Как ви се отразява влизането тук?

  • 3 020
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 993
И на мен ми е тежко като чета, но тук се чувствам разбрана и ми става по-добре. Когато го нямаше този форум не знаех къде да пиша, не можех  да пиша в бъдещите майчета, защото не исках да стресирам никого с моята история. Затова първата тема след аборта си я пуснах в Проблемно забременяване. Дори като лежах в болницата с другите бременни, не исках да говоря с никого, само да не ги плаша, защото почти всичи лежаха за задържане. Хубаво е да знаеш, че има с кого да споделиш и той ще те разбере. Много се радвам, че ви има  Hug


Финети, абсолютно споделям мнението ти. Аз също посещавам отчетния форум, в който се записах първоначално и се радвам на момичетата, с които бременеехме заедно, но избягвам да пиша там, за да не ги плаша. Щом темата съществува и е толкова интензивно посетена, значи има смисъл от нея.
Когато писах историята си, плаках, но имах нужда от това. Историите, които чета, също много ме натоварват и нямам сили и желание да ги чета когато трябва да се стегна и да си върша работата. Но има дъждовни дни...

Прегръщам всички. Нека преборим мъката заедно и да си дадем сили да продължим!

# 16
  • Мнения: 993
На мен влизането тук и обсъждането на всички теми, за които говорим ми се отразява много добре поради няколко причини:
1. Виждам, че това,което съм преживяла се случва и на други момичета, което ме кара да не се възприемам тезата "защо всичко лошо ми се случва на мен"
2. както и момичетата по-горе са казали - Комуникацията ми с толкова силни жени, ме кара и аз да се зареждам със сила и оптимизъм - особено чудесната тема за успешно завършили бременности след нещастие.
3. Убедена съм, че човек е преодолял проблема си, когато няма никакви задръжки да говори спокойно и адекватно за него. Смятам, че повечето момичета тук правят точно това.
4. Относно сълзите - ами ние сме жени и съвсем нормално е да сме съпричастни към нещаствието на всеки добър човек, а тук са все такива! Това не означава, че сме мазохистки и влизаме тук, за да търсим храна за страданието си.
Това естествено е моят поглед за нещата. Уважавам и живея с вълненията на всяко момиче, с което общувам тук и в Искам бебе.
Изключително много ценя компетентността и силата на модераторката ни Деси, която познавам още от отчетни.

newsm10 newsm10 smile3501 smile3501

# 17
  • Мнения: 1 214
Както бях писала преди време в една друга тема   аз с никого не говоря за моето ангелче,а това страшно ми тежи  Cry Тук обаче намирам  съпричастност.Сякаш  никой не можеш да натовариш ,защото той вече е натоварен със собственото си нещастие .Че повече може ли? А емоциите трябва да се изливат и положителните и отрицателните.Понякога обаче човека до теб възприема нещата по друг начин и страда по друг начин.Тогава с кого да споделиш?

# 18
  • Мнения: 3 591
Ами не е най-приятното място на света, но света не е само розов за съжаление. Не бих могла да си споделям притесненията с тази бременност в другите клубове по начина по който мога да ги споделя с вас(а и понякога само влизам във форума и на ум си ги споделям без да пиша), но това си е моето място където знам, че ще бъда разбрана.

Заглавието на форума си казва за какво е - затова, който ще влиза вътре си прави сам преценката дали може или не ...

# 19
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Влизам тук всеки ден, мъчно ми е за всичко, през което сте минали, моето е много малко, нищожно, затова и не го споделям.
Добре е да има такъв форум, а много се надявам малко по-малко да има повече хубави новини.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Влизам тук всеки ден, мъчно ми е за всичко, през което сте минали, моето е много малко, нищожно, затова и не го споделям.
Добре е да има такъв форум, а много се надявам малко по-малко да има повече хубави новини.
Не говори така Ва Hug Hug Hug Не малко си преживяла..но вярвам в твоя щастлив край Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 5 370
Много рядко влизам тук,но вчера вечерта го направих.
Беше темата на Тея за помена.....
Когато обаче прочетох мннието на Марчето...си представих всичко като на картина.....за урничката с праха и за плюшеното мече,за да не е самичко....
И сега ми трепери устничката,и ми се наливат очите.
Обръщам се специално към Марчето-ти ми покърти душицата,дано има Господ и да ти облекчи,макар и малко,мъката.
Искрено ви съчувствам,момичета....  bouquet

# 22
  • Мнения: 772
Нормално. Четем, пишем понякога и продължаваме напред.

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Тук въпреки болката, човек открива, че живота продължава и че след лошото идва хубаво, открива, че все още може да мечтае и че един ден мечтите се сбъдват!
Затова мисля, че това е място, което зарежда с енергия!
Мисля, че дори и тези дето казват, че ги подтишска интуитивно усещат, че натиска е просто за закалка, но освен него има дълбоко разбиране на проблема и прочистване - катарзис, от който се нуждаеш за да продължиш с чиста душа напред!

# 24
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аз не влизам често, но мога само да съжалявам, че този форум го нямаше преди 3 години, когато имах болезнена нужда да споделя с някого, който знае какво чувствам. И аз рева като чета, но няма начин, болката ни свързва тук  Sad И въпреки всичко има много постове с толкова много надежда...

# 25
  • Мнения: 5 299
ЗА 1 път влизам тук. Много ми стана мъчно, запозната съм единствено с историята на Тея(молих се много за бебчето й Луис-Даниел, и ужасно много страдах, като прочетох, че е починало) . Само мога да предполагам, какво изпитват майките преживели загуба. Моята история е малко по-различна, и съм я преживяла отдавна. Съчувствам ви от цялото си сърце.

Последна редакция: чт, 03 ное 2005, 23:16 от Baby@

# 26
  • София
  • Мнения: 4 423
Много често влизам тук....чета и си мисля, колко ли сила притежавате мили момичета...Много често си поплаквам, но не спирам да чета, мисля си какво ли е преживяла милата ми майка, когато е изгубила братчето ми само на 2 месеца бебенце....и как на мен цял живот ми е било тежко, че нямам нито брат нито сестра.... Прегръщам ви силно!  bouquet

# 27
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 670
Ами всеки път плача...
Мисля, мисля, и главата не ми го побира - как може Господ да позволи да се случват такива неща...
И единственото обяснение, което намирам, е, че Той взима малките ангелчета при себе си, за да му помагат за нещо много важно... А те отгоре бдят над своите обични, и не позволяват да им се случват лоши неща...
Мили майчици, нямате друг избор, освен да бъдете силни.
Оставите ли се на мъката, тя ще ви залее като безбрежен океан...

# 28
  • Мнения: 2 035
Много много боли....всеки път когато вляза тук ми иде да рева и да се скъсам от рев...Боже Господи живота не е изобщо прекрасен .....виждам го!!!!!!! Но въпреки това знам, че трябва да вярваме, че Е. ...той е такъв какъвто го възприемаме в нашите души и сърца. Толкова Ви се възхищавам момичета, толкова се радвам, че не губите надежда и вярвате в утрешния ден....падам на колене пред Вас. Вие сте най-силните хора който познавам, всяка изживяла своята голяма мъка, но въпреки това намерила сили да продължи напред...Вие сте най-достойните МАЙКИ, който някога съм срещала!!!
Искренно вярвам и се моля Бог да изцели мъката на всяка една от Вас като Ви дари с  едно малко същество, за което преди това сте страдали толкова много....себе си не слагам в това число в сравнение с това, което сте изживяли Вие, моята болка е нищо.....ДА именно Вие сте тези, който заслужавате Щастие!!!
Влизам тук всеки път с надежда, че мъката ще забравена ...Влизам тук с надежда, че ще видя един обнадеждаващ постинг, че мъката е почти забравена и в живота Ви се случва нещо прекрасно ....НИКОГА НЯМА ДА СПРА ДА ВЛИЗАМ И ДА СЛЕДЯ КОГА ЩЕ СЕ СЛУЧИ ПРЕКРАСНИЯ МИГ НА ПРОМЯНАТА ВЪВ ВАШИЯ ЖИВОТ, ЗАЩОТО ВИЕ ГО ЗАСЛУЖАВАТЕ И ЗНАМ, ЧЕ РАНО ИЛИ КЪСНО ЩЕ СЕ СЛУЧИ, ЗАЩОТО НАЛИ ЗНАЕТЕ КАКТО В ПРИКАЗКИТЕ ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА ЗЛОТО.....
АЗ ВЯРВАМ В ДОБРИЯ КРАЙ НА ПРИКАЗКИТЕ, ПРОСТО ОЧАКВАМ ВСЯКА ОТ НАС ДА ЗАВЪРШИ В ТОЗИ ФОРУМ СВОЯТА ПРИКАЗКА. ЕТО ТАКА МИ СЕ ОТРАЗЯВА ВЛИЗАНЕТО ТУК... ВСЕКИ ПЪТ С НАДЕЖДА....
ОБИЧАМ ВИ!!!

# 29
  • Мнения: 3 611
Не пиша в този форум, но често ви чета и... винаги рева като магаре. тежък ми е, много мъка има...
Прегръщам ви всички.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт