. - кърмене

Амбишъс, малката е просто невероятна   bouquet  bouquet  bouquet

Отивам да кърмя ...

Последна редакция: чт, 05 авг 2010, 23:15 от tracy_t

# 35
  • Мнения: 72
Честит рожден ден на днешните августинчета Ники,Никол,Мими и Антон-да са живи и здрави и безкрайно щастливи и усмихнати дечица, Честит празник и на техните мами  Heart Eyes newsm59  bouquet

Ех и мен ме върнахте назад във времето-и аз си спомням Багнето и Данчето как до последно пишеше тук и се чудеше дали са й истински контракциите  Grinning и още доста от емоциите на другите мами си спомням, как мина това време не е истина просто, като миг се изниза Simple Smile

Рене-много хубави неща си написала на Магаре за Девите, нали и ние сме родени на 24.08 и много се радвам, че ме светна Hug.Ти маи си доста запозната със зодиите, като имаш време кажи нещо за Овните, че мъжо е овчица да видим дали отговаря Wink

Амбишъс-много хубава мацка си имаш и тортата ви е супер eat

Хари- с нетърпение ще чакаме подаръка,каквото и да е Али със сигурност ще го хареса нали е от сърце Heart Eyes

Ето и нашия режим:
6-7-кърмене
10-10:30-каша или кус-кус със сирене и масло най-накрая прояде сирене и масло  Laughing
13:30-14-зел. или месно пюре сега кухнята е в отпуск и аз и готвя иначе е от там
17:30-18-кисел или грис със плодове или каши на Бебевита
20:30-21-кил.мляко чисто или със бисквити, понякога супа ако има  Laughing
21-кърмене и сън

Лека и дано да е прохладна нощ

# 36
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Такааааа и нашето парти премина  Wink Всичко беше страхотно,успях да се справя с приготовлението и подредбата на масата навреме.
Тортата беше невероятно вкусна,и как няма като цялата е шоколадова.Купих си само захарни фигурки и шарени пръчици да я украся малко,че да заприлича на детска Mr. Green
Ето да я видите
и с рожденника -мъжа ми пак ще каже ,че съм му отрязала главата Mr. Green
А тоалета му е предоставен от Веси+една страхотна дървена буталка,книжка на Уинкс за Вики и картичка  Hug




Веси и Нико е на купешки пюрета ,но от понеделник го записвам на кухня и ще видим Peace

Амбишъс това е най-страхотната торта,просото невероятна Hug
а Савана е станала много красива малка дама,показвай по-често нейни снимки,много ни е мъчно,че не я виждаме често Hug
Ооооо и забравих да се похваля...май скоро ще трябва да правя погача Mr. Green
Ники днес се пусна на няколко пъти и прави по три-четири крачки  newsm44
На мама момченцето  Laughing

# 37
  • Мнения: 251
Честит рожден ден на всички бебчета които изпуснах, на Марти, Алекс, Теди, юи малката и пъргава Кати и на другите сладури Simple Smile)
Бъдете здрави, сладки красиви и щастливи

Не успях да ви прочета,
Боничките да се оправят.
Честит първи крачки на Нико.
Алегория, казвай кога мъжа ти е в София Simple Smile и чакам да разкажеш как мина рдто Simple Smile

лека и спокойна нощ

# 38
  • Мнения: 738
Честит рожден ден на милата снахичка! Да ми е жива и здрава! Сватята да само да се хвали с нея!

 newsm59 nbirthday  bigdance2  Gift newsm38 dance  ura

Почвам от където хвана!
Глупи- мъжо днес беше в София, но няма да е повече на радота до средата на месеца. Ако искаш ми пиши на лични или на скайпето!
Дани - страхотна торта! Бравооооооооо  Peace
Амбишъс - РД мина супер!
Между другото беше само с баби и дядовци  Mr. Green, но да ги видите с шапките на главите, колко бяха средоточени да не паднат  Joy Joy. Сега ще пусна снимчици! Имаме доооста подаръци. Мама дойде само за партито, но ни донесе супер подарък -триколка, но много солидна. Надявам се да я ползваме безаварийно.

ето снимки:

 
 

# 39
  • Мнения: 1 569
Добро утро! Ако ви кажа Андреа в каква поза спи в момента ще припаднете. Опитах да я снимам и после може да кача.  #Crazy

Така, страйхотни снимки сте показали всички! Алегория, баби небаби, като гледам сте си прекарали страхотно!! А малкият Теди май вече е колкото теб на височина  Joy  Hug

Савана е наистина прекрасно дете!  Heart Eyes

Дани, страхотна ти е станала и тортата и всичко! ЧЕСТИТО първи крачици, еййй, невероятно!!  Heart Eyes Hug  bouquet

Стела и на мен ми се е искало да се върна да си почета, но каквато съм ревла все си викам я по-добре все още не  ooooh! hahaha

Рене, само не разбирам защо наистина се включи тооооолкова късно при нас. И то по начин, сякаш винаги си писала, наистина се усещаше, че познаваш всяка една от нас.  Grinning А по друга линия я кажи ти откъде знаеш толкова за зодиите? Хоби? Simple Smile

По тази линия да кажа, че на мен ДЕВИТЕ са ми една от най-любимите зодии, особено за жени. Супер добрички, благи и разбрани хора. Кумата ми е дева.  Heart Eyes Винаги много добре съм се разбирала с хора от тази зодия!  Hug

Да ви кажа и мен ме е ударила една носталгия. Тези дни си разглеждам снимки на Анди от новородена, а преди около 2 седмици с мъжо гледахме и повечето клипчета, които сме заснели. Направо ми се плаче. Тоооолкова се е променила. Толкова мъничка беше, как толкова бързо порасна, кажете ми?? Как е възможно дечицата ни да растат ТОЛКОВА бързо само за 1г???

Аз разказа на Багнето специално за потенето не помня, но помня за скоростта на раждане - за 1час hahaha Щях да падна. Иначе нея я има на ФБ - който я няма пък му липсва да си я добави  Mr. Green Макар че пише адски рядко дори там Sad

Добре де, а мен не ме ли помните как си бях наумила, че ще раждам на 25 юли и наближеше ли тази дата и особено отминеше ли, всяка сутрин като не влезнех във форума още в 8-9 и после четях 'Яна дали не е тръгнала да ражда???' Леле умирах от смях Joy hahaha Joy Всички само ни успокоявахте с Данчето, че ще е скоро, че няма да останем неродили (защото ние все искахме по-рано да родим  Joy ) и накрая май изпопадахте масово като разбрахте, че сватите даже раждаме по едно и също време  Joy Никога няма да забравя как бях с контракциите в болницата към 11ч с мъжо във випа и получавам смс от Данка, че родила Бобко и аз й отговарям там честито и т.н. и че и аз в момента раждам. Тя сигурно не е могла да повярва.  Joy

Трейси, да ти кажа аз за това не бих се наела да кажа 'ооо още време има, споко'  Mr. Green Просто защото никога не знаеш кога някой наистина е започнал да ражда, както и нашите миналогодишни истории го доказаха.  Joy  Joy

ДЮ, с леко закъснение, честити рожден ден, мила! Да си жива и здрава и всички около теб само да те радват!!!   bouquet

Последна редакция: пт, 06 авг 2010, 09:24 от Бърборанка

# 40
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Добро утро от нас!

Честит рожден ден на Кати! Да е здравичка и послушна и да получи най-страхотните подаръци!  nbirthday

Всички рожденици са много сладки. И Савана и Нико и Теди изглежда много са се забавлявали и веселили на рождените дни. И гледам всички са украсили празнично, което допълнително създава настроение. Личи си, че партитата са ви минали чудесно. При нас едва ли ще има такива украси, че най-вероятно ще ходим на ресторант.

Исках да ви питам всички точно на деня ли празнувахте рождените дни? Знам, че Янчето и май Хариела празнуваха в събота (може да бъркам). Нашият се пада в петък и аз мислех, че тогава ще го празнуваме, но мъжът ми каза, че щял да кани роднини, които са от друг град и нямало как да дойдат в петък и следователно трябва да е в събота. Чудя се в петък как да го отбележа, да усетим все пак, че тогава е рожденият ден. Сигурно ще събера майки с дечица, да ги почерпя в някое открито заведение. Ох, не знам направо. Колкото повече наближава, все по-притеснено ми става (както беше и с раждането  Grinning ). И си представям как ще ме обхване носталгията. На първия рожден ден на Таничка, като се прибрахме от ресторанта, ревах като магаре. Не очаквам сега да е по-различно.

Дани, много се радвам, че сте харесали подаръка и че Нико на рождения ден е бил с тоалета от нас. Аз малко се притеснявах да не му е голям, че пишеше, че е за деца с тегло 12.5кг., ама пък от по-малък нямаше смисъл. Май и калинката скоро ще ви влезе в употреба.  ;-

Хайде и другите да показват снимки, че е толкова вълнуващо.  Hug

Леле, Аси, ти сън  не спиш май, за да смениш заглавието на темата навреме. Гледам, малко след 24ч. и вече с ново заглавие. Добре, че си ти.   bouquet

# 41
  • Мнения: 330
Честит Рожден Ден, Кати...

# 42
  • Мнения: 330
-‘•̬●’- Ambitious -‘•̬●’- Страхотна торта..., а малката Савана е станала една малка сладка госпожи4ка....По-4есто пускай снимки де,аз май за първи път всъщност я виждам newsm78 .Какво стана със сьомгата, хареса ли я?
Дани ,много добре си се справила и с тортата и с празненството...,ама оправна си ми ти, знам те аз. Честити ви първи кра4ки...страхотен подарък за р.ден е това  Hug
Алегориа, страхотни снимки...и Теди колко е пораснал и щастлив естествено....Дай да видим тортата от близо де....
Ян4е ,помня аз и твоито раждане, а и на пове4ето мам4ета...щом някой не се появеше 1 ден и вси4ки по4вахме да се 4удим...Да ли е родила, какво става  newsm78  hahaha hahaha hahaha
Яна Вд , какво стана с квартирата.Върнаха ли ви парите?
Веси и аз още се 4удя кога да празнуваме, ама на деня си ,ще се съберем с няколко мами с де4ица, пък ще видим дали после ще има и друга сбирка.
А за заглавието , гледам ве4ер да го сменям около 12 , но не винаги успявам разбира се.Обикновено лягам към 11,30-12 и гледам да си свърша и това, 4е сутрин като стана, то ве4е са изписани половината пожелания.....
Рене , много хубаво разказваш за зодиите...Това хоби ли ти е или се занимаваш с него..... Я кажи нещо и за близнаците ако може...то тука бяхме доста мами Близнаци. И аз се 4удя ,защо толкова късно се реши да пишеш...ама по-добре късно, отколкото никога  Hug
Я кажете тези дето сте записали децата на ДК , какъв документ се взима от педи?

Последна редакция: пт, 06 авг 2010, 10:20 от A_S_Y_77

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 341
Аси, кажи на педито, че искаш бележка за детската кухня за липса на алергии, тя знае за какво става въпрос. Нали знаеш, че трябва да носиш и копие от акта за раждане на Ради!

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА СЛАДКАТА ПЪРГАВА КАТЕРИНКА   bouquet Александра, да ви е много здравичка, щастлива и все така да ви радва!

Джема, събуди ми любопитство каква е тази играчка, която не се събира в кадър  newsm78 кажи моля те за какво става въпрос Simple Smile

Рене, много хубаво си го казала и за Девите. СЪгласна с описанието им , около мен има няколко жени Деви, които са разкошни човеци Simple Smile включително и кумата ми и тя е дева /Янче  Hug/
И това за сбор 6 не го знаех !

Аз също в началото доста време воайорствах, докато се реша да пиша. Струваше ми се голяма хамалогия и си мислех , че няма да запомня нито име на майките нито на децата след това, но ето че не е толкова страшно  Mr. Green
Спомням си от самото начало аватара на Янчето - една анимирана сладка дебеланка, и точно в този момент се караше с някой , спираше да пише заради някоя потребителка /не помня коя беше/ и някакви такива скандалчета имаше  Peace

Алегория, страхотно семейство сте , Теди наистина е мноооого голямо момче , май ще е като баща си  Peace хубаво сте се забавлявали, макар и в тесен семеен кръг.

Деси започва да извървява все по-големи разстояния, но не може да се научи да се изправя сама. А и аз не знам как да я науча де, ама не съм се и втилясала да го направи. ВървИ, вървИ и като тупне на дупе, продължава да сурка дупето, влачейки се.  И забелязвам, че е по-смела като има нещо в ръчичката си - шишето с вода или някоя играчка.

# 44
  • Мнения: 738
Ок, пускам снимки пак.
Амбишъс - забравих да ти кажа, че малката е многоооо сладка и тортата е страхотна. Както на всички сладурковци  Hug.

Магаре -  Hug тесен, тесен ама 13 човека бяха. Направоооооо..тичай, слагай, вдигай  ooooh!



Ето и новото "постижение"  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт