Побеснях, защото...

  • 8 633
  • 114
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Не мисля че издребняваш.И аз бих споделила с близките съмненията си,пък кой каквото ще да мисли и да ми обяснява.

# 31
  • Мнения: 945
Как бих реагирала на такава ситуация... зависи от контекста. Принципно нямам нищо против някой друг да си играе с детето ми, стига това и на него да се харесва. Ако по някакъв начин чувствам, че детето ми е притиснато до стената, то тогава се намесвам. Не поzвoлявам също така на подпийнали личности да си играят с нея, защото в такъв момент те не могат да отговарят за себе си, камо ли за дете.

За твоята конкретна ситуация... от написаните 2 изречения не става ясно каква е била точната ситуация, ние във форума може само да "покудкудякаме". Близките ти са присъствали на цялата случка и те по добре от нас могат да преценят цялостната ситуация. НО
  • Мнения различни, всеки човек намира различни неща за нормални. Майките понякога са по чувствителни и преувеличават, понякога пък преценката им е най точна
  • Замисли се дали реакцията ти не е била предизвикана от ревност, че детето ти се радва на чужд човек. Или може би ти подсъзнателно не обичаш този човек, за това не искаш да се "радва" заедно с детето ти
  • Следващия път реагирай. Беz значение дали си права или не, щом чувстваш, че нещо не ти харесва, кажи го, особено що се отнася до детето. Научи се да отстояваш интересите си, това ще ти е винаги в полза

Колкото до пипането на гениталите... много общо казано това с пипането. Той в гащите ли му бърка, специално ли му дърпа пениса или ръката му е попаднала случайно там докато вдига малкия или го прегръща. Така пипа му гениталите е много общо казано и всеки тук от нас реагира според това колко му е развинтена фантазията...

# 32
  • Мнения: 420
Не на подсъзнателно, а на тотално съзнателно ниво- Не обичам чужди хора да целуват детето /освен по главичката, ръцете, бузите най-много/. Радости от сорта на целувки по устата, коремчето, дупето, ги приемам само от близки /ние с баща му, баби, дядовци, лели/ и никой друг. А пощипване и подръпване на п...та на детето не си позволява никой от нас.
Не смятам, че детето ще се травмира от подобна игра или този човек е педофил, а споделям собствено преживяване на ситуацията. Старая се да съм толератна към изблиците на чувства у хората, но това просто ми дойде в повече.   

# 33
  • Мнения: 636
Аз не позволявам и на жени, и то близки роднини да прекаляват със закачките. Просто знам колко е неприятно да те щипят по бузите, да те човъркат и чопнат. Децата обичат да се закачат с тях, но не и да ги тормозят с целувки. И никак не ме интересува кой как се радва на деца, тях ли да мисля или собствените си деца?
Да ме мислят за каквато искат.

# 34
  • Мнения: 1 615
Бих побесняла, и още как. Волно-неволно, не ми дреме. От описанието допускам, че е по-скоро волно, макар и с различни от педофилски подбуди. Някои хора имат малко (доста?) извратено разбиране за подчертаване на пола. Като "момчетата на плачат / не си играят с кукли", ама с побутване на "мъжкото" - сякаш казват "мъж си, гордей се с това, което имаш". Отврат е, но се среща. Както същият десен жени биха обсъждали, та чак попипнали, едва показалите се гърдички на 10-ина годишно момиченце. После идва обсъждането на окосмяването, размерите... по вулгарен и нетактичен начин. Солидарност, един вид. Нищо, че за повечето хора е гнусно. Те са много "отворени". Пази си момченцето от такива, бес да се интересуваш от подбудите им! По-добре да ти се обидят, отколкото детето ти да се пита какво става. Не знаеш какво му става в главичката и какъв спомен остава.

# 35
  • Мнения: 1 568
Щом си усетила че има нещо нередно, значи е така.

# 36
  • Мнения: 22 499
В никакъв случай не бих позволила подобно поведение от непознат човек.
Та ние в къщи не си позволяваме да целуваме дъщеря ми другаде освен по главичката, и понякога по гушката. Абсурд да оставя някой си да я целува по коремче, гърдички и т.н.

Аз не мисля, че преувеличаваш, дори е трябвало да направиш забележка на въпросният човек, че това не ти допада и да прекрати с играта.

# 37
  • Мнения: 945
Не на подсъзнателно, а на тотално съзнателно ниво- Не обичам чужди хора да целуват детето /освен по главичката, ръцете, бузите най-много/.

В такъв случай е все едно какво ние мислим.. дали си права или не. Всеки човек има право да поставя граници и да zабранява на други хора да ги пресичат. И е напълно нормално други да смятат теzи граници zа прекалено "строги". Важно е, както вече каzах в другия си пост да сме в състояние да ги остояваме.

Не поzволявай в бъдеще да се стига до ситуации "бясна съм", а реагирай на време.

# 38
  • Мнения: 654
Понякога нещата не са такива каквито изглеждат.
Понякога имаме някакво усещане....
В случай ти си усещала нещо и съответно си реагирала.
Не се сърди на близките си.Те нямат твоята позиция и чувства.

# 39
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Аз веднага бих попитала "Какво правиш?".
Хич не ме интересува кой е, какво е и т.н.. Има си правила на поведение и те трябва да се спазват!
Как после ще обяснявам и възпитавам детето си, че никой не трябва да го пипа по този начин, че това не е редно! Че радостта и обичта могат да се изразят и по-друг красив начин. Да не дава Господ ако някой го пипа, докосва и всичките му производни трябва веднага да сподели. Че това не е нормално, че не е хубаво някой по-голям от него чичко, лелка, батко и сие да го правят.
Обяснявам още от сега, че това си е негово, че сега за сега само той може да си го пипа, че мама, тате, и лекари могат да му помагат когато се мие и има проблем, но само толкова.
Също така колкото му казвам, че голото тяло не е срамно, толкова му обяснявам, че не е прилично на публични места да е гол, да си показва интимностите, че това е много лично и когато порасне ще му разкажа останалото за неговото тяло.
За някой това може да е много крайно, но това е нашето виждане и така правим нещата. Peace

Последна редакция: ср, 18 авг 2010, 13:48 от s_sunny

# 40
  • Мнения: 1 615
Изобщо не е крайно. Не мога да си представя кое пък ще да е либерално... Моята "политика" е същата като на s_sunny.

# 41
  • Мнения: 3 066
Не смятам,че сте преувеличили ,но е трябвало веднага да парирате този тип ентусиазъм и "радване " на детето! за мен само родителите имат право да целуват детето си,и не бих позволила на непознат (дори и родителите ни знаят и се съобразяват),а камо ли пък човек поканен у дома ни да не се съобрази! децата не са играчки да им се радваме ,да ги натискаме и ограничаваме свободата на движение и пространство! Не бих  позволила подобни волности с ничие дете  а и към нашето!

# 42
  • Мнения: 388
Твоето  шесто чувство е най-важно. Щом си усетила, че прави нещо нередно, значи е било такова. Ти си му майка и ти решаваш къде да поставиш границите. И е трябвало да ги поставиш. Не е редно по този начин да се радват на чуждо дете.

# 43
  • Мнения: 130
Винаги съм се изумявала от подобни изблици на чужди хора към чужди деца (целувки, щипания..) Но!- хора разни. Може аз да съм студенокръвна. А може да е заради целувката на една баба върху моята буза, когато съм била на 3-4 годинки. Десет дена съм ходила с обрив като резултат..
А в конкретния случай, мисля, че е било прекалено! Трябвало е да реагираш. Дискретно и тактично да придърпаш детето.

# 44
  • Мнения: 1 155
Ще си дръпна детето и ако този "познат" и ако продължи с тези игрички, ще му направя забележка, без въобще няма да ми е неудобно. Не позволявам познати и приятели да я целуват. Дори започнах да я уча, да не дава да я целуват, когато я попитат защо, та просто им отговаря "Мама не дава" и с това се приключва въпроса! Peace

Общи условия

Активация на акаунт