Автоимунен тиреоидит на Хашимото (15)

  • 63 391
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 148
Магнитче, честито повишение!!!!

Oryx, по принцип се стараят да свалят тсх-то, на момичета, които имат проблем да забраменеят, и които не успяват без да има причина за това. Смята се, че високо тсх може (не задължително) да нарушава възпроизводителния механизъм. Но това се отнася за момичета с високо ТСХ. Твоето е в норма за забременяване - поне според моя доктор. След като свалихме моето тсх на 2.4 той каза, че е перфектно след като е под 2.5. Но както те съветват момичетата, отиди на ендокринолог, за да ти е мирна главата.

# 16
  • Мнения: 104
Честито Магнитче! От сега нататък само успехи във всичко!  bouquet

# 17
  • Мнения: 348
magnet,4estito!  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 6 010
Благодаря за новата тема!   bouquet
Магнитче, честито повишение!   bouquet

# 19
  • Мнения: 781
Ехеее, кога направихте новата тема и вече 2 страници изписани  Laughing
магнитче, честито повишение   bouquet
Аз вече съм на 25 мг тироксин, след като и този месец ТСХ ми е много ниско 0,02  newsm78 . То пък от 7-8 преди бременността сега супер ниско  newsm78 Предполагам, че още се наместват хормоните

# 20
  • Мнения: 13 766
Ами дано се наместят правилно Peace

Все пак бременността е голям стрес за организма, а щом стресът толкова влияе, тогава защо да не е възможен и обратен процес - към възстановяване на жлезата.

# 21
  • Мнения: 27
Благодаря за темата HugАз съм септември на контролен.  Успех на всички Hug

# 22
  • Мнения: 781
Ами дано се наместят правилно Peace

Все пак бременността е голям стрес за организма, а щом стресът толкова влияе, тогава защо да не е възможен и обратен процес - към възстановяване на жлезата.
бях чела в една статия за изследване при жени с хашимото . Имало малък процент вероятност след раждане да няма повече нужда от хормонална терапия . Незнам дали е верно , и да е .... едва ли аз ще съм 1 на 1000000.... Mr. Green Живи и здрави да сме пък едно хапче сутрин не ме бърка  Peace

# 23
  • Мнения: 1 174
Здравейте и от мен,благодаря за новата тема, ще продължавам да я следя с интерес.   bouquet

# 24
  • Мнения: 776
Честита нова темичка! Птица, благодаря!  bouquet

Магнитче, честито повишение, айде наслука да е!

Да ви развеселя малко. Онзи ден се возих в такси и се заприказвахме с шофьора. Човекът се похвали, че има три деца. Аз го поздравих естествено, при което той сподели, че третото дете дошло като по чудо. Докторите казали на жена му, че няма да забременява повече, защото хормоните й след второто раждане са се объркали. Поставили й диагноза Хашимото и пиела Л-тироксин.
След като разбрала, че няма вероятност да забременее, жената спряла противозачатъчните и сега е горда майка на трето дете!
Дали тя нещо не е разбрала или докторите са били некомпетентни не стана ясно, но едно малко човече /момиченце/ Heart Eyes се е пръкнало благодарение на това недоразумение.
Така че, надежда винаги има! Wink Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 168
Здравейте мацки  Simple Smile !

Запис и то мен (макар че не съм влизала и чела от повече от месец. Ще се поправя!)

Сега да се отчета: преди 3 месеца, след раждане ми откриха Хашимото с хиперфунция и хашитоксикоза (антитела 3000, ТСХ 0.09). Бях безумно зле - симптомите просто ме съсипваха. От тогава пия Пропицил 3х1 и Цефасел. Определено се чувствам мнооооооооого по-добре вече - симптомите почти изчезнаха, изострят се само при стрес и натоварване. Смених и климата, не съм в мръсната, прашна, напечена София, макар че скоро ще трябва да се връщаме. Най-хубавото е, че ФТ4 е в норма вече. Глупавото ми ТСХ обаче е още по-ниско 0.06  Shocked От Пропицила имам обрив, пия Зиртек от време навреме или просто си го търпя. Боря щогоде успешно косопада с шампоан и ампули Ducrey Anaphaza (сори за правописа) - при мен има ефект.

Ох, за килограмите........Най-дразнещото в момента са килограмите ми!!! Просто вървят нагоре! Когато полагам много усилия и внимавам за всяко нещо, което слагам в устата си, почти успявам да не качвам. След една-две седмици внимаване обаче обезумявам за сладко... и така познатия омагьосан кръг! Не стига, че не отслабвам, а напротив! Имам опит с диетите от преди година и половина-две. Ходих три месеца при доц. Байкова. Да, отслабнах, доста трудно, но тогава нямах Хашимото или поне още не знаех, със сигурност не взимах Пропицил и имах много сериозен стимул - исках да вляза във форма и да забременея. От опита ми с Байкова, смятам, че тя е истинска търговка, няма никакъв индивидуален или какъвто и да било лекарски подход. Веднъж и споменах, че се чувствам зле, като с хипогликемия, е така ми се озъби.......не било възможно. От нейните режими обаче ми останаха някои хубави навици, например яденето на плодове и чай между храненията и наблягането на салатите. Не искам диетолог като нея, но съм готова да се обърна към ендокринолог-диетолог и да спазвам цялостен хранителен и двигателен режим, съобразен със състоянието, без да очаквам чудеса. Имате ли идеи?

Сега за финал, нещо позитивно: малката вчера стана на 6 месеца! Пълни ми душата, сърцето, живота.......нямам думи! Обичам я! Баткото пък ме поддържа във форма с ударни дозички ядосване, ама какво да се прави - някаква странна възраст Simple Smile

Въпреки, че съм един от най-нередовните и несериозни съфорумци  Embarassed , ви обичам, стискам, палци, желая кураж и здраве и ви прегръщам  Hug !

И сори за дългия пост, но нали не съм писала отдавна

# 26
  • София
  • Мнения: 10 698
добрутро и благодаря момичета, пожелавам го на всяка в тази тема,която има нужда от повишние- да се случи Hug
лек и сънчев ден, днес е петъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъък Party Party Party

# 27
  • Мнения: 377
Птица, мерси за новата темичка   bouquet
Магнитче, честито повишение!
Птица, благодаря за новата темичка.

Аз съм с въпрос. С Начев успяхме да докараме ТСХ до 2.41 (на 14.07) с доза 75мг и той каза, че това е моята доза, и че ноември трябва да се изследвам, за да видим дали ще я променяме за зимата. Днес излседвах прогестерон (по искане на гинеколожката) и реших да си пусна и ТСХ ( и без това мразя да ме бодат). И сега видях резултата - 3.24. Последния месец се скъсах да пътувам, и то на места с големи часови разлики, така че малко ми се пообърка приема, но не мисля, че е от това. В интерес на истината не съм притеснена, защото ако не трябваше да изследвам прогестерона изобщо нямаше да пускам тсх до ноември. Какво мислите? Трябва ли да звъня на Начев или е нормално да варира нагоре надолу?!

Зазаза, от моята шефка знам, че ТСХ реагира на климатични промени, надморска височина и часова разлика. Тя е с Хашимото от години и пътува доста по всякакви далечни и екзотични дестинации и и се е случвало толкова осезателно да си чувства обострянето на симптомите, че да си самоувеличава дозата на Л-Тироксина, за да издържи пътуването. Като се прибере и започва постепенно да я намалява докато достигне нейната си доза от преди пътуването. Това го казвам не за да си сменяш дозата, а за да те успокоя че ТСХ се нормализира след връщането към обичайното ти ежедневие.

# 28
  • Мнения: 348

Така че, надежда винаги има! Wink Hug
Peace


Summer7 Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 6 302
Птица, благодаря за усилията! Само хубави неща да пишем в новата тема!

Магнитче, честито повишение! Айде сега поработи усилено няколко месеца, че после като забременееш, да не си даваш много зор.  Grinning

Summer7, благодаря, че сподели за доц. Байкова. Аз от известно време също обмислям да потърся услугите на диетолог (не за мен, за половинката), ама все още не съм избрала.....

Усмихнат ден на всички, и по-лек, че нали е петък  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт