Побеснях, защото...

  • 8 635
  • 114
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 181
Беше по едни тесни памучни къси гащета само, защото беше адска жега и тичаше из двора, на пясъка, след това в едно малко басейнче.
Не обичам по принцип някой извън семейството да се държи толкова "любвеобвилно" с детето. Аз не си позволявам също да се държа така с деца на мои дългогодишни приятели. Целувам ги, да, прегръщам ги, но по бузите или косичката и толкова. Всяка друга зона, за мен е запазена за по-близки хора.

 Peace
Аз бих дръпнала детето под някакъв претекст............със сигурност щеше да ми е неприятно и нямаше да си замълча, определено.

"
Твоето  шесто чувство е най-важно. Щом си усетила, че прави нещо нередно, значи е било такова. Ти си му майка и ти решаваш къде да поставиш границите. И е трябвало да ги поставиш. Не е редно по този начин да се радват на чуждо дете. ''
 Peace

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Това поведение на възрастния, което описваш е недопустимо. Трудно е човек в такъв момент да реагира на момента. Не я мисли повече тази случка, мерките които смяташ да вземеш са достатъчни.
За съжаление тези случки се случват често, изключвам пощипванията по местата които описваш това е право подсъдно. На доста хора им липсва възпитанието да поддържат дистанция спрямо чуждите деца. Някои казват "Аз обичам децата ..." - нищо лошо, но детето си е малък човек, дали му е приятно всеки да го подръпва, пощипва и премлясква. Случвало ми се да правя забележки за такова държание.

# 47
  • Мнения: 1 121
Доста деликатна ситуация, но не се ядосвай, вече е минало, просто за в бъдеще, ако не се чувстваш комфортно придърпай детето, за да седне и да си почине малко на сянка, например. Може да го е докоснал без да иска, от липса на възпитание. Спокойно Hug

# 48
  • Мнения: 420
Благодаря ви! Като начало забележката е направена вече, със закъснение, но по-добре късно отколкото никога. А малкия наистина мисля да го пообразовам, относно проявите на радост на другите към него. Отчитам го като моя грешка. Може би, защото мъжо все казваше, че просто съм възпитана да не проявявам емоциите си към околните и искам да науча така и детето и винаги се стараех да не правя забележки. Но мисля, че след като ме притеснява, поне мога да поговоря с детето за допустимата близост с околните.

# 49
  • Мнения: 9 472
Тактично бих си отдръпнала детето от този човек.Много съм мнителна и такива хора ме отблъскват.Може да не е имал задни помисли човека,но аз вече ще си имам едно на ум.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 735
Абсолютно като Кристал мисля.Аз също много обичам деца,но даже и на най-близките си приятелки не мога да си представя да се държа така с децата,а иначе и на мен ми се иска да ги гушкам и целувам,особено бебетата и то по-пухкавите.Човек,ако е без отклонения, трябва да има задръжки.Дръж този човек настрана от детето си,пък пука ти какво мислят близките ти.Те дядовци посягат на внучките си и какви ли не гадости се случват....Щом те е навело на такива мисли-имаш право.И наистина вече е време да поговориш с детето си и на тези теми.Аз също скоро смятам на дъщеря ми да и обясня някои неща,че тя пък все по дядовци си пада и къде познати,къде непознати много им се радва. Close

# 51
  • Мнения: 804
Как може една майка да я е срам да защити детето си  newsm78 Шматчица, с риск да те обидя твоята постъпка е по-лоша. Човека си е имал "нужди" и си е намерил начин да ги задоволи, но ти си майка и си длъжна да пазиш детето си, дори и при най-малкото съмнение. По-добре ти да излезеш груба и нетактична, отколкото да допуснеш някои да обарва детето ти.

# 52
  • Мнения: 130
Как може една майка да я е срам да защити детето си  newsm78 Шматчица, с риск да те обидя твоята постъпка е по-лоша. Човека си е имал "нужди" и си е намерил начин да ги задоволи, но ти си майка и си длъжна да пазиш детето си, дори и при най-малкото съмнение. По-добре ти да излезеш груба и нетактична, отколкото да допуснеш някои да обарва детето ти.
Мдаа, точно от обвинения имаше нужда Шматчица. Сега и че е лоша майка ще излезе.. Пфф..
Момичето имаше питане, имаше съмнение и искаше съвет.  Единствената грешка е, че не е реагирала на момента, но явно такава случка и е за първи път и я е сварила неподготвена.
А "нуждите", както казваш, на човека, са под съмнение.

# 53
  • Мнения: 804

Мдаа, точно от обвинения имаше нужда Шматчица. Сега и че е лоша майка ще излезе.. Пфф..
Момичето имаше питане, имаше съмнение и искаше съвет.  Единствената грешка е, че не е реагирала на момента, но явно такава случка и е за първи път и я е сварила неподготвена.
А "нуждите", както казваш, на човека, са под съмнение.

Хората с такива "нужди" са много и нямат табели на челото си. Съчувствам на Шматчица, просто когато усетим нещо нередно не бива да се тревожим за това колко параноични и ненормални ще изглеждаме в очите на околните. Времената са такива, че не можем да си позволим да рискуваме и да се колебаем дали няма да ни помислят за груби и невъзпитани. Нали за това само една майка може да защити детето си с цената на всичко, а това хората да останат с лошо впечатление от нас е най-малкия проблем.

# 54
  • Мнения: 1 217
От хигиенна гледна точка смятам, че единствените, които могат да се радват по този начин на детето са родителите, братята и сестрите му, ако има такива. Евентуално баба и дядо. Затова и не ми е приятно, когато някоя роднинка каже на децата ми: " Искаш ли да ми доядеш банана ? " и се чудя наистина ли е толкова тъпа, или понякога фамилиарниченето ( особено пред бащата на децата ми Grinning ) е по-силно от нея ? От възпитателна гледна точка, без да пренебрегваме хигиената смятам, че не трябва да се позволява на случайни хора чак такава близост като целуване и галене, защото децата от малки трябва да знаят, че хората не са само добри и съответно да спазват дистанция от непознати, когато родителите им не са наблизо, особено от онези, които им се радват прекомерно. Случвало ми се е един-два пъти да стисна зъби в подобна ситуация, но целувки и пипане на гениталиите не бих преглътнала в никакъв случай !   

# 55
  • На морето!
  • Мнения: 5 786
От хигиенна гледна точка смятам, че единствените, които могат да се радват по този начин на детето са родителите, братята и сестрите му, ако има такива. Евентуално баба и дядо. Затова и не ми е приятно, когато някоя роднинка каже на децата ми: " Искаш ли да ми доядеш банана ? " и се чудя наистина ли е толкова тъпа, или понякога фамилиарниченето ( особено пред бащата на децата ми Grinning ) е по-силно от нея ? От възпитателна гледна точка, без да пренебрегваме хигиената смятам, че не трябва да се позволява на случайни хора чак такава близост като целуване и галене, защото децата от малки трябва да знаят, че хората не са само добри и съответно да спазват дистанция от непознати, когато родителите им не са наблизо, особено от онези, които им се радват прекомерно. Случвало ми се е един-два пъти да стисна зъби в подобна ситуация, но целувки и пипане на гениталиите не бих преглътнала в никакъв случай !   
Това е и моето мнение. Още на целувките да съм се намесила.

# 56
  • Мнения: 420
madchen изобщо не си ме обидила. Бясна съм и за това, че не реагирах на момента, а отложих във времето, съобразявайки се с околните. В края на краищата хората казват, че не е луд тоя, дето яде баницата.
Иначе има такива хора, които се радват по този начин и на своите деца, пренасят тази радост и на чуждите. На мен обаче хич не ми понася, дори и от близки.

# 57
  • Мнения: 804
Шматчица, спри да го мислиш  Peace То ако може да предвидим всичко и да отреагираме навреме нямаше да побеляваме толкова рано  Wink Може пък човека наистина да не е някой извратеняк, а просто така да се радва и на своите деца. Независимо от всичко, ти вече си имаш едно на ум, а и детето е малко и няма дори минимален шанс да се е почувствало неприятно или да се е травмирало по някакъв начин. Спри да се тормозиш, имаш си вече едно на ум. Струва си да се ядосваш ако детето се изплъзне от ръката ти и изтича на оживен булевард с много коли, или ако не го видиш,че се катери на високо и опасно място и то падне и т.н. Затова хората са казали "Да не ти се случва това, което майка ти си мисли". Такива сме ние родителите - мнителни, недоверчиви, все лошото си мислим, а понякога просто трябва да си направим извода и да продължим напред, защото ни чакат още безброй стресови моменти с мъниците  Peace

# 58
  • Мнения: 27
Здравейте,моля да ми помогнете и на мен с някакъв съвет,защото и аз от два дена ходя като гръмната-хем съм бясна,хем не мога да го проумея.Имам дъщеря на 5 год и племенник на 6 год.Това лято се наложи свекърва ми да ги гледа за няколко дена заедно,дале4е от мен.Племенника ми не е ходил на градина нито един ден в живота си,а моята ходи от бебе.На няколко пъти с мъжа ни ,ни  направи впечатление ,4е мом4енцето постоянно се взира в дупето и дудата на дъщеря ми,4е все ходи с нея до тоалетната и иска да я гледа гола.Свекърва ми и зълва ми казаха,4е се втелявам.После дъщеря ми каза на няколко пъти,4е той я карал да се събли4ат голи,като са сами и да пазят тайна.Че баба им ги е сварвала дори.Свекърва  ми си призна след хиляди шикалкавяния,но каза 4е те са деца и 4е е нормално,че най вероятно моята дъщеря е виновна,защото тя ходи на градина и сигурно там не им обръщали внимание, 4е племенника няма от къде да ги знае тия неща.Аз за кои ли път се примирих,защото нямах друга алтернатива за гледане на дъщеря ми през лятото.До тук добре,но онзи ден малката се прибра и беше мнг странна и разстроена,каза 4е малкия и е близал дудата,4е я заплашвал,4е ако каже на някои ще умре,4е я пипал по дупето,4е я карал да му лапа пишката.и най лощото е 4е баба им ги е хванала,а не ни е казал нищо.Ккакво да правя?поговорихме си с малката,тя доста го изживява,каза ще е било мнг гадно,4е той я карал постоянно да си играя на тази игра.Свекърва ми и зълва ми обвиняват градината ,а дъщеря ми е толкова малка.какво да правя

# 59
  • Мнения: 1 092
Как какво? Никакъв допир с това дете, каквото и да ти коства!

Общи условия

Активация на акаунт