Ипотечен кредит и подводните камъни

  • 1 267
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Предстои ми да тегля ипотечен кредит за покупка на жилище, което ще ипотекирам в полза на банката. Имам около 15-20 % от цената по сделката, останалите очаквам с кредита. Сама съм, гледам двете си деца и нямам на кого да разчитам за финансова помощ. Заплатата ми е добра, всичките ми доходи са на светло. Нямам необслужвани кредити, с една дума съм добър кредитополучател и не се притеснявам дали ще бъда одобрена.
Това, което ме притеснява е, че пазарът е пълен с оферти и ми е много трудно да се ориентирам.
Моля да споделите вашия добър и лош опит с ипотечните кредити, подводните камъни и какво да гледам и на какво да държа при избора. Евро или лева, за по -дълъг период или за по-кратък (имам възможност да го свия до около 10 г.), съотношение главница - лихва и т.н.
Много ми е притеснено, че трябва да скоча в този риск сама - живот е и всичко се случва, а както казах - отговарям и за две деца, двама родители без никакво спестявания, които скоро ще се пенсионират, нямаме имоти или нещо настрана, с една дума - само с акъла си разполагам и с надежда да се справя със ситуацията.

# 1

Общи условия

Активация на акаунт