Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 8

  • 66 929
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 423
Рали, хайде и от мен честито  Hug Искам и аз да чия-Госпожо, резултата ви е положителен  Peace
Не съм карала от 2 месеца. Тия дни подновявам кормуването и може на 3-ти да съм на изпит. Май ще се наложи всеки ден да карам.
Нонич, аз до сега май само 2 пъти паркирах и то с чужда помощ. Явно на това се набляга в последните часове.

# 31
  • София
  • Мнения: 605
Честито на Рали, дай Боже на всички тук да изпитаме тази радостна тръпка Whistling Flutter
Здравейте бъдещи шофьорки Hug
имате ли напредък? При мен нещата са така:
изкарах градското кормуване, остана ми само едно междуградско, което може би ще е в събота. Аз трябваше да съм го минала вече, но просто не успях да отида с моята група, та сега ще съм с друга. Взех вътрешния по теория, а вчера ми беше и външния. Резултатите от външния ги чакам днес след 2 следобед, ще си ги проверя в интернет. Иначе с шофирането съм си зле, аз така си усещам нещата. Изобщо не знам как бих взела кормуванията, било то вътрешен, да не говорим и за външен. Ходихме с мъжа ми на полигона над околовръсното, посока Бояна-веднага се домъкна една патрулка и ни глоби. Никъде не мога да се упражнявам TiredРазчитам като отидем на мъжа на селото, да покарам там, хем да упражня и паркирането. Много ми е несигурно и притеснено, дори и потеглянето не го мога като хората. Май ще се налага преди изпита да си доплащам часове по кормуване......

# 32
  • София
  • Мнения: 1 020
Привет момичета. Вчера бях на вътрешен изпит, който го взех.
Нооо не останах грам доволна от себе си. Толкова много се притесних, че нито чувах какво ми говорят, нито виждах знаци - нищо. А това на вътрешния, какво ли ще става на официалния  newsm78, та на мен така ми трепереха краката  Embarassed. Уф вече не зная, да дават дата и да става каквото ще става. Каза ми изпитващия, че съм карала като хулиганка - защото все си държах средната лента  Mr. Green.
Това е от мен. Във вторник ще разбера кога ще ми е официалния.

# 33
  • Мнения: 154
Здравейте! Ето ме и мен тука. Вече съм си взела теорията и днес ми беше първото кормуване. Истински ужас ви казвам. Толкова много се напрягах, че имам чувството, че съм карала поне 5часа. На инструктора му казах да гледа той, че аз като карам не мога и да се оглеждам  Laughing Ох, много трудно ми се вижда, ама сигурно и с другите е било така. Успех на всички и дано се научиме да сме добри шофьори!

# 34
  • София
  • Мнения: 605
r.i.angelova, как така вече си взела теорията? Доколкото разбирам си взела изпита с листовките преди да започнеш кормуванията?
иначе с шофирането и аз съм така, много напрежение и докато кормувам, не мога да мисля и спазвам никакви правила. Аз чакам инструктора да ми се обади и да ми каже кога съм на вътрешен по кормуване. Иначе имам насрочена дата за външен изпит на 2.12. 2010.... Трябва и БЧК да изкарам, може би ще бъде в понеделник Crazy

# 35
  • Мнения: 154
Dilirium , да, първо ходих 2 седмици на лекции, след това се явих на вътрешен изпит по теория и след това вече можеше да шофирам, но след първата среща с инструктора, реших, че не го искам тоя и го смених. Изживяваше се като Стефан Данаилов в Дами канят и още от първата среща ми говореше какви честни сини очи имам и ме пипаше уж неволно по краката и рамото. Дърт коцкар. Laughing Ама  разказах в офиса на фирмата, та поне да го бъзикат.
 Така че чаках още време да се вместя в графика на новия инструктор и междувременно си взех и изпита по теория пред ДАИ. Утре пак съм на урок и ще видиме какво съм научила след първия път.

Последна редакция: ср, 10 ное 2010, 14:28 от r.i.angelova

# 36
  • Мнения: 0
Здравейте , момичета!  Аз се вмъквам с въпрос - вие по колко часа карате при инструктора. Знам, че официално са 31 часа, при моя инструктор карам 2 часа за по 50 минути, в редки случаи по 1 час. Доколкото знам 1 кормилен час  е около 45 минути, при което май доста ми реже от часовете.

# 37
  • Мнения: 540
Ива, да - един час кормуване е 45 мин. Аз карам наведнъж 2 такива часа, т.е час и половина.  Peace

# 38
  • Мнения: 154
ива08 , аз също карам  2часа по 45мин. наведнъж. Явно човека си следи часовника, защото астрономически карам един и половина часа. Искай си времето, че всяка минута зад волана е от значение, докато се научиме. Peace

# 39
  • Мнения: 0
Имах в предвид, че общо и двата часа са ми около 50 минути, т.е. на час по 25 минути /явно не съм се изразила правилно по-горе/.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Ех, защо ли не намерих тази тема по-рано! Аз вчера взех практическия изпит, но не можах да му се израдвам, щото ме докараха до рев. Спрях на зелено, за да не сгазя един нагъл пешеходец, пресичащ на червено, и ме направиха на 5 стотинки. Казаха, че спирането на зелено било като минаване на червено и трябвало да ме скъсат за това. Май трябваше да сгазя нещастника.  Joy

Ива, искай да си караш пълноценно часовете, какви са тия орязваници!! Аз до последно се чувствах толкова несигурна, взех дори 2 допълнителни часа, иначе изобщо не се виждах как ще го мина тоя изпит. То и така беше на косъм... Виж, ако си карала и преди това и се справяш, едва ли ще те бърка, но ако сядаш за пръв път зад волана, е полезно да изкараш пълния курс.

Dilirium, много разочароващо за полигона - мислех и аз да ходя да покарам нашата кола. Днес направих едно кръгче в квартала и щях да се побъркам, движи много по-бързо и се управлява много по-различно от учебната. Направо не се виждам как ще карам сама по улиците. Crazy

# 41
  • Мнения: 154
Шунка , хайде честито! Леко и безаварийно шофиране и на хубави места да отидеш сега с колата, която ще шофираш! Не може ли да се намери някой, който да ти помага, поне в началото, докато свикнеш? Много е важно, да не се уплашиш да шофираш сама и така да си останеш само с книжката. Имам такива приятелки - с книжка, а никога не са карали след курса сами. Малко повече кураж и тръгвай напред  Peace
Я кажи малко повече за изпита - нали сега е с камери. Колко време караш? Караха ли те да паркираш?

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Аз с мъжа ми или баща ми ще карам и се надявам да се отпусна и сама по някое време, просто ми е наложително да мога сама да се придвижвам. На мен принципно ми харесва да карам, но се ужасявам да не блъсна някого или той мен.

Около 30-40 мин карахме, камерата изобщо не я забелязвах. Преди самото шофиране ме питаха какво трябва да има в багажника на колата. Когато изпитващият обясняваше как ще протече изпита, каза, че щяло да има и паркиране, но всъщност нямаше. Според инструктора ми давали паркиране на 1 от 3ма изпитвани - най-вече успоредното, защото е по-сложно.
Мен ме разкарваше по Хр. Ботев, Сливница (там ме накара да се престроя за ляв завой в цялата лудница и не успях), Опълченска, по разни дребни разбити улички също ме прекара - реално там, където карахме и с инструктора преди това. В колата освен изпитващия, присъстваше и шефът на школата, не инструктора. Мислех, че е по-строго с тия камери, но на моменти леко ми подсказаха - бях забравила включен мигач). Номерът е човек да е спокоен, доколкото може, и съсредоточен. Мисля, че може и един валериан да удари предварително (аз по обективни причини се въздържах).  Laughing

Със съединителя и аз имам проблем, много бързо отпускам, ще взема накрая да си търся кола с автоматик.  Embarassed

# 43
  • Мнения: 154
Шунка , благодаря за споделеното! Ти сега може да се преместиш в темата за младите шофьорки. Там много си обсъждат разни ситуации и си помагат със съвети  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 154
Хайде, малко да побутна темичката! Аз вече съм карала 13часа и поне малко се поуспокоих. Но колата ми гасне мнооого често при потегляне. Започвам да си мисля, че нещо не е наред. Взех нашата и от 50 пъти потегляне нито веднъж не загасна, а тази учебната си гасне и на светофарите, докато сме спрели. Знам ли? Като не разбирам, може грешката и да е в моя ТВ. Иначе със завоите хич не се справям. Все не усещам от кога да започна да изправям волана.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт