Декемврийски бебешоци вече радват ни с подскоци! №9

  • 22 086
  • 709
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 701
Добро утро и от мен, майчета!
Аз вчера се почувствах ужасно зле - тотално отпаднала, без грам сила, почна да ми се гади и ми беше ужасно студено. Прибрах се у дома, дремах, пих осцилококцинум, но продължи да ми е ужасно студено и вечерта взех, че изпих един колдрекс smile3511. Моята докторка ми беше казала, че мога да пия фервекс и от ЖК също ми бяха казали, че може фервекс, ама аз нямах  doh После вдигнах температура и почнах да се потя
Тая сутрин отидох при личния лекар, да си поискам болничен за днес, щото искам да си остана у дома и тя ми каза "Ами трябвало е да изпиете само парацетамол". Започнах да я разпитвам дали мноог съм сгрешила с тоя колдрекс, ама тя само ми каза, че друг път да съм пиела само парацетамол и сега се вкарах в някакъв филм.....Много се стреснах Cry Ако съм направила нещо на бебо, ще се гръмна!
Аз също много се бунтувах срещу цените на дрехите за бременни, но да ви кажа с тоя летен панталон, който карах тея студени дни ми докараха тая настинка и температура и сега съм решила, че нищо не е по-важно от здравето ми. Ако трябва и яке ще си купя, за да мога да го закопчавам.....Хич няма да си правя експерименти повече - инат, инат, ама си докарах проблеми.

Хайде, лек и слънчев ден от мен

# 676
  • Мнения: 1 070
MagieA,помня те  Hug много хубаво че идваш да ни навестиш. С теб може да се видим на следващата русенска среща  Peace
dobra,точно вчера срещнах из нета формулата за изчисление,ама като не ми трябва и не го запаметих...  newsm78
ElinKaMaliNka щом мъжът ти не те е е виждал още с коремче сигурно ще е много изненадан,все пак изглеждаме съвсем различно,ще разказваш после. А представям си колко се радваш и как ще броиш дните. И ще те глези много,убедена съм  Hug
pipi_mb и аз спя по малко,през 2 часа се будя и не заспивам веднага след това,така и че и на мен ми се събира толкова сън,а преди и топ не можеше да ме вдигне в 8 или 9 сутрин. Все спя до късно,особено ако не съм на работа до 12 не ми мърдаше.
koqto,дано са ти добре изследванията  Hug
The Girl много ти е сладко креватчето,да ти е честито,кой цвят си избра? А за това,че е рано не го мисли. Хубаво е отсега да се подготвяме.
Josepha бързо оправяне ти желая,за Колдрекса споко-от едно хапче едва ли ще ти е станало нещо. То пък парацетамола да не е безвреден,май всеки доктор различно ще ти каже.

Лек ден момичета,отивам да си плета  Hug

# 677
  • Мнения: 14
Добро утро мами,
7/8 много се смях на историята със сестра ти  Laughing
Да се оплача и аз най-редовно се будя към 3.30 и обикалям апартамнета като вампир до 5.30. Ужас!
Моя малък мъж на прегледа излезна 1124 грама, което си е май доста. Някъде с 4 дена бил по-голям...ама нали бебетата трупат по 30 грама мазнини на ден. Поне се успокоявам, че от 13-те килограма, които съм качила - 1 кг не е на задника ми  Laughing
За дрешките да кажа, че отдавана си купувам за бебончо, но сега се притесних една съседка като ми каза, че се свиват дрешките като ги изпереш и трябжа направо да се взимат повечко от 3-6 месеца, а не от 0-3 месеца. Моля мамите, които вече имат деца да кажат дали наистина е така, да знаем ние новобранките какво да си купуваме  Hug

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Добро утро и от мен Simple Smile

Аз за сега нямам проблеми със съня, не съм много активна през деня , но вечер ми се приспива рано, с мъжа ми всяка ве4ер лчгаме към 21:00-21:30 и гледаме филм, но аз почти винаги не успявам да догледам филма и заспивам  tooth, но и рано ставам, някъде към 7:00. Единственото, което ме дразни , е че ставам по 2-3 пъти да ходя до тоалетна вечер, ама няма начин, поне после заспивам..
Josepha, мисля че няма за какво да се притесняваш, един колдрекс не е кой знае какво, а и колдрекса съдържа парацетамол и витамин С, така че не ми се вярва да е нещо кой знае какво, има жени които антибиотици пият и нищо им няма на бебетата, не се притеснявай... Simple Smile

# 679
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Добро утро  Hug
И на мен много ми се спи, наистина вече го няма спокойния сън от преди и аз се въртя по цяла нощ, а снощи и мънинка събудих та тя доста се поразбунтува в корема ми  Laughing
Добра аз си гледам по една табличка за размерите на бебо според седмицата ей тук http://www.bluni.de/index.php/a/schwanger_bio_gewicht и тук http://www.ivf.no-meat.org/link_pregnancy/gest_cal/
Като ходих във Вис виталис страшно много колички имаше изложени, а не на каталог да ги гледаш и легълца имаше много изложени, абе избор имаше доста. Немога да кажа същото за дрешките обаче, от коиот въобще не бях очарована.Иначе и шишета и всякакви консумативи имаше на доста марки. Който иска да види на живо и да пипне  Laughing там може да го направи.
За покупки и аз се замислям ама все изчаквам иначе количка почти вече съм решила каква ще е  и легълце също.
The Girl наистина много хубаво легълце
Josepha спокойо бе жена, така като се тормозиш още по-зле. Каквото пила си пила, да се надяваме да няма отражение на бебо от един път  Hug
poli.t  hahaha мъжът ти още от сега щом се стряска представям си какво ще е като наближи момента  Joy

# 680
  • София
  • Мнения: 701
Ох, момичета, добре, че ви има!!!   bouquet Мерси за куража

# 681
  • Мнения: 493
Добро утро мами,
7/8 много се смях на историята със сестра ти  Laughing
Да се оплача и аз най-редовно се будя към 3.30 и обикалям апартамнета като вампир до 5.30. Ужас!
Моя малък мъж на прегледа излезна 1124 грама, което си е май доста. Някъде с 4 дена бил по-голям...ама нали бебетата трупат по 30 грама мазнини на ден. Поне се успокоявам, че от 13-те килограма, които съм качила - 1 кг не е на задника ми  Laughing
За дрешките да кажа, че отдавана си купувам за бебончо, но сега се притесних една съседка като ми каза, че се свиват дрешките като ги изпереш и трябжа направо да се взимат повечко от 3-6 месеца, а не от 0-3 месеца. Моля мамите, които вече имат деца да кажат дали наистина е така, да знаем ние новобранките какво да си купуваме  Hug

За номерата на дрешките много заависи дали са Бг, турски, английски и т.н. От моя опит мога да кажа че бг дрехите не си отговарят въобще, като и най-малкия номер 22 беше огромен на Явор като се роди. За турските нямам наблюдение, за английските си отговарят на 100%. Първите 3 месеца  - 0-3 е доста студено- ще ти трябвар бодита с дълъг ръкав, гащеризончета (аз това мисля да купувам), след това от 3-6 (на 6 месеца ще са около май) ще ти трябват и бодита с къс ръкав и по-тънки дрешки вече, защото тази година май обличах явор с къс ръкав вече. Та според мен дрехите се делят на 2 вида: за вкъщи(това включва и за сън) и за навън. На вън мисля да обличам с близки + дънчици (имам такива от явор с поларче отвътре) и якенце, а отгоре с портбебе (одеало с цип).Това за студените дни. За вкъщи мисля да взема 5 бр гащеризончета и 5 бр бодита дълъг ръкав от некст, както и малко бодита от асда. Но със сигурност ще взема и от най-малките дрешки- размер новородено, защото на Явор всички дрехи му бяха огромни като се роди и беше едно замятане на ръкави  ooooh!

# 682
  • Мнения: 90

За дрешките да кажа, че отдавана си купувам за бебончо, но сега се притесних една съседка като ми каза, че се свиват дрешките като ги изпереш и трябжа направо да се взимат повечко от 3-6 месеца, а не от 0-3 месеца. Моля мамите, които вече имат деца да кажат дали наистина е така, да знаем ние новобранките какво да си купуваме  Hug
Много зависи колко голямо ще се роди бебчето. Моят син се роди 3600, някои дрешки ги облече само по веднъж-два. Други мами с бебчета под 3 кг дрешките от 0-3 м им бяха големички. Така че зависи много от бебчето. Не е излишно да имаш и от 0-3 м и от 3-6м.  Дори и да са ви големички в началото, бързо ще ги достигнете като размер.

# 683
  • Мнения: 1 268
И аз да кажа за френската номерация, момичета ако поръчвате от ла редуте, вземайте по-големи дрешки!Френската номерация е умалена, народът расте, а номерацията им не е сменена от 20год, инае и аз имам такива впечатления за бг номерацията , че дрешките са по големи.

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Ох, момичета, като ви чета, така ми се иска и аз да започна с покупките, но все още се удържам., дори не влизам и в детски магазини...А и честно казано, направо не знам какво да купувам, какво трябва да се купи за едно новородено, кои са най необходимите неща. Вие смятате ли да повивате бебетата? Четох , че било много хубаво да се повиват.....Толкова ми е объркано.... Sad

# 685
  • Мнения: 27
Здраввейте момичета,
е аз съм вече на работа  но и аз като вас от 3.30ч.съм будна и само се въртя и не мога да заспя.Направо е ужасно а тепърва се започват безсънните нощи,дори си мислех че може би това е жива подготовка на организма за след това когато малкото човече вече е на бял свят голям опит с безсънието ще имаме така че може и за хубаво да е.Е пооплаках се и аз(хихихи)та сега може да пийна едно кафенце пък дано малко се посъвзема че съм като ударена с мокър парцал.

Ох и аз съм на работа по цял ден, а изобщо не мога да спя. Започвам да се притеснявам дали не претоварвам организма си. Бях се настроила да работя до 45 дни преди термина, но вече се чудя?? Един ден ми е добре, на другия ми се стяга корема и само ми се поляга. Просот съм в дилема newsm78

# 686
  • Мнения: 4
Аз съм си решила ако си вървя така и нямам много оплаквания до последно да си ходя на работа,тук се разсейвам иначе не знам какво ще правя вкъщи сама направо мисля че ще полудея.
Дори бях питала дали не може да не си вземам от началото тия 45 дни а малко по късно но май няма как.

# 687
  • Мнения: 55
Добро утро майчета Simple Smile

Гледам все повече от вас имат проблеми със съня... жалко наистина. Аз отдавна съм така, почти от началото все не спя като хората. Тогава ставах по 100 пъти до тоалетна, а сега просто се въртя... Малко са нощите дето се спи по-добре. Може би това е подготовка на организма за новия режим Simple Smile То да ви кажа аз вече свикнах да спя по-малко... но все пак аз в момента не работя, а за мамите които са на работа сигурно е мъчително след такава нощ.

Josepha, не се притеснявай толкова! От едно прахче няма какво да се случи, още повече това не са първите 3 месеца. Пази се и купувай по-дебели дрехи, здравето на първо място. Аз също си мислех, че с тези кореми няма да можем и връхните си дрехи да обличаме. Аз винаги съм била слаба, якенцата и палтенцата са ми едни... вталенички... още сега не мога да ги сложа... не знам като стане октомври примерно...

Ех, за тези покупки и аз вече започнах да разглеждам от време на време и си правя планове, но нищо не сме взели все още. И таткото нещо не дава засега, да минело още малко време. Живи и здрави, края на септември, октомври, мисля и аз да се зарадвам с някои неща Simple Smile

Хайде отивам да сръбна малко кафенце Simple Smile Лек ден на всички!

# 688
  • Мнения: 52
Добро утро момичета!!!Имам толкова планове за днес,че едва ли ще свърша нещо от тях  Laughing. Решила съм да изчистя апартамента,да сготвя нещо и да уча за изпита ми в неделя.
Относно дрешките,вчера магазинерката ми каза,че като съм купувала дрешки за бебчо да съм гледала да има свободно място,около 2-3 пръста на чатала,че да им пазим мъжките достойнства  Laughing Също така мисля да не купувам много дрешки.Казаха ми ,че супер бързо ги израстват и да съм взимала в началото по 3-4 максимум комплектчета и бельо.Отделно приятелите ни като купят и те по нещо и ще го облечем детето  Joy

# 689
  • софия
  • Мнения: 1 707
Елинка Малинка много се радвам за теб,представям си и като те види мъжът ти колко ще е щастлив .За зодиите-много искам да е стрелец ама само беба си знае каква ще е.Легло си харесах във Вис виталис,количката също ще е от там(колебая се м/у карера на бертони и кобра на абц дизайн).Дрешките са ми по лесни памучни бодита на нормални цени има в борсата на Х.Димитър,а в Младост има мн. хубави магазини за бебета пак на добри цени.В аутлета на Принцес има магазин на Дисни със страхотни бодита(поне на вид за качество не мога да коментирам-но беба ще покаже след време).Калина З как мина училището за бременни ,ходи ли вече какво правихте ,чакам да разкажеш.   

Общи условия

Активация на акаунт