Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 8

  • 66 901
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 53
    r.i.angelova, и на мен на няколко пъти ми гаснеше колата преди светофарите, инструктора ми обясни, че се получавало така, защото не съм освободила от скорост преди да включа на първа.

# 46
  • София
  • Мнения: 605
Цитат
Иначе със завоите хич не се справям. Все не усещам от кога да започна да изправям волана.
все едно аз съм го писала, същото е и при мен.
Честито на Шунка  bouquetЛеко и безаварийно каране от тук нататък! Само кураж до свикване и претръпване!
А ако знаете на мен какво ми е... Моите часове по кормуване отминаха(записвах си ги ми се струва, че не са 31, ама хайде...), минаха и листовките. Външният изпит по кормуване ми е на 2 декември, като чакам инструктора да ми се обади, за да ми каже кога съм на вътрешен по кормуване. Не съм карала от 3 седмици, и още толкова няма да карам. Пробвах с мъжа ми на нашата кола-не мога да потеглям, гасне ми колата, а на учебната потеглям без проблем. Мъжа ми ми вика, че инструктора ми подавал газ и ми натискал съединителя, но не е така...Не мога да паркирам, нямам смелост, изобщо много съм зле Sad
Та си мисля-и ви моля да ми кажете мнение и съвет: Дали да не се обадя в някоя школа(не моята) и да се запиша да изкарам 2 часа по кормуване. Искам да не е в моята, а да е с друг инструктор, с друга кола и по малко по-различен маршрут. Дали ще е възможно. Така и така не мога да покарам на полигон, няма къде да потренирам преди изпита, това ми се струва единственият разумен подход.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 020
Привет девойки.
Днес си взех външия изпит по кормуване. Вече съм правоспособен шофьор.
Сега се оттърсвам от шока!
Довечера ще пиша повече подробности.
Дилириум, а дали два часа, ще са ти достатъчни?

# 48
  • Мнения: 539
Честито на новите шофьорки! Леко и безаварийно!   bouquet

За допълнителните часове имайте предвид, че 1,30ч (2х45мин) струва 40 лева. Tired

# 49
  • София
  • Мнения: 605
nonich
честитоооооооооо  bouquet  bouquet bowuu

Чакаме подробности-всичко да напишеш-как е минало и ти как си се чувствала!!!!
Иначе за часовете-не знам дали ще се достатъчни-но все пак ще придобия някаква яснота и увереност Crazy
пък ако ме скъсат-така и така ще си доплащам още 4 часа Sad

# 50
  • Мнения: 154
nonich ,честито! Леко и безаварийно шофиране! Нали съм на тази вълна и направо много се радвам като чуя такива новини! Браво на теб, дано и ние чуеме ДА Simple Smile
Dilirium , аз съм си решила, че ще взимам допълнителни часове, докато не се почувствам поне малко сигурна. То вярно, че още половината ми не са минали, ама мисля събота и неделя да покарвам малко с мъжа ми и като минат 31ч, да продължавам да карам допълнителни. Искам като взема книжка да мога да си подкарам сама и да си отида на работа с колата Simple Smile Сега това ми се вижда много  далечно, ама дано го постигна.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
nonich, честито!!! Леко и безаварийно! И по-малко луди шофьори край теб Simple Smile

Dilirium, вземи допълнителни часове при твоя инструктор, няма смисъл да караш друга кола, всяка си е различна и часовете в друга школа няма да ти помогнат да се представиш добре на "твоята" кола. Ако (дано не се случи все пак) те скъсат, трябва да дадеш не 40, а 140 лв - 4 допълнителни часа + такса за изпит пред ДАИ.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 020
Eто ме на линия вече доста по-спокойна.
Първо благодаря на всички за милите думи и пожелания  Hug.
Така - викнаха ни в школата в 9 и 30, от там чакане на изпитващите, тъй като бяхме 2 групи. Дадоха ни инструктаж 20тина минути, който се състоеше в основните неща - кога късат, това на всеки е ясно, каква дистанция да спазваме и други общи неща.
И след този инструктаж като виснахме да чакаме, защото бяхме към 25 човека, съответно се качваха по 2-ма човека на кола. С наща кола бяхме 7 за изпитване и съответно минаха тези коли, които бяха с по 1-2 курсисти. В 13,03 първа почнах да карам  ooooh!. Изпитът ми почна от Стадион Раковски, после направо направо до Витошка, от там надясно по самата Витошка (има едно гадничко крастовище бих го нарекла, на което трябва да се внимава за трамвай, имах късмет трамвай не мина) и до Южния парк от там на ляво до Черни връх само направо и после на Японския на дясно, там ме въртя по малките улички, където нямаше нито знак Стоп, нито някви улички с еднопосочно движение, абе приятен маршрут, докато не ме изкара на България малко да поразстрия колата и пак стигнах накрая на Витошка, където трябваше да я мина и да завия на ляво - тоест хем пресичане на път без предимство, хем и ляв завой с пешеходна пътека едновременно. Там ме накара да спра, зад една друга кола, и така ми се размина паркирането.
Помолиха ни двамата кандидати да излезнем, след малко ме извика и ми честити  Embarassed Embarassed Embarassed.

На младежа след мен, който определено ми направи доста добро впечатление преди да се качи да кара, му се падна като че ли кофти маршрут и на едно място отне предимство, инструктура му хвана волана и изпита му приключи за жалост.

А за това аз как се чуствах - притеснена в 10 часа, изнервена в 12 и в 13 вече не ми пукаше просто исках всичко да минава. Още в 10 пийнах едно хапченце метна, глог и валериян, но едва ли то ми е подействало да си взема изпита  Crazy.

Пожелавам на всеки да изпита това удоволствие. Наистина е голямо облекчение.

А относно цената на скъсаните в наща школа е 40 лева за 4 часа, които са задължителни  + 50 лв. такса за изпит пред ДАИ.
На никоя от вас да не й се налага момичета. Стискам палци  Praynig.

Много хубава и приятна тема, която няма да спра да я посещавам.
Безаварийно на всички.

# 53
  • Мнения: 417
Здравейте момичета,
аз си взех книжката миналата година,но едва сега почнах редовно да карам.Първата седмица ме ескортираше милото до работа.Признавам си,че ме беше страх,но вече почнах да свиквам.Най-проблемно ми беше(на моменти все още е ) разбира се ......паркирането Tired
Истината е,че докато не почнете ежедневна практика няма свикване.Успех на всички Peace

# 54
  • Варна
  • Мнения: 6 888
Здравейте! Честито nonich !
Аз утре съм на изпит пред ДАИ и умирам от ужас вече. Теорията минах лесно ама това кормуване.... и аз съм от тези дето никога не са сядали на шофьорското място, ужас изпитвах. За сметка на това имам огромен стаж като пътник което се оказа че ми пречи...моя мъж въобще не кара по правилата, кара бързо... като карам в определени ситуации ми иде да направя това което прави той. Гадост.

Оф...  как ще спя тази нощ не знам.

# 55
  • София
  • Мнения: 331
Момичета, знам че е много притеснително, тъй като и аз минах Февруари през това, но си наложете ако можете да сте спокойни на изпита...Аз лично взех валериана и вместо да се наливам с кафе пих чай...Но когато се качите в собствената си кола сами тогава ще е много по-притеснително, повярвайте. Аз след изпита не карах, почнах чак Септември, когато си взех кола. Взех 5 допълнителни часа с инструкторката ми и до днес изпитвам носталгия като видя учебната кола...Имайте впредвид, че шофирането е голяма отговорност, за мен лично беше по-добре да взема допълнителни часове и смея да твърдя, че не съжалявам и за един лев. Това е натрупване на знания, рефлекси...

Желая успех на всички! Hug

# 56
  • Мнения: 154
Flash*, стискам палци всичко да мине добре, да ти се падне готин изпитващ и лек маршрут! Дано утре да ни се похвалиш с взета книжка! Хайде успех!

# 57
  • Варна
  • Мнения: 6 888
Няма да се хваля. Не минах и имаше защо, карах ужасно. Embarassed Толкова бях притеснена, че буквално блокирах. Уф.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Нищо, Флаш, другия път с повече късмет!!!  Hug

# 59
  • Варна
  • Мнения: 6 888
Не знам, много ми е тъпо че не можах да се справя със страха си от самия изпит, не от кормуването. Все едно не бях аз.

Общи условия

Активация на акаунт