НОЕМВРИЙСКА кръгла 10-та тема

  • 21 067
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 878

Ммка, статията е просто невероятна!!! И пак ме накара лекичко да се поядосам, че в българските болници не дават възможност на майките да си гушнат съкровището си възможно най-бързо! И изобщо отричат повечето неща, за които целият останал свят признава, че са най-доброто за бебетата.
Какво им пречи на нашите лекари и болници, ако бебето се сложи веднага след раждането върху майката??? Ей това не разбирам!  Crossing Arms

korali , аз бих те посъветвала да говориш с твоето АГ и да ти даде болничен вместо да си "хабиш" отпуската. Сега много лесно биха ти го дали. Като ти свърши майчинството повече ще имаш нужда от отпуската. Дори и за да се върнеш малко по-късно на работа.
Иначе конкретно да ти отговоря: аз ходих на работа до миналия понеделник. Тогава навлязох в 30г.с. Ще бъда един месец в болничен и после ще ми почне официалния 45-дневен болничен.

# 31
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Корали аз мисля до последно да си ходя тъй като се чувствам засега добре а и ако остана в къщи все си мисля че ще психясам покрай бремеността Simple Smile

# 32
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен в новата тема  Hug
Честито на всички именници, да са живи и много здрави!
И аз трябва да подредя дрешките, които имам вече по месеци и да видя какво ще ми трябва още, да направя списъче и да се пускам на пазар  Twisted Evil
Гледам от миналата седмица пелените за многократна употреба и мисля да взема няколко чифта и да опитам. Прането ще е малко повече така, но нали съм Еколог  Mr. Green и ако малката пикла се чувства добре с тях... Вие виждали ли сте ги и знаете ли нещо по въпроса? Ето сайтове: http://www.estestveno.com/node/292

Микки и Бръмбазела от около месец спрях да чувствам гърдите си напрегнати и топли, както когато започнах бременността си и се чудя дали всичко с тях е наред. Чувствам ги нормални, както преди. Нямам никакви оплаквания, болки, но и не забелязвам лактация, не се уголемяват. Надявам се всичко да ми е наред и да имам кърма и да мога да кърмя след раждането.

# 33
  • София
  • Мнения: 676
Много трогателно и вълнуващо  Hug.

# 34
  • София
  • Мнения: 22

Микки и Бръмбазела от около месец спрях да чувствам гърдите си напрегнати и топли, както когато започнах бременността си и се чудя дали всичко с тях е наред. Чувствам ги нормални, както преди. Нямам никакви оплаквания, болки, но и не забелязвам лактация, не се уголемяват. Надявам се всичко да ми е наред и да имам кърма и да мога да кърмя след раждането.

Страхотен въпрос!!!И аз съм така и доста се притеснявам,ама все не се престрашавах да питам!!!

# 35
  • Мнения: 368
И аз съм още на работа, използвах си цялата отпуска за тази година, хубаво се находихме и напочинахме,
вече по мои планове и графици трябваше да съм в болнични, имам си и контракции от 6-тия месец,
но поради стечение на обстоятелствата, които се надявам да завършат с хубав край, се налага да съм на работното си място.
Сигурно така ще е до края на септември, когато ще изляза в полагаемия си 45дневен болничен.

А иначе използвах цялата си отпуска, защото в двете години докато сме в майчинство ще ми се натрупат още 40дни платен отпуск. Защо да пазя и тази старата за след това. 

Аз пък много, много харесвам плюшените бебешки дрешчици, като плюшени играчки са ми бебчовците в тях.
Този плюш не е 100% изкуствен, има и памук в него. Поне на мен в ръцете не ми шуми като изкуствена материя, аз така проверявам материите, ако като помачкам дрехата в ръка не ми е приятна на допир, не я вземам.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 272
Здравейте аз трябва да изляза в 45 дневен в края на септември , но може би ще изкарам докая месеца а и след това ако се налага и се чувствам добре може да идвам за по няколко часа седмично да свършвам нещо, добре се чувствам на работа, сред хора съм и ми е супер дано е все така да идвам за разнообразие и докато съм в 45 дневния Simple Smile

# 37
  • Мнения: 18
Здравейте, момичета! ЧЕСТИТА ни нова темичка, нека само с хубави новини я напълним! Само два дни ме нямаше и не мога да ви изчета  Shocked Браво на вас! Ние си изкарахме супер на скромната почивчица, децата много се забавляваха на воля - дива, запазена природа, чист въздух и тишина. Още на следващия ден Малчо почти не кашляше и хремата намаля. Сега вече си е в къщи в очакване на постъпването на градина от 7.09. - дано изследванията са наред и всичко е ОК  Praynig
Току що ни докараха и сглобиха детското обзавеждане, утре и матракът ще пристигне и ще се пробваме да преместим Вико в новата стая, мисля тази вечер да я поукрасим, да преместим играчките и такива неща - много се вълнувам, дано му хареса!
Някой по-напред беше писал за наличие на фуниевидно разширение в горната част на шийката на матката - това не е физиологична особеност на матката (както например това, че е двурога). С такова разширение шийката се скъсява и подготвя за разкритие и раждане, за което обаче на нас ни е рано все още! Не е задължително и наличието на контракции, които да го причинят. Затова трябва да се полежава повече и повече пазене, за да не тръгне преждевременно раждане!  Peace
За домашните животни и бебето - според мен ползите от съжителството на животни и дете идват на по-късен етап в развитието на човечето (привързаност, грижа и т.н.). Сблъсъкът на новородено с незряла имунна система с всякакви косми, изпражнения, перушини и т.н. може само да навреди  Naughty Колкото и да се чисти животното си е животно и ако щеш само миризмата му носи всякакви "екстри" за дишането на бебчето. Естествено не е задължително бебето ви да развие някаква алергия, но самата мисъл, че това е вероятно мен поне ме спира. Въпреки, че нямаме животно, Вико е с алергичен ринит и ако имахме със сигурност щях да се обвинявам, че не съм го махнала навреме. Не искам да обидя никого, просто е хубаво да се информирате чрез педиатри, Интернет, литература, преди да вземето окончателно решение. Вярвайте, детето ще ви е неизмеримо по-мило от което и да е животно!
Хубав ден на всички!

# 38
  • Мнения: 368
Маринка, добре завърнала се, радвам се, че Вико е по-добре, че сте изкарали страхотно, че ви е пристигнало детското обазавеждане. Остава само детенце да си го хареса и сам да поиска да се премести.

# 39
  • Мнения: 908
Маринка, бях сигурна, че днес ще пишеш Wink Чудех се и Вики как е, ама как само не се сетих, че щом сте сред природата, няма начин да не е по-добре  Hug Радвам се, че сте си изкарали така хубаво Simple Smile
А обзавеждането не ви ли дойде много бързо?  Rolling Eyes Честито и за него Simple Smile И да покажеш снимки  Praynig Дано Вики да свикне бързо в неговата си стая  Peace
Ти сега до 7ми у вас ли ще го държиш или ще го водиш на ясла?  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 0
Да се запиша в новата темичка и да се връщам да ви чета че доста сте изписали и немога да ви смогна. Laughing
При мен засега всичко е наред.Утре съм на преглед и ще ви пиша какво е станало.Моят бебчо ме подритва по цял ден и много ме радва.
Хубав следобед а мен ме очаква голямо четене.

# 41
  • Мнения: 18
Маринка, бях сигурна, че днес ще пишеш Wink Чудех се и Вики как е, ама как само не се сетих, че щом сте сред природата, няма начин да не е по-добре  Hug Радвам се, че сте си изкарали така хубаво Simple Smile
А обзавеждането не ви ли дойде много бързо?  Rolling Eyes Честито и за него Simple Smile И да покажеш снимки  Praynig Дано Вики да свикне бързо в неговата си стая  Peace
Ти сега до 7ми у вас ли ще го държиш или ще го водиш на ясла?  Rolling Eyes
Ами то си беше готово, не са ни го правили по поръчка  Grinning Иначе си е в къщи Вики до градината, за да е здрав за изследванията. Дано и аз да съм добре, че с тия контакции и грижата за Малчо да не ми дойде в повече  ooooh!
Мимозка,  Hug

# 42
  • Мнения: 3
.

Последна редакция: сб, 16 апр 2011, 17:08 от Мозче

# 43
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
ето ме и мен
честита ни нова темичка - само положителни емоции!
на всички именници честито и от мен   bouquet
ще пиша по късно че сега малкия се върти около мене....

# 44
  • Мнения: 312
брей..много сте изписали
...запис и от мен...
днес бях на този прословут профил за диабета,и се надявам всичко да е ок после
при нас...така вали
от сега си мисля ще е дълга и студена зима майче
и с бебка...ще се друсаме в къщи Joy Joy
аз да попитам кога се обръща бебето.....моята все ме рита,рита....ама все ниско долу е усещам
..ауууу...пък да не ви казвам какъв глад...боже.....
.....аз моята котка/дори и с много мъка на сърце е махнах/..ми то аз имам една кухня и една спалня..пъ за косми да не говорим..така де бебето е по важно
а за бодитата имам и от двата вида..и гащеризончета както от памук..така и плюшени...само се чудя дали до 3/4 месец бебка може да спи и на твърдото матраче дето е към сгъваемото легло..и по нанатък да взема нормален матрак........ newsm78

Общи условия

Активация на акаунт