Лекарите в Пазарджик - 7

  • 87 672
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 938
Споделям статия, която мнооооого ми хареса:

    "Откакто свят светува бебетата на всички бозайници, в това число – човекът, започват да сучат веднага след раждането си. Но човекът е единственото същество, което го мързи. Че каква е връзката на кърменето с мързела? Да видим.
Човекът можел да мисли. Но понеже го мързи да прави каквото и да е, същото се отнася и за мисленето. По-конкретно – за мисленето за здравето, наред с останалото мислене. Ето защо човекът не желае да помисли елементарна мисъл. Като например тази, че лекарите живеят (и то добре) от болни, а не от здрави хора. Или друг пример – фармацията е жива, защото хората боледуват, а когато са здрави, ги е страх да не се разболеят.
    И понеже ни мързи да помислим за тези неща, сами отрязваме възможността си да се сетим, че медицината и фармацията няма никакъв келепир от здрави хора. От това следват две неща – за тях е добре болните да си останат болни, а здравите да се разболеят. Но иначе само за здраве говорят. Опитай се да им говориш за здраве…
    Тук идва най-трудната част. Ако не сте академик доктор хонорис-кауза, едва ли ще разберете сложната логика. И да сте – пак е трудно.


    Мамита, които кърмите – с личния си пример вие давате своя принос за нещо ужасно! Представете си, че всички жени кърмят! Това означава всички производители на биберони, шишенца, цедилки, изкуствени храни, бебешки дрешки от малките размери, витамини и витаминченца, пюренца, бурканчета, опаковки, етикети и хиляди други, свързани с тях, да фалират! Че нали и те деца хранят, това е нечовешко! Освен това са свикнали да живеят в свръх-лукс, богатство и власт. Да подкопаете устоите на техния паразитизъм е нехуманно. Хуманно е само да си купувате изкуствени храни.
Хващайте се сега, вземайте бебетата и отивайте на „пробно кърмене” (онова, дето теглят бебчето, тикват му гърда в устата, чакат 5 минути и пак го теглят – разликата е недостатъчната кърма), за да се убедите, че трябва да дохранвате. След месец-два даже няма да се налага да дохранвате, защото няма да кърмите, т.е. само ще храните.

    Безброй жени отиват с бебетата си на пробно кърмене и там им казват да дохранват, защото на бебето не му достигала майчината кърма. Следва стандартна схема – дохранване, бебето все повече започва да се храни по различен начин и с различна храна; гърдата все по-рядко бива стимулирана от естественото бебешко сукане и затова по-рядко трябва да работи. Следва спиране на кърмата и/или отбиване на детето. Оказва се, че „кърмих само 1 (2, 3, 4) месец, защото нямах достатъчно кърма”. А всъщност истината е с червени очи, рога и заострена опашка, защото през всичкото това време сте си купили 2-3 цедилки, всяка от другата по-хайтек, опитали сте храненето с 2-3 биберона и шишенца, даже сте се загледали в номерчето на пластмасата на шишенцето и сте разбрали, че е вредна, затова сте купили и от по-скъпото шишенце. Къде забравихме непрекъснатото купуване на изкуствено мляко? Аптеките да са живи и здрави, че без тях не знам как щяхме да живеем и не ги чувствам хората отпреди един век, те направо си умряха на по 80, 90, 100 години заради лошите медицински условия на недоразвитата тогава наука.
    И така, кърмачки, спрете да кърмите, за да не оставяте без работа докторчето/докторицата, защото и те деца хранят! Спрете да кърмите, за да не оставяте и бизнеса без клиенти. Вашето здраве и здравето на детето Ви НЕ са по-важни от това системата на здравеоГазването да върви напред към светли бъднини, когато жените даже няма да помнят, че бабите им от началото на 21 век кърмели и то по цял 1 месец."

# 61
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
 #Crazy #Crazy #CrazyНели,това наистина ли някъде е публикувано? Hug

# 62
  • Мнения: 1 938
#Crazy #Crazy #CrazyНели,това наистина ли някъде е публикувано? Hug

Кое точно те учуди? Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 3 499
Хаха, много вярно Joy Страшна ирония, но пък е чиста истина

# 64
  • Мнения: 2 577
Много благодаря  bouquet!!!  Ще ги прегледам пак,но вашият отговор ми е напълно достатъчен.
може, НО зависи кой ти води раждането и  в коя болница ще е!

# 65
  • Мнения: 9
В Пазарджик мисля,че не се наемат.Пък и при мен вече не става.Не искам да обиждам никоя болница,има достатъчно публикаций по въпроса.Само ще кажа че при секцио не съм зашита с подходящите конци,и се получава сложна ситуация.Но искам само да кажа внимавайте къде раждате,защото има големи некадърници.

# 66
  • Мнения: 1 938
В Пазарджик мисля,че не се наемат.

И аз така мисля... Thinking
То много зависи и от ИСТИНСКИТЕ показания за предходното секцио, де...

# 67
  • Мнения: 4
Buffy ти къде роди и как?

# 68
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Buffy ти къде роди и как?


То беше отдавна - 2005 година. В Хигия, нормално раждане при доктор Генчева. Доволна съм. Раждането мина без никакви усложнения. И без външни шевове.


Vesa_, ти от къде си ? Би ли се представила ?  Hug

Последна редакция: чт, 30 сеп 2010, 16:14 от _Buffy_

# 69
# 70
  • Мнения: 3 499
Оооох, изчезна им предпоследния коз! Всъщност официално признаха и връзката МПР и аутизъм.

http://www.belfasttelegraph.co.uk/news/local-national/uk/campaig … out-14928066.html

Нели, не му е тука мястото. Отдавна показаха всички, че не им се четат такива работи Grinning Дай да не ги тормозим.

# 71
  • Мнения: 1 938
Това, че на 4-5 човека не им се чете, не значи, че на никого не му се чете. Wink
 Hug

# 72
# 73
  • Мнения: 1 732
Аз чета,за мен статиите са много интересни и полезни,но няма как да взема отношение тъй като все още не съм мама,но за себе си съм си направила много изводи,които по-късно ще си отстоявам.

# 74
  • Мнения: 941
Хубаво е че споделяте с всички ни такива линкове  Hug

НО, който каквото реши за детето си е негова лична отговорност и решение - въпреки , че засега в Бг нямаш много, много право на вземане на отговорно и информирано решение...

Нека се избягват коментари, за това  кой бил отговорен и кой си затварял очите   bouquet 

п.с. в БГ не се бие 9-валентна ваксина  Naughty  ДТК също вече е заменена с друга...- малкото уточнение е важно за мами, които още не са се сблъсквали с големият въпрос "да позволя ли да бият и ТАЗИ ваксина на детето ми?"

п.п.с....и наистина най-голям страх брах когато биха на малкият МПР  Confused

Общи условия

Активация на акаунт