Лекарите в Пазарджик - 7

  • 87 469
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 350
Някой може ли да даде мнение за АГ д-р Михаил Фадул (не съм много сигурна за името) ? - кабинетът му е точно срещу Областната дирекция на МВР над една аптека. 
Хммм,прясна ,прясна информация от тази седмица имам Laughing
Ходих на профилактичен преглед в "Света Екатерина".Беше много внимателеен,понеже има какво да лекувам ,беше многословен в обясненията си за лечението ми ,не се опули ,като му казах ,че още кърмя ,направо ме изненада приятно Laughing Поне на пръв поглед ми направи много добро впечатление Naughty Тепърва обаче ще ходя при него и ще споделям ooooh!

# 721
  • Мнения: 1 675
Записвам се, за да изчета всичко до тук, че съм на етап - търсене на добър ортопед за профилактичния преглед на бебка.

# 722
  • Мнения: 2 214
Нямаш нужда да четеш всичко наред, единствения лекар който можеш да отидеш и да си сигурна че няма да ти продава стелки, обувки, ортопедични гащи е док. Янакиев в Пловдив. Като специалист поне аз в нашия регион по добър не познавам.
Единствения ми съвет че трябва да питаш всичко, ще обясни ще разкаже даже на лаптопа ми показа какво и що и как, но не се натрапва с обясненията, трябва да питаш.

# 723
  • Мнения: 1 675
Нямаш нужда да четеш всичко наред, единствения лекар който можеш да отидеш и да си сигурна че няма да ти продава стелки, обувки, ортопедични гащи е док. Янакиев в Пловдив. Като специалист поне аз в нашия регион по добър не познавам.
Единствения ми съвет че трябва да питаш всичко, ще обясни ще разкаже даже на лаптопа ми показа какво и що и как, но не се натрапва с обясненията, трябва да питаш.


Много ти благодаря!
А координати къде мога да намеря? Не съм се сблъсквала с него все още.

# 724
  • Мнения: 941
Подкпрепям препоръката на г-жа Стихийно бедствие за д-р Янакиев.
Телефона му е: 088 ORTOPED  - всяка буква отговаря на цифра-бутон от клавиатурара на мобилен телефон.
Прави посещения и в Пазарджик   bouquet

Аз лично, преди да избера секцио без показания или силна предна травма от вагинално раждане, бих се поинтересувала малко по-психодинамично какъв точно "съвет за начало" даваме на бебе, родено секцио. Повярвайте ми, много е "интересно" - психолозите, психотерапевтите го знаят от много години...

 Joy Joy Joy
Радвай се, че не ти се е налагало да ТЪРСИШ  "малко по-психодинамично какъв точно "съвет за начало" даваме на бебе, родено секцио" родено в следствие на "силна предна травма от вагинално раждане"

Като човек раждал и по двата начина - първият НОРМАЛНО в Пз, а втория секцио - в Селена - ще кажа само едно, което досега не съм казвала  Wink
добре че първото ми раждане в Пз, бе нормално, а не Секцио (че тогава "силната травма", щеше да е по-силна) и радвам се, че второто ми раждане имах възможността да реша КЪДЕ, при КОЙ и КАК да бъде  Peace


sarrahh  за вски АГ лекар, ще чуеш противоречиви мнения - аз чувала такива от близки и за Кириянова и за Коруева. - по-добре да не ги споделям.
Мисля че имаш на разположение месеци преди раждането си да прецениш, дали да оставиш живота си в ръцете на някой от изборените доктори  Peace

Лека и успешна бременост и бързо и лесно раждане ти желая  Hug

# 725
  • Мнения: 3 484
Затова го и писах, защото знаех, че ще зяпнеш Laughing Не съм против секциото.
Но нещата са доста по-дълбоки откъм....как да го кажа по-лесно...кодове, които залагаме във вагиналните и секцио бебетата.
АКО едно вагинално раждане протече правилно (както не протичат повечето по болниците) и бебето се сложи след това на гърда веднага, прекрасно! Но ако се наложи форцепс например или секцио, първото, с което се сблъсква бебето, е насилие!
В един организмичен рай, където те хранят още преди да си гладен, тоест нямаш осъзнато чувство нито на глад, нито на студ, нито на болка, нямаш емоция - и....добре дошъл на този свят с първата си емоция. Хомеопати и психолози го разглеждат като първична Травма.
Стига ви толкоз Laughing

# 726
  • Мнения: 343
Може ли някой да ми даде кординати или график на Доктор Чолаков ,и понеже вече съм забравила в коя седмица се записва ЖК  Hug

# 727
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Затова го и писах, защото знаех, че ще зяпнеш Laughing Не съм против секциото.
Но нещата са доста по-дълбоки откъм....как да го кажа по-лесно...кодове, които залагаме във вагиналните и секцио бебетата.
АКО едно вагинално раждане протече правилно (както не протичат повечето по болниците) и бебето се сложи след това на гърда веднага, прекрасно! Но ако се наложи форцепс например или секцио, първото, с което се сблъсква бебето, е насилие!
В един организмичен рай, където те хранят още преди да си гладен, тоест нямаш осъзнато чувство нито на глад, нито на студ, нито на болка, нямаш емоция - и....добре дошъл на този свят с първата си емоция. Хомеопати и психолози го разглеждат като първична Травма.
Стига ви толкоз Laughing


Не споря по този въпрос. Сигурно е първична  травма, както казваш. Но е по- важно в крайна сметка да се спаси живота на бебто или на майката и най- важното в случая е, че тази травма детето след това никога няма да я помни.

# 728
  • Мнения: 3 484
Затова го и писах, защото знаех, че ще зяпнеш Laughing Не съм против секциото.
Но нещата са доста по-дълбоки откъм....как да го кажа по-лесно...кодове, които залагаме във вагиналните и секцио бебетата.
АКО едно вагинално раждане протече правилно (както не протичат повечето по болниците) и бебето се сложи след това на гърда веднага, прекрасно! Но ако се наложи форцепс например или секцио, първото, с което се сблъсква бебето, е насилие!
В един организмичен рай, където те хранят още преди да си гладен, тоест нямаш осъзнато чувство нито на глад, нито на студ, нито на болка, нямаш емоция - и....добре дошъл на този свят с първата си емоция. Хомеопати и психолози го разглеждат като първична Травма.
Стига ви толкоз Laughing


Не споря по този въпрос. Сигурно е първична  травма, както казваш. Но е по- важно в крайна сметка да се спаси живота на бебто или на майката и най- важното в случая е, че тази травма детето след това никога няма да я помни.
Нищо подобно. Grinning Точно това обяснявам. Кодировката вече е заложена. От там насетне, дали до известна степен ще се смекчи, зависи от първите дни живот на бебето. Но смекчи, не изтрие. По другата част от поста ти съм на сто процента съгласна. Hug
Някой ден ще ви копирам (с позволение) какви кодировки дават различните проблеми при раждания - от контракции в затворена система (тоест липса на разкритие при ефективни контракции) до форцепс...

# 729
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Копирай ги, ще бъде интересно. АЗ си мислех, че бебетата, където се раждат със секцио едни въд пропускат целия мъчителен процес на раждането - да си проправят път сами навън към света. Докато при нормалоното раждане бебето всичко само си прави, а другото го изваждат "наготово" и от тази гледна точка не е ли по-добре секциото за самото бебе ?  #Crazy

# 730
  • Мнения: 3 484
Не е. Защото има подготовка. Има отделяне на хормон, който задейства процеса, бебето индиректно го усеща. Има плавност на процеса. Не че не е травма, напротив. В различните три етапа на раждането ако се появят проблеми, също водят до своите психотравми. Секциото е своего рода спящ човек да го полеят с кофа студена вода.  Изтъркано, но много подходящо. Нелина като пряко заинтересована (предвид че е консултант по кърмене) вече има достатъчно информация. Предлагам да разкаже тук, като я прочете, ако иска.  bouquet
Контракции в затворена система - тоест дори нормално раждане, чийто първи етап обаче е протекъл дълго, а именно липса на разкритие при ефективни контракции, води човек до по-често самосъжаление и чувство на безизходица в живота. Това само като пример. Клаустрофобията като проблем се появява най-често при хора, които в процеса на своето раждане са заседнали в родовия канал. Научен факт. И т.н., и т.н. Нели ще пише повече.

# 731
  • Мнения: 2 577
Нинче, а какви психологически проблеми имат децата, родени секцио?
Ще ми е интересно да прочета! Hug

# 732
  • Мнения: 3 484
Не говорим за проблеми, а за предразположеност в живота нататък. Всеки един етап от раждането, независимо от родоразрешението.

# 733
  • Мнения: 941
Цитат
защото знаех, че ще зяпнеш
  smile3502  веднъж - ще го прескоча..мълчешком, този коментар..

Немога да разбера, как си позволявате такива категорични изкази и позиции  ooooh!

Цитат
.............гледна точка не е ли по-добре секциото за самото бебе ?
Цитат
Не е.

Егати, от позицията на какво първо, такъв категоричен отговор, и второ...ти сама казваш че всичко е според отделния случай...и имайки предвид как протичат в БГ нормалните раждания, процента на "травмирани" бебета и родилки след нормално е в пъти по-голям от тези секцио.

# 734
  • Мнения: 3 484
Аз лично си позволявам. Защото съм наясно. Няма как да ти смеля десетки лекции, около 400 000 думи психодинамика, перинатални матрици и проблеми в индивидуацията в постинг или два.
Освен това говоря глобално, а не кой лекар или акушер в България колко е кадърен. Grinning
Пък и не виждам особен интерес, по-скоро чоплене, затова няма и да се хабя. Времето ми е ценно - уча, работя, имам семейство. Пак казвам Нелина ако иска да поразкаже.
Това, което най-много ни раздразва, обикновено кореспондира с някоя наша силна травма. На теб една от болните теми е раждането, разбираемо е. На мен лъжата, пак разбираемо. На трети друго и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт