Турската кухня *4*

  • 219 847
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Drize, много благодаря Hug Пидето на оребрен тиган ли го печете?Аз нямам такъв засега и се чудя как да ги изпека newsm78


Печи на равна тава! И така ще ти стане!  Joy

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 488
Привет , момичета
Много сори , че не съм ви прочела , а направо ще ви питам.Някой знае ли как се приготвя една от закуските в Турските хотели?
Тези дни се върнахме и дъщеря ми е очарована от едни палачинки като нашите които правиха там , но  са по сладки , по пухкави и плътни.
Дано добре да обясних и да сте ме разбрали.Ще помоля ако някой има идея каква е сместа моля да пише.
Благодаря предварително

# 47
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
А как се прави пиде с плънка?Видях на първа страничка линк към пиде с кайма, но само снимка ми се отваря, няма подробности Wink.

# 48
  • София
  • Мнения: 17 592
Идвам да ви следя...

# 49
  • Мнения: 22 867
Момичета, прегледах, но не видях - Тавук гьойсу - какво е това чудо? Заинтригува ме спор в руски форум, според една форумка се прави от мляко, захар и пилешки гърди, според друга - било меко и нежно като пилешки гърди, а не че има пилешко в него newsm78 Моля, ако някой е наясно, да обясни. Благодаря!   bouquet

# 50
  • Paris, France
  • Мнения: 14 022
labrex, да, има сварени и "оскубани" на конци пилешки гърди в тази рецепта, също и ориз, освен изброеното от тебе, може и канела. Това е предшественикът на европейските млечни "твърди кремове" от рода на панна кота, бланмаге, баварски крем. До появата на твърдия желатин споменатите европейски кремове също са се правели с такова месо и бульона, в който е варено пилето за да може сместа да се желира. Аз много обичах да ям като дете "казан диби" на турски (също на български и гръцки) -  друг десерт, подобен на крем карамел, също с пилешко. Спрях да го ям като видях, че баба слага пилешко месо и бульон вътре  Mr. Green. Нищо чудно и тебе да са те гощавали с такива  Twisted Evil.

 Hug

# 51
  • Мнения: 22 867
labrex, да, има сварени и "оскубани" на конци пилешки гърди в тази рецепта, също и ориз, освен изброеното от тебе, може и канела. ..................

Nevena Virolan, благодаря за разясненията.  bouquet Казан диби съм яла, ама никакво пилешко нямаше в него, нещо като крем карамел, но по-плътно ми се стори. А за Тавук гьойсу ми стана интересно, не съм го и чувала дори.

# 52
  • Мнения: 6 243
В нета има рецепти за тоя крем - тавук гьойсу, само с мляко, заар и намсикво още, но без пилето. Идеята беше, че ефектът на бяло пилешко се олучава от технологията на приготвяне. Преди време пробвах, абсолютно нищо не стана по този начин и мирясах. Лабрекс, ако решиш да експериментираш и докараш нещо читаво, пусни рецептата, щото моето замина в канала.

# 53
  • Мнения: 22 867
В нета има рецепти за тоя крем - тавук гьойсу, само с мляко, заар и намсикво още, но без пилето. Идеята беше, че ефектът на бяло пилешко се олучава от технологията на приготвяне. Преди време пробвах, абсолютно нищо не стана по този начин и мирясах. Лабрекс, ако решиш да експериментираш и докараш нещо читаво, пусни рецептата, щото моето замина в канала.

Аз се надявах някой тук да има пробвана рецепта. Ако нещо намеря и направя, ще се похваля! Grinning  bouquet

# 54
  • Мнения: 573
Tavuk göğsü определено се прави с пилешко месо, на това без пиле му викат yalancı tavuk göğsü, т.е. лъжливо тавук гьойсю. Казан диби е без месо или бульон, поне в Турция така се приготвя.
Ето една рецепта с месо, обещавам да я преведа като ми остане време. http://www.yemektarifleri.info/tavuk-gogsu-tarifi/

http://avocadobravado.net/2010/05/03/tavuk-gogsu-chicken-breast-pudding/

# 55
  • Мнения: 22 867

Ето една рецепта с месо, обещавам да я преведа като ми остане време. http://www.yemektarifleri.info/tavuk-gogsu-tarifi/

http://avocadobravado.net/2010/05/03/tavuk-gogsu-chicken-breast-pudding/

При всичката ми любов към кулинарните експерименти и "извратения" ми вкус (така счита родата, поради необичайните съчетания на продукти, които правя Grinning), признавам си, че пилешкото в сладък десерт ме сепна. Май по-скоро бих опитала лъжливото тавук гьойсю, всъщност знам ли........ newsm78

kaigi , когато имаш време и възможност, мила, преведи, интересно е все пак. А, ако можеш да опишеш вкуса на това с пилешкото....  bouquet

# 56
  • Мнения: 42
Супер вкусно ми е този десерт и въобще не се усеща месото, яла съм и "tavuk gogsu kazandibi" на Гйуллуоглу сладкарница - еми още по вкусен се оказа Party , Лабрекс опитай няма да съжалаваш, слагам и снимка от гуглето: http://www.google.com/images?expIds=24923,25657,25900,25907,2598 … =1120&bih=517  chef  chef

Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 17:25 от kader

# 57
  • Мнения: 22 867
, Лабрекс опитай няма да съжалаваш,

kader, вярвам ти, каквото турско ястие или сладкиш съм опитала, все ми е харесало, много вкусна кухня имат. Само да намеря рецепта, ще го пробвам. Peace  bouquet

# 58
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Labrex,аз правя по тази рецепта.Сравнително лесна и бърза,защото класическия десерт по рецептите от онова време си е голяма врътня.И така
2 кафяни чашки оризово брашно
2 кафяни чашки царевично нишесте
5 водни чаши мляко
2 водни чаши захар
половинка пилешка гърда=от едната старна на пилето
половин чаена лъж.сол
1 ч.лъж.естествена дъвка
канела
Смесваме брашното,нишестето,захарта  и млякото и сваряваме до получаването на крем.
Преди това сме сложили да се вари с малкото сол пилешкото месо.След като изстине се разчепква на много тънки милиметрични влакънца.По класическата рецепта даже се начуква в хаван .По лесната процедура охладения млечен крем се разбива с миксера около 10 минути.След това се прибавят разчепканите пилешки гърди,с малко =около 1 черпак пилешки бульон и кристалите естествена дъвка,всичко се смесва и отново се разбива с миксера около 7=8 минути.Така получения крем се разполага в тавичка и се чака окончателното му охлаждане.Отгоре се насипва канела.

# 59
  • Мнения: 22 867
Labrex,аз правя по тази рецепта....

haksev , много благодаря!  bouquet Копирах си я, оризово брашно нямам, но ще се снабдя. Даже майка мисля, че има дъвка, на зрънца, ако това е истинска newsm78 Ще пробвам, пък ако ще и сама да си го ям! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт