Тайната на дългата и здрава коса - 79

  • 93 427
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 958
[

...Аз се боря с косопада с прогестогел...това е основното, което ми помага понеже явно на хормонална основа ми е проблема - намалява прогестогела с възрастта....Отдавна не съм правила домашни маски, но ще започвам отново. Вдъхновявате ме за това, определено...за което благодаря.... Simple Smile...

Как се ползва прогестогелът?

Втривам в корените преди миене, стоя около половин час, най-много час. Може и по кожата да се маже всеки ден, на различни места без миене. Но аз основно слагам на косата, защото там ми е проблема. След невероятно силен косопад се оправих за месец с него. Но явно се иска постоянно мазане, защото пак ми се засилва ако го спра. За мен лично е много по-добър вариант от тъпченето с противозачатъчни, които определено влияят положително на косата, но пък имат други минуси.

# 16
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
т.е. не си ходила на лекар? горе-долу за каква възрст говорим?

преди колко време беше прилагането - т.е. прилагаш 1 месец, косопадът спира....и положението се задържа или продължаваш да си мажеш и за напред?

# 17
  • София
  • Мнения: 958
Ходила съм на лекар, разбира се.........Започнах с щитовидната жлеза - в норма. Кожен - мазила и витамини за 100 лв. без резултат. После на Аг - малка функционална киста, която изчезна след месец. Симптоми за прогестеронов дефицит. Изписаха ми противозачатъчни, които разбира се не си взех.

От форума разбрах за прогестогела и мога да кажа, че много, много ми помага. Но явно ще трябва да си го мажа редовно без спиране. Първо мазах два месеца и косопадът буквално спря....по 10 косъма след къпане. После спрях и след месец се засили пак. Догодина правя 40....Simple Smile.............да добавя  - влияе и положително на цялостното ми състояние, по-спокойна съм когато го  слагам  редовно.

# 18
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
а какви са симптомите за това?

# 19
  • София
  • Мнения: 958
Косопад, напрежение, нервност, завиване на свят с виждане на звездички...Simple Smile, проблеми в цикъла, може да има и други, не знам.....Simple Smile На една моя приятелка й казаха същото, но тя имаше и сериозни смущения в цикъла - на 15, 16 дни й беше.

# 20
  • Мнения: 1 073
Аз напоследък освен къна нищо друго не ползвам.

   Безцветна или оцветяваща? Нали знаеш, че тази за боядисване е пълен боклук.
 
  Аз от тривитаминола, както съм споделяла, съм много доволна. Единствено се притеснявам, че като го отмивам ми пада доста коса. Гледам да не я отмивам с груби движения, то си е цял ритуал, но пак ми пада доста. Ще видя как ще се държи след като спра маската за почивка и ако се наложи ще взимам Фитовал.

# 21
  • Мнения: 1
А каква е тази маска с кафе и какао и за какво помага?  newsm78

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Цитат
може би към проблемите -тряба да се подходи и вътрешно, освен външно   ? ако нещо в организма липсва или е до хормони?
понеже споделяш, че външно полагаш грижи, но е възможно и да не си попаднала на правилните продукти или да не ги ползваш правилно

Възможно е и причината да се крие някъде вътре в организма ми. Недоспиване, стрес, напрежеие, всичко това може би си оказва своето влияние. Едва ли прилагам неправилно продуките, не мисля, че това е проблема. Пък и има нещо друго, което си мисля. Т.к си имам дълга коса от горе долу 15 години-преди до средата на гърба, сега я поддържам почти до кръста, падат косми, на тяхно място сигурно израстван нови, но това не става толкова бързо все пак е възможно и заради това. Знам ли и аз вече, къде е проблема, но наистина в момента нямам онази гъстота като преди години и онзи дебел косъм за съжаление. Преси и сешоари ползвам рядко. Има хора, който всекидневно ги ползват и вътреки това, косата им изглежда много добре.

Цитат
Безцветна или оцветяваща? Нали знаеш, че тази за боядисване е пълен боклук.
 

Ами натурална + индиго. Няколко пъти направих грешката да ползвам черна Афродита и останах много недоволна.

# 23
  • Мнения: 1 569
Момичета направих си маската (за пръв път). Сложх 2с.л домашно кис.мляко, 1 с.л. мед, 1 с.л. какао, 2 с.сл. стимулант на Икаров, 2с.л. Тривитаминол, 1 с.л. оцет и един жълтък. Еми стана адски малко количество  Shocked Едвам успях да вкарам добре в корените, а за косата изобщо не остана. Кажете по какво количество си правите за вашите коси и как ви стига? Моята коса е едва до раменете, представям си, ако беше по-дълга  ooooh! Или пък се слага само в корените и не по продължението на косата???  newsm78

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 45
Аз напоследък освен къна нищо друго не ползвам.

   Безцветна или оцветяваща? Нали знаеш, че тази за боядисване е пълен боклук.
 
  Аз от тривитаминола, както съм споделяла, съм много доволна. Единствено се притеснявам, че като го отмивам ми пада доста коса. Гледам да не я отмивам с груби движения, то си е цял ритуал, но пак ми пада доста. Ще видя как ще се държи след като спра маската за почивка и ако се наложи ще взимам Фитовал.

и при мен пада доста коса....бях се изплашила даже, номоже би е нормално  newsm78

# 25
  • Мнения: 0
Запис в новата ни темичка. И мен ме интересува маската с кафе и какао някой ще я споделили нещо не я намерих и за какъв тип коса се прилага  baby_neutral

# 26
  • Мнения: 22
Аз още не съм намерила време за Тривитаминола и карам със стимуланта на Икаров и хининова вода. Вчера си купих термозащиятния на Алфапарф... и съм много доволна!

# 27
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
Привет момичета! Simple Smile
Моля, споделете маска за суха и боядисана коса. Искам да я направя сега докато малката спи, че времето ми е много ограничено. Скоро открих тази тема и тепърва ще я чета. Вкъщи разполагам със зехтин, жълтък, кисело мляко, лаѝка и маѝ е това... newsm78 Косата ми е кестенява и от около година я боядисвам в светли тонове.

# 28
  • Мнения: 616
Hrispa76, от това, което си изброила, намажи я само със зехтина, сложи шапка за баня и топла кърпа и стой час  - 2.

# 29
  • Мнения: 5 173
Запис!
Маската на Миосотис е прекрасна!

Общи условия

Активация на акаунт