Към майките раждали секцио!

  • 49 736
  • 191
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 30
Раждането започна нормално, след 5 часа интензивни контракции, най-накрая получих заветните 5-6см разкритие...последва епидоралната упойка и дали от нея или от друго, но тоновете на бебка се влошиха и това наложи секцио по спешност...иначе, всички предпоставки за нормално раждане бяха налице, а бебка се появи, тежаща 3.450кг Simple Smile
Възстанових се много бързо - родих вечерта в 19 часа и сутринта в 8 часа вече ставах и правех разходки по коридорите, а на обяд - в стаята на бебоците да я храня...
Тежка е само първата-втората нощ, но дават обезболяващи  Peace ....боли при движение и напрягане.
Раната заздравява бързо, на 5-ия ден махат конците...
9 месеца са минали от тогава, когато пипам белега имам неприятно усещане...малко безчувствено го чувствам, но по същия начин ми е и с белега от счупен глезен

# 46
  • София
  • Мнения: 123
Не се връзвай ня приказките че не боли и от 4-ия ден си на крака. В реанимацията бяхме доста хора, не видях нито една да тича и подксача както твърдят тук. Болките са адски.
На 15-ия ден за първи път излязох от вкъщи и майка ми беше с мен за да не падна. Ходех присвита. До 10-ия ден бях плътно на обезболяващи. Може да ти изглежда, че контракциите са болезнени - за мен бяха, но болката след секцио е неописуемо повече.
А защо мислиш че другите мнения не са искренни и с цел да подведът....? много странно....
При мен изобщо не е било така, а за адски болки не мога и да говоря.Секциото беше в 17.00 и на другия ден в 11.00 бях на крака,изобщо не сым била приведена, а веднага след изписването започнахме да излизаме с бебето .

# 47
  • Мнения: 336
Едва ли някой си измисля или пък преувеличава интензитета на болката след секцио, просто всеки има различен праг на болка, но съм склонна да си мисля, че и с течение на времето се забравя колко силна е била болката.
При мен секциото беше планирано, болката след операцията беше почти нетърпима, но знаех, че ще отмине. Възстановяването протече бавно, чувствах се дълго време отпаднала, трудно ставах, сядах, лягах, бързо се уморявах. Белегът е почти незабележим. В реанимацията бях с още 2 момичета. Едното виеше от болка след секциото и я разнасяха с инвалидна количка няколко дни след операцията, защото умираше от болка, другото нямаше никакви проблеми, казваше, че само усеща придърпване.

# 48
  • Мнения: 28
Аз в никакъв случай не исках да раждам със секцио, но така се наложи и за миг не съм съжалила.
Бях с пълна упойка защото беше по спешност. Не мога да кажа че съм имала някакви силни болки след това, въпреки че още вечерта отказах обезболяващите, защото мислех че ще се отразят на кърмата. Неприятно ми беше на гърлото заради тръбата, кашляше ми се постоянно и това беше най- големия зор за мен, защото не можех да се изкашлям като хората. Вдигнаха ме още вечерта, на следващия ден спокойно се разхождах.Нямах проблем нито с раздвижване , нито нищо.  Не съм си влачила краката, както описват повечето, дори на изписването бях с високи обувки и ходех без проблем.
Белег от операцията нямам. На седмия ден ми махнаха конеца, който беше като тънка тел и белега наподобяваше леко одраскано. Сега 50 дни след секциото изобщо нямам белег. Единствено на мястото където е рязано чувствителността ми е по- слаба.

Откровено казано, аз не съм някоя която издържа на болка.  Нито пък искам да изкарам секциото нещо леко и приятно, но в действителност така бяха нещата при мен. Преди да ме срежат, раждах около 5 часа по нормалния начин и веднага след поставянето на окситоцина болките бяха нечовешки.  Дори не искам да си представям какво ли щеше да следва.
Всички които видях в болницата и бяха със секцио се чувстваха като мен, с изключение на една жена, но тя беше изключително пълна.

Последна редакция: сб, 07 авг 2010, 01:01 от Мис Мими

# 49
  • София
  • Мнения: 424
Родих второто си дете със секцио по мое желание,защото първото ми раждане беше нормално и беше кошмар раждах син си 16 часа след това 1 месец неможех да сядам нормално заради шевовете.Секциото мина добре разбира се,че има болки това все пак е операция мен лично ме болеше доста и взимах болкоуспокояващи,но аз попринцип не търпя болки въобще.В реанимацията бяхме 6 жени едни ги болеше други не при всеки е различно.На 1 ден след операцията си ходех само ставането ми беше малко трудно, а на 4(тогава ме изписаха) си поех грижите за бебето,баткото,таткото, домакинството и т.н. без проблем.Не ме болеше просто усещах леко придърпване,белег имам,но той е почти незабележим.Аз лично като раждала и нормално и секцио съм за второто  за съжаление няма как да се избегне болката,но  колкото и болки да имаме като видиме резултата и гушнем малкото същество всичко се забравя.

Последна редакция: сб, 07 авг 2010, 02:24 от Dzuls

# 50
  • Мнения: 9 451
Не се връзвай ня приказките че не боли и от 4-ия ден си на крака. В реанимацията бяхме доста хора, не видях нито една да тича и подксача както твърдят тук. Болките са адски.
На 15-ия ден за първи път излязох от вкъщи и майка ми беше с мен за да не падна. Ходех присвита. До 10-ия ден бях плътно на обезболяващи. Може да ти изглежда, че контракциите са болезнени - за мен бяха, но болката след секцио е неописуемо повече.

О,я моля ти се-15 дни да не можеш да се възстановиш? Stop
Ами,ако през това време си лежала и си спекулирала колко много те боли и как не можеш да ставаш,не само,че няма да ходиш на 15-я,ами и на 30-я ден след секциото!
4 изписани страници кой как се е чувствал-масово на 5-я ден са имали придърпване,а ти на 15-я с придружител чак Crazy
Ако си имала усложнения след секциото,да-възможно е,но при положение,че е минало като по учебник,трябва да търсиш вината в себе си и в никой друг!
Раздвижването играе важна роля във възстановяването bowuu

# 51
  • Мнения: 2 562
Я да ви попитам момичета,как стои положението с кръвоносните съдове на среза?Аз имам една доста голяма вена там(леко изпъкнала и силно видима,по дължината на целия корем се спуска),точно където ще минава операцията и се притеснявам да не кървя повече от нормалното  Whistling Направо си ме е страх от кръвоизливи или усложнения  Sick   При вас имаше ли такова нещо?

# 52
  • Мнения: 2 222
Раждала съм 2 пъти секцио. Първия път - с пълна упойка, това за мен е много по-лошия вариант. Трудно станах, трудно се раздвижих, много ме болеше след секциото. Втория път - със спинална упойка. И преди да изляза от операцинната, ми удариха в бедрото още една упойка, която да действа, като ме пусне спиналната. Ами никакви болки не съм имала  Peace Освен нормалните при изправяне от леглото и сядане - нищо друго. На 6-я час обикалях сама по етажа, за да си видя бебето, никой не ме е придържал и прикрепял. От 6-я ден си извеждах бебето по разходки, даже вдигах количката по стълбите (това не е за хвалене, ама като нямаше кой, правила съм го.) Така че - има леки раждания със секцио, но не всички са такива. Аз с второто бях в стая с още 3 жени секцио, и трите страдаха много и много ги боля, като мен първия път...Чак ми беше неудобно, че на мен ми няма нищо.

Сега ми предстои трето секцио и не се настройвам какво ще е, само се надявам да не е по спешност, за да не ми сложат пълна упойка  Sick

# 53
  • София
  • Мнения: 1 891
Не се връзвай ня приказките че не боли и от 4-ия ден си на крака. В реанимацията бяхме доста хора, не видях нито една да тича и подксача както твърдят тук. Болките са адски.
На 15-ия ден за първи път излязох от вкъщи и майка ми беше с мен за да не падна. Ходех присвита. До 10-ия ден бях плътно на обезболяващи. Може да ти изглежда, че контракциите са болезнени - за мен бяха, но болката след секцио е неописуемо повече.

О,я моля ти се-15 дни да не можеш да се възстановиш? Stop
Ами,ако през това време си лежала и си спекулирала колко много те боли и как не можеш да ставаш,не само,че няма да ходиш на 15-я,ами и на 30-я ден след секциото!
4 изписани страници кой как се е чувствал-масово на 5-я ден са имали придърпване,а ти на 15-я с придружител чак Crazy
Ако си имала усложнения след секциото,да-възможно е,но при положение,че е минало като по учебник,трябва да търсиш вината в себе си и в никой друг!
Раздвижването играе важна роля във възстановяването bowuu

   Peace Аз като нямах нито една баба помагач, как се възстанових бързо - бързо.  Laughing На 2 ден след изписването се наложи да ида до Кауфланд. Позачудих се на втренчените погледи на касата, чак после загрях, че не съм си махнала синята гривничка от родилното.  Crazy
  Не знам, 3 операции имам досега, секциото е най-леката и безболезнена - 10 пъти мога да родя така.  Wink

# 54
  • Мнения: 3 453
   Кристал хубаво го е казала. След секциото важни са обезболяващите в следващите няколко часа. 20часа след секциото бях на крака и си гледах детето, освен придърпване болки не съм имала. Наложи се по медицински причини, бях си с пълна упойка , много съм доволна.

# 55
  • в Кошера
  • Мнения: 2 226
Както и всичко останало, така и следоперативния период е строго индивидуален.
При мен равносметката е следната:
Първият ден е ужасен.
Вторият - гаден.
Третият - поносим.
Оттам нататък хич и не помня, че съм била оперирана  Peace
Обезболяващи ползвах само веднъж, през първата нощ в болницата  Wink
Движение му е майката - колкото повече, толкова по-бързо се възстановяваш.  Peace

# 56
  • Мнения: 17
И аз съм съгласна с Кристал. Първото секцио се наложи, защото при изтекли води 10 часа нямах разкритие, плюс тесен вътрешен таз и сравнително едро бебе. След секциото не ме боля кой знае колко много, но бях много уплашена. Една мама в стаята ми разказваше разни страшни истории, страх ме беше да ставам, да се поизправя, вдигнах температура /най-вероятно беше вирус/, но при изписването - 7 ден, вече се чувствах добре, страхът ми отмина и поех грижите за бебето сама.
Вторият път, пак по медицински причини - 1год. и 9 месеца след първото секцио, бях мнооого смела, знаех, че съм в добри ръце - почти същия екип в Шейново, разказваха ми вицове, междувременно махнаха и две кисти на яйчниците. После болката беше по-силна, но не съм пила аналгетици, въпреки че ми предлагаха. раздвижих се нормално и понеже не се страхувах вече, повече се разхождах и това предположи и бързото възстановяване. На третият ден бях на двора на Шейново да си говоря с любимия.
Сега ми предстои трето раждане, но честно казано, наистина предпочитам да е секцио. Ако няма усложнения, всичко е в главата - колкото повече вярваш в собствените си сили, толкова по-бързо се възстановяваш.

# 57
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
само аз ли имам кошмарен спомен от контракции после  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 1 796
Ехеееееееее чак пък адски болки.Че и с придружител.И аз да се присъединя към другите-колкото повече ходиш толкова по-добре.Не знам как е в другите градове,но тук лекарите не дават да се правят разходки след секцио,аз обаче съм инат и се разхождах,затова се възстанових много бързо.Ако бях послушала лекарите дето ме гониха от коридорите можеше и още да ходя сгъната като катма.

# 59
  • Мнения: 336
само аз ли имам кошмарен спомен от контракции после  Rolling Eyes
А, споко не си само ти. И моите спомени са такива, на всичко отгоре ми биха 6 инжекцийки с окситоцин на 5,6 и 7-я ден след раждането, защото имах проблеми с кърмата и полудях от контракции.

Общи условия

Активация на акаунт