Помощ! Проблеми със запек от АМ

  • 7 841
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32
Вземи ампулка глюкоза от аптеката и дай на бебето да я изпие преди млякото, на гладно, тъй да се каже. При нас това помогна много, до 30 мин. имахме отличен резултат, пълен памперс до-го-ре Simple Smile По лошо стечение на обстоятелствата дъщеря ми беше на АМ от раждането. Там даваха Нутрилон, продължихме и вкъщи с него, но детето  се запичаше. След процедурите с глюкозата смених млякото с Фризо и повече не сме имали проблеми.
Глюкозата с каква честота я даваше? Педиатърката ми каза да взема Фризовом сега, но гледам че се смесва и с Фризолак, та въпроса ми е ти от кой вид точно даваше и ако си смесвала то в каква пропорция?Предварително ти благодаря за отговора

# 16
  • Мнения: 2 746
Глюкозата давах веднъж дневно, обикновено рано сутрин преди млякото. Давала съм и Фризовом /2 л. фризовом и 3 фризолак/, не ни помогна особено, освен това не го харесвам като мляко. Мойта щерка го плюеше, защото съдържа фини частици и не е хомогенно като обикновеното мляко и явно я дразнеше.

# 17
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми беше недоносена и беше на Пре Нан едно време, но нямаше проблеми с изхождането.  Thinking

# 18
  • Мнения: 16
Дъщеря ми беше на смесено хранене почти от раждането си (до 5 месеца), като някъде точно около 20 ден запонаха проблемите със запека и така беше почти до края на 3-ия месец. Смених много видове млека, като накрая Аптамил свърши работа, но пак не изцяло. По препоръка на педиатърката след като опитахме почти всички БЕЗОПАСНИ варианти , започнах да и давам Лактулоза и за около 2 седмици нещата се регулираха. После имаше от време на време проблеми, но давах еднократно лактулоза и си влезе детето в релси.
Категорично ми беше забранено от педито да давам течността от овесени ядки!

# 19
  • Мнения: 2
Zdraveite, maminki!
 Moeto bebche e na 2meseca i polovina. Mliakoto s koeto zapochnahme beshe Nan pro 1. Problemi s akito niamahme, no kolikite biaha newsm45 newsm45...Konsyltirah se s lekar i smenih s Nan sensitiv. Yj bilo specialno za kolikite :2no2 smile3511:...opredeleno ne ni pomogna dori zapochna da se zapicha. Izobshto ne chakah ami otnovo smenih mlekoto s Aptamil 1+. S nego kolikite pochti izcheznaha, no zapochnahme da se izhojdame na 3,4 dni. Interesno, che izprajnenieto si e napulno normalno ne e tvurdo...i pri izhojdaneto niama bolki, niama plakane, no prez tezi 3,4 dni, tia e nespokoina. Davam i chai na HIP za hranosmilaneto, davam i po malko vodichka i masaji pravim. Poslednite 2 dni i davah vodichka ot oveseni iadki, no ne moga da precenia dali i pomaga i smiatam da ia spra.Nie jiveem v Belgia i  za doktorite tyk vsichko e normalno.Kazaha mi, che moje da se izhojda vednuj na 5 dni. Tyk nito chaicheta im davat nito voda az dori i ne kazvam, che i davam.Taka, che priemam suveti s kakvo drygo moga da ia oblekcha?  Blagodaria predvaritelno Simple Smile


 Здравейте, маминки!
 Моето бебче е на 2месеца и половина. Млякото с което започнахме беше Nan pro 1. Проблеми с акито нямахме, но коликите бяха newsm45 newsm45...Консултирах се с лекар и смених с  Nan sensitiv. Уж било специално за коликите  :2no2 smile3511:...определено не ни помогна дори започна да се запича. Изобщо не чаках ами отново смених млякото с Аптамил 1+. С него коликите почти изчезнаха, но започнахме да се изхождаме на 3,4 дни. Интересно, че изпражнението си е напълно нормално не е твърдо...и при изхождането няма болки, няма плакане, но през тези 3,4 дни, тя е неспокойна. Давам й чай на ХИП за храносмилането, давам й по малко водичка и масажи правим. Последните 2 дни й давах водичка от овесени ядки, но не мога да преценя дали й помага и смятам да я спра.Ние живеем в Белгия и  за докторите тук всичко е нормално.Казаха ми, че може да се изхожда веднъж на 5 дни. Тук нито чайчета им дават нито вода аз дори и не казвам, че й давам.Така, че приемам съвети с какво друго мога да я облекча?  Благодаря предварително  Simple Smile

Моля, пишете на кирилица.   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823.0

Последна редакция: вт, 07 сеп 2010, 22:23 от Vivi

# 20
  • Мнения: 9 492
Zdraveite, maminki!
 Moeto bebche e na 2meseca i polovina. Mliakoto s koeto zapochnahme beshe Nan pro 1. Problemi s akito niamahme, no kolikite biaha newsm45 newsm45...Konsyltirah se s lekar i smenih s Nan sensitiv. Yj bilo specialno za kolikite :2no2 smile3511:...opredeleno ne ni pomogna dori zapochna da se zapicha. Izobshto ne chakah ami otnovo smenih mlekoto s Aptamil 1+. S nego kolikite pochti izcheznaha, no zapochnahme da se izhojdame na 3,4 dni. Interesno, che izprajnenieto si e napulno normalno ne e tvurdo...i pri izhojdaneto niama bolki, niama plakane, no prez tezi 3,4 dni, tia e nespokoina. Davam i chai na HIP za hranosmilaneto, davam i po malko vodichka i masaji pravim. Poslednite 2 dni i davah vodichka ot oveseni iadki, no ne moga da precenia dali i pomaga i smiatam da ia spra.Nie jiveem v Belgia i  za doktorite tyk vsichko e normalno.Kazaha mi, che moje da se izhojda vednuj na 5 dni. Tyk nito chaicheta im davat nito voda az dori i ne kazvam, che i davam.Taka, che priemam suveti s kakvo drygo moga da ia oblekcha?  Blagodaria predvaritelno Simple Smile


 Здравейте, маминки!
 Моето бебче е на 2месеца и половина. Млякото с което започнахме беше Nan pro 1. Проблеми с акито нямахме, но коликите бяха newsm45 newsm45...Консултирах се с лекар и смених с  Nan sensitiv. Уж било специално за коликите  :2no2 smile3511:...определено не ни помогна дори започна да се запича. Изобщо не чаках ами отново смених млякото с Аптамил 1+. С него коликите почти изчезнаха, но започнахме да се изхождаме на 3,4 дни. Интересно, че изпражнението си е напълно нормално не е твърдо...и при изхождането няма болки, няма плакане, но през тези 3,4 дни, тя е неспокойна. Давам й чай на ХИП за храносмилането, давам й по малко водичка и масажи правим. Последните 2 дни й давах водичка от овесени ядки, но не мога да преценя дали й помага и смятам да я спра.Ние живеем в Белгия и  за докторите тук всичко е нормално.Казаха ми, че може да се изхожда веднъж на 5 дни. Тук нито чайчета им дават нито вода аз дори и не казвам, че й давам.Така, че приемам съвети с какво друго мога да я облекча?  Благодаря предварително  Simple Smile

Моля, пишете на кирилица.   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823.0

Категорично спри водата от овесени ядки!!!
Какъв е проблема, след като няма запек?

# 21
  • Мнения: 2
Здравейте,
от около 3 седмици сме Само на АМ. Почнахме с фризовом по предписание на педито но малкия/3 м/ не ака 3 дни и му дадох сок от сини сливи,който свърши работа .На другия ден  отново не  ака и аз пак сок но не подейства.На следващия сок от круша пак без резултат.Почна да яде по-малко,да се напъва но само пръцкаше и беше неспокоен.Правим масажи гимнастики,сменихме млякото с Аптамил 1,а после минахме и на Лактана Био, пием сок от круша всеки ден по съвет на лекарката .педито каза да му давам отвара от овесени ядки но и тя подейства само веднъж.Сега не иска да я пие дори.Вчера пак звънях на педито защото детето ака на 2 дни и то само с моя помощ.Та тя ми каза 2 от храненията да са с квасено/домашно/ кисело мляко разредено 2/1 с овесена отвара.Не съм му дала защото ми се струва че е рано. Моля кажете как да постъпя, мислех да му дам дуфалак но дали ще реши проблема или ще е само моментно.Акото му е тъмно ,мирише много и вначалото е твърдо  после става  рядко.След като го изакам и спи по 2 часа непробудно.Помогнете това е мъчение и за него и за мен .

# 22
  • Мнения: 9 492
Здравейте,
от около 3 седмици сме Само на АМ. Почнахме с фризовом по предписание на педито но малкия/3 м/ не ака 3 дни и му дадох сок от сини сливи,който свърши работа .На другия ден  отново не  ака и аз пак сок но не подейства.На следващия сок от круша пак без резултат.Почна да яде по-малко,да се напъва но само пръцкаше и беше неспокоен.Правим масажи гимнастики,сменихме млякото с Аптамил 1,а после минахме и на Лактана Био, пием сок от круша всеки ден по съвет на лекарката .педито каза да му давам отвара от овесени ядки но и тя подейства само веднъж.Сега не иска да я пие дори.Вчера пак звънях на педито защото детето ака на 2 дни и то само с моя помощ.Та тя ми каза 2 от храненията да са с квасено/домашно/ кисело мляко разредено 2/1 с овесена отвара.Не съм му дала защото ми се струва че е рано. Моля кажете как да постъпя, мислех да му дам дуфалак но дали ще реши проблема или ще е само моментно.Акото му е тъмно ,мирише много и вначалото е твърдо  после става  рядко.След като го изакам и спи по 2 часа непробудно.Помогнете това е мъчение и за него и за мен .

ooooh! Е как може педиатър да препоръчва подобни абсурди?!?!
За бебе на 3 месеца!!! Тази "докторка", да вземе да си накъса сама дипломата на малки парченца! Явно и грам идея си няма от де да се набавят про- и пребиотици, така че да не се навреди на здравето на бебето #2gunfire
А за "домашното мляко"-да не би да трябва вие да си отглеждате кравичката..

Има, както вече споменах, пробиотици и пребиотици (както в АМ), така и самостоятелно, за добавяне към храненето. Peace
Сменете си обезателно педиатъра! Това са тотално неадекватни съвети!
Кисело мляко се въвежда след 8-ия месец!!
Глутен (овесените ядки), категорично след 6-ия-има опасност от цьолиакия!

# 23
  • Мнения: 184

Лелееее,откъде е тази педиатърка??? ooooh!Лактана е много хубаво мляко,след няколко дни прием на лактана мисля че всичко ще се оправи

# 24
  • София
  • Мнения: 15 270
Защо бебето пие Фризовом? Повръща ли?
Ако нямате проблем с повръщането, може да смениш млякото с някое, което съдържа пробиотици. Те действат регулиращо. Такива млека са Лактана Био, розов ХИПП и Селия Дивелъп.

# 25
  • Мнения: 2
Докторката е от Габрово и е една от добрите детски лекари уж. Давах Лактана био 4дни но се запече /акаше топчета/и пак минахме на Фризовом . От него не се запича но и не ака,пие фризовом по предписание на лекарката против запек . Сега се сещам за нещо което може би е от значение , малкия не иска да пие вода и чайчета , може ли от това да се запича.Пие но по 30-40 мл на ден и то с голям зор.Давам Био гая 5 капки вечер в млякото.

# 26
  • София
  • Мнения: 15 270
Нормално е, че не иска да пие вода и чай.
Бебетата си набавят необходимите им течности от кърмата и АМ.

Общи условия

Активация на акаунт