Побеснях, защото...

  • 8 632
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 784
Ох, не знам. Имам позната, която се държи така с децата. Тя дали е педофилка.  Rolling Eyes
Иначе мнението ми е, че по-добре една идея повече предпазливост, отколкото дете с увредена психика.
Колко голямо е детето ти? Не можеш ли да му обясниш за частите на тялото, които не бива да бъдат докосвани от никой друг?

# 16
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз също бих побесняла. И сигурно щеше да ме избие на саморазправа. Ако мен не, мъжът ми със сигурност... Twisted Evil
Не знам какво да кажа. И какво особено мога да те посъветвам. Справедливо, заради другите деца, на които би посегнал този извратеняк би било, ако може да се сигнализира някъде, но ... няма къде. Нито ще има ефект. Sad

# 17
  • Мнения: 2 784
Ами, ако сигнализира, а човекът не е педофил? Нашите имаха познат, който редовно се лигавеше с нас, хапеше ни по дупетата и ни гъделичкаше, оставяли са ни с него без никакъв проблем. Не е педофил човекът, много обича деца и така си изразява обичта. С него бяха най-жестоките ни игри, много го обичахме.
Според мен е трябвало да му направиш забележка, да кажеш в прав текст, че ти е неприятно. Най-много да се обиди, но като не е толкова близък- много важно.

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 400
Може би, човекът е искал да ви се хареса, изразявайки толкова радост към детето ти.
Иначе, аз деликатно щях да му кажа,че не ми е приятно детето да бъде пощипвано по дупето (гениталиите още по-малко!).
Как детето ще разбере, че чичко Х може да пипа там (уж на игра), пък чичко У от площадката неможе?

И на най-блозките си приятелки цдецата не съм си позволила да проявявам толкова любов. Силна прегръдка върши чудесна работа.

# 19
  • Мнения: 1 473
И аз бих побесняла...
Такава игра и изразяване на любов към деца не приемам за нормална. Веднага щях да прекратя  играта и дори бих казала на познатия, че не ми е приятно да си играе така с детето ми и че не позволявам подобно отношение.

Синът ми е на 2 години и 3м., но постоянно му повтарям, че освен мама и татко на никои друг да не дава да го гушка, целува, гъделичка и тн. Може да е пресилено, но предпочитам детето ми да се пази и само и да знае, че такъв интимен контакт не се осъществява със всеки познат или непознат.
Той е много контактен, хвърля се на врата на непознати без проблем, което ми е много неприятно...така че се старая да му обесня и не спирам да повтарям, че не е необходимо да се прегръща с всеки, който му обърне внимание.



# 20
  • Мнения: 25 818
Колко голямо е детето, носи ли памперс и какво разбираш под докосване по гениталиите?

# 21
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 787
Чак побесняла...Определено няма да ми е приятно и просто бих "прибрала" детето си.

# 22
  • Мнения: 763
Просто свеждаш конктактите на този човек и детето ти до минимум, без значение какво мислят останалите. Жизнено важно ли ти е да разбереш дали си права в преценките си, та да ги събираш отново? Дори и да драматизираш излишно случая, за какво ти е да инициираш срещи, на които ще си притеснена и напрегната. След като не ти е близък приятел, няма защо да го пускаш повече около детето си!  Истината е , че изтръпнах като прочетох поста ти. Единственото, което ми дойде на акъла беше: Каквото и да е, добре че е минало!!!  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 399
Колко голямо е детето, носи ли памперс и какво разбираш под докосване по гениталиите?
Добър въпрос, при играта на самолет може да се случи, да го подхване в тази област.
 

# 24
  • Мнения: 1 092
Какво значение има другите (било от тук, било близки и познати) дали считат това за нормално или не?
Имаш ли и най-малки съмнения, че е нарушена границата между някой и детето ти си го пазиш с зъби и нокти.
По-добре "препазено" отколкото да се тюхкаш, че не си предотвратила нещо лошо.

# 25
  • Мнения: 405
Един човек, който .................
Има един момент, много деликатен, който трябва да използваш и да прекъснеш тези посегателства. Докато четох поста ти веднага се сетих за нашата поговорка "Чувай дъще, сещай се снахо!" т.е. казваш на детето, това което искаш да кажеш на големия човек Например: я кажи на този чичко, че не даваш да на никой да ти пипа пишлето, то не се пипа, или , говорейки на детето споменаваш какво не трябва да прави " аа чичо там не се пипа" и го поглеждаш с усмивка. Ако не стане номера, и не се усети другия, .... какво да ти кажа, не знам, да пратиш детето в другата стая да му намериш занимавка.... 

# 26
  • Мнения: 4 615
Моето момиченце също е твърде любвеобилно, повече отколкото ми се иска. Прекъсвам обаче всякакви подобни изблици на познати и непознати, дори и на по-големите деца към моето дете.  Аз се  радвам  от разстояние и на чуждите деца. Хич не ми пука кой какво си мисли за мен, студена, надута, скандалджийка, патка, все тая. Добре сте се отървали само с това.

# 27
  • Мнения: 157
Направо ти се чудя, как така си стояла отстрани и от неудобство не си казала нищичко... #Crazy #Crazy #Crazy
В никакъв случай не бих го позволила. Ми то на един мъж, така от неудобство жена му нае.... /дано ме разбираш правилно, ама като се сетя за такива случки ми се повръща/

# 28
  • Мнения: 7 914
Винаги гледам да не се ядосвам на нещата, прочетени във форума, но... темата ти определено ме изкара извън равновесие!

Побесняла си? Защо и по-точно на кого? На онзи мъж или на себе си, че си допуснала това опипване да стане пред очите ти?
 Кое е по-важно: това, че някой ще те помисли за" изтрещяла майка",  да не ти се разнесе славата на  луда из служебните среди от
...едни човек, когото приемам като едва ли не за служебен познат.  ...
, или какво?


...
Та ви питам. Доколко  и какъв е "позволеният" контакт, според вас на почти непознат и вашето дете? Аз ли се "втелясвам" или има и други, на които подобен "допир" не е особенно приятен?
Най-много имам вяра на себе си, баща му и баба му. От всеки друг го предпазвам. Дори от приятелката ми, която понякога го дърпа да  го прегърне й казвам:" Сега няма желание, остави го, той като иска, сам ще дойде!"
 А на непознат/ почти непознат бих заявила право в лицето, че не ми е приятно детето ми да бъде пипано. За мен няма нищо по-важно на тоя свят от сигурността на детето ми. Peace


# 29
  • Мнения: 420
На почти 4 години е и отдавна не ходи с памперс.
Не ми е жизнено важно да разбера дали съм права в преценките си. Този човек повече няма да контактува с детето ми. Не се притеснявам толкова дали "служебните среди" ще ме вземат за изтрещяла, колкото от приемането за нормално такова поведение от близките ни.
Идеята да науча детето само да отреагира на подобни "игри" е страхотна. Благодаря.
Побеснях, защото не приемам подобни близости с детето ми от странични хора, побеснях, защото всички около мен го приемаха с усмивка, а само аз стоях като полята с вряла вода. И защото след това, в разговорите си с тези близки, едва ли не ме обвиниха, че съм студенокръвно, което не разбира изявите на радост от хората.
Че съм "студенокръвно" е донякъде вярно, но чак пък толкова, че да не видя разликата , надали. Та за това побеснях. И за това питам тук, дали пък не издребнявам наистина?  
.... какво разбираш под докосване по гениталиите?
Тичаше да го гони и като го стигне го щипеше там.

Последна редакция: ср, 18 авг 2010, 10:08 от Шматчица

Общи условия

Активация на акаунт